Arçelik Su Sebili Koku Yapıyor

Su sebilleri; hemen her alanda kullanımı sağlanan ve suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir. Bu aletlerin sık kullanımı ve bu oranda temizliğinin yaptırılmaması insan sağlığını tehlikeye atacak durumlara sebep olabilmektedir.
Büyük sanayi tip ve küçük ev tipi sebil olarak çeşide ayrılan sebillerin birçok markası da bulunmaktadır. Marka ve çeşidinin sebil temizliğine engel olmadığının ve yaptırılması gerekliliğinin önemle altı çizilmektedir.

Bu tür durumlar da sebil de meydana gelecek olan sorunlardan biri koku problemi olacaktır. Koku problemine maruz kalmış sebil markası olan Arçelik su sebili koku yapıyor gibi sorunlar sıkça karşılaşılan ve çözüm aranan konu haline gelmektedir.
Sebilin düzenli temizliği sağlanmadığı takdir de koku probleminin yaşanacağı ve markasının bu konuda herhangi bir etkisinin olmayacağının bilincinde olunmalıdır.
Koku meydana gelmiş bir sebil de koliform bakterisi de üremiş olacaktır ve beraberinde yosunlanma, tat, renk farklılığı gibi problemlerde meydana gelecektir.
Sebillerin, en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmekte, bu gereklilik; sebillerde meydana gelen koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresine bağlı olarak ilerlemektedir.
Bakteri üremesi gerçekleşen bir sebilde koku olması olağan bir durum olacaktır.

Su sebili temizliğine dikkat edilmemesi zamanla bakterilerin insan vücuduna nüfus etmesine ve çeşitli rahatsızlıklara neden olacaktır.
Bakteri üremesi insan sağlığını da tehdit etmekte olan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Koliform bakterisinin yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi rahatsızlıklara neden olduğu bilinmekte ve bu durum ciddi boyutlarda seyredebilmektedir.
Bu durumun ciddiyeti; Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu nedenle sebillerin temizlik ve dezenfeksiyon hizmetinin düzenli sağlanması insan sağlığının tehlikeye atılmaması için oldukça önemli bir konu olmaktadır.
Sebil temizliğinde; kurulum alanlarına, temizlik sürelerine, hizmet alınacak firmaya özellikle dikkat edilmelidir.
Sebillerin kurulum alanlarında dikkat edilmesi gereken; sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulması gerektiğidir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olacaktır.

Temizlik sürelerinde ise, kullanım oranları temel alınarak hizmet süresi belirlenmelidir. Sebillerin kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmektedir. Çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile olağan kullanımı söz konusu olan bir sebilde aynı oranda kirlilik oluşmayacaktır.
Bu nedenle koku problemine çözüm ancak sebilin ihtiyacı olan temizlik süresi belirlenerek ilerlenmesi ile sağlanabilecektir. En geç 3 aylık süre zarfından daha kısa süreli işlemler gerekebilmektedir.
Olağan durumlardan arçelik su sebili koku yapıyor problemi ile karşı karşıya kalmamak için en geç 3 ayda bir sebil temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu firma özellikleridir. Herhangi bir kuruluş ya da kişiler tarafından sağlanan hizmet sebilde meydana gelen probleme çözüm olmamakla birlikte sebilin verimli olarak işlevini yerine getirmesine de engel olunmaktadır.
Uygulanacak yöntem ve metotlara hakim alanında uzman ekipler ile hizmet vermekte olan kuruluşlar tarafından hizmet alınmalıdır.

Su sebili temizlik ve dezenfeksiyon hizmetinde, hizmet alınacak firmanın; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgeleri mutlaka sorgulanmalıdır.
Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmakta, sağlıklı sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri tarafından Türkiye geneli profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız tarafından su sebili temizliği hakkında detaylı bilgi almak ve profesyonel hizmet talepleriniz için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi sonrası talebinizle randevu oluşturulmakta ve randevu gününde ekipler tarafınıza yönlendirilmektedir.
Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından verilecek olan hizmette su sebilinin tüm iç hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir. Sebilin iç tüm hazneleri dezenfekte edildiğinde son olarak el değen tüm alanların yani sebilin dış yüzeyi de 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilmektedir.
Sebilin tüm iç hazneleri ve el değen tüm alanların sanitasyonu sonrası sebil sağlıklı kullanıma sunulmaktadır.

Arçelik su sebili koku yapıyor problemi ortadan kaldırılarak sağlıklı su kullanımı yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi Tekdez tarafından tarafınıza sunulmaktadır.
İşlem sonrasında tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı servis formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz. Hizmet sonrası, temizlik öncesi ve sonrası resimler tarafınıza aktarılmakta, temizlik tarihi firmamız tarafından zamanında hizmet ile koku problemine tekrar zemin hazırlamamak için CRM’ de özel takibe alınmaktadır.
Sağlıklı su kullanımı için lütfen TEKDEZ ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu