Böcek İlaçlama | Haşere İlaçlama Hizmeti

Tekdez Sağlık Bakanlığı, İl ve Halk Sağlık müdürlüklerince yetkilendirilmiş, biyosidal uygulama izin belgesine sahip kuruluştur.
Firmamız İSO kalite yönetim sistemine dahil, marka tescilli ve tüm yetki kalite belgelerine sahiptir. Personellerimizin biyosidal ürün uygulama sertifikaları, mesleki yeterlilik ve hijyen sertifikaları, iş güvenliği sertifikaları, portör muayene raporları tam ve eksiksizdir.
Haşereler gün geçmeden üreyip çoğalan, taşıdıkları ve bulaştırdıkları bakteri mikroplar ile sağlığımızı risk altında bırakabilecek canlılardır.
Haşere ilaçlama ve böcek ilaçlama talepleriniz için lütfen randevu oluşturunuz.
Sağlığımızı tehdit eden bu canlıların üreme koşullarının bozulması ve yok edilmesi için bir dizi önlemler almamız gerektiğini unutmamalıyız.
Bu önlemlerin başında gördüğümüz haşerenin tespit edilmesi, asla göz ardı edilmemesi gerekir. Çünkü bir hamam böceği gördüğümüzde emin olmalıyız ki, mutlaka bir yuva ve bu yuvada yüzlerce hamam böceği de mevcuttur.
Böcek ve haşere sorunundan kurtulmak için öncelikli yapılması gereken, rastlanan böceğin doğru bir şekilde hizmet sağlayıcınıza izahat edilmesidir. Her böceğin ve haşeratın yok edilmesinde farklı yöntem metotlar kullanılabilir.
Kesinlikle unutulmaması gereken konu haşere dezenfektesinde doğru metotların kullanılmasıdır.

Etkin olarak mücadele ettiğimiz haşere türleri;


1:Akrep ilaçlama
2:Alman ve Amerikan hamam böceği ilaçlama
3: Karafatma ilaçlama
4:Gümüşçün ilaçlama
5:Kene ve Karınca ilaçlama
6:Tahta kurusu ilaçlama
7:Pire ilaçlama
8:Kulağa kaçan ilaçlama
9:Kara sinek ve sivri sinek ilaçlama
10:Örümcek ilaçlama
11:Çıyan ilaçlama
12:Karınca ilaçlama
13:Ağaç kurdu ilaçlama
14:Tahta kurdu ilaçlama
15:Salyangoz ilaçlama
16:Kalorifer böceği ilaçlama
17:Halı böceği ilaçlama
18:Kırkayak ilaçlama

Etkin olarak mücadele ettiğimiz kemirgen türleri;


1:Lağım faresi kontrol ve mücadele
2:Tarla faresi kontrol ve mücadele
3:Fındık faresi kontrol ve mücadele

Böcek ilaçlama ve haşere ilaçlama hizmetleri için bize ulaşın:
(0212) 554 0 555

böcek ilaçlama

haşere ilaçlama
Haşere ve böceklerden bulaşan hastalıklar; Verem, dizanteri, mantar,kırım Kongo kanamalı, hepatit, veba, tifüs ve paraziter rahatsızlıklar olarak sınıflandırabiliriz.
Taşıdıkları bakteri ve mikroplar ile hastalık bulaştırma özelliği bulunan haşereler; Hamam böceklerinin tüm türevleri, sinekler, kalorifer böcekleri, halı böcekleri, salyangoz ve kertenkeleler, akrep, kırkayak, karafatma, pire, tahta kurusu, güve, örümcekler ve tüm fare türevlerini örnek olarak gösterebiliriz.
Böcek ve haşereler, hastalığı nasıl bulaştırırlar; Direk temasla, yuvalandıkları alanlarla, gezerken taşıdıkları parazit izleriyle, gıdalarımıza temaslarıyla haşere ve kemirgenler kolaylıkla hastalık bulaştırabilmektedirler.

Haşerelerle mücadelede kullanılan yöntem ve metotlar çok önemlidir. Şöyle ki değişen iklim şartları, kullanılan zirai ürünler, zamana bağlı böcek ve haşerelerin mutasyona uğramalarını sağlamıştır. Bazı haşere türlerine tek doz ilaçlama yok edilmesi için yetmemekte, bazılarına ise etkisiz kalmaktadır.
Bunu örneklerle açıklayacak olursak hamam böcekleri ilk ilaçlamadan sonra, ölmeden önce larvalarını bırakırlar. Daha net açıklamak gerekirse bir hamam böceği yok olurken, gerisinde yüzlerce haşere bırakır. Bu duruma sebebiyet vermemek için hamam böceklerinin ilk ilaçlamasından 21 gün sonra ikinci bir ilaçlamanın yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde haşere türevi yok olmak yerine çoğalır.

Bir diğer örnek ise bir çok haşere ve böcek türleri kullanılan zirai ilaçlara karşı bağışıklık kazanmıştır. Bu bağışıklığın asıl sebebi hep aynı ilaç ve yöntemin uygulanıyor olmasıdır.
İlaçlamada yöntem ve metot değiştirmek, kullanılan zirai ilaçta çapraz uygulama yapmak mücadelede çok önemlidir. Bir haşere türünün yok edilmesinde püskürtme - sıkma yöntem ve ilacı kullanılırken, aynı yerdeki farklı bir günde yapılan ilaçlamada zirai ürünün değiştirilmesinde çok fayda bulunmaktadır.
Bu durum kemirgen yani fareler içinde böyledir. Fareler yapılarından sebep çok akıllı ve bağışıklığı yüksek kemirgenlerdir. İstasyon kurumlarında hep aynı ilacın kullanılması belirli bir süre sonra fayda getirmemektedir.

Kullanılan ilaca el değmemesi, istasyon aralıklarının doğru hesaplanması, istasyon bölgelerinin çok sık değiştirilmemesi kemirgenle mücadele önemli rol oynar.
Böcek ilaçlama hizmetinin konusunda uzman ve yetki belgelerine sahip kuruluşlarca yaptırılması çok önemlidir.
Haşereyle mücadelede sadece ilaçlama etkin bir çözüm değildir. Haşereyle mücadelede takip çok önemlidir.
Halk arasında yanlış bilinen ve uygulamada aksaklıklara sebebiyet veren diğer bir konuda tespit edilen haşere ilaçlamasından sonra sorunun tamamıyla çözülmüş zannedilmesidir. Böcekler mevsimlere göre, kirliliğe göre, oda sıcaklığına göre, aldığımız gıda ürünlerinin üzerinde kısacası hayatımızın her alanında ve her anında üreme potansiyeline sahip canlılardır.
Önemli olan böcek ilaçlamada , üreme öncesi kontrol ve uygulamalardır. Böcek ilaçlama hizmetinin, mevcut üreyen haşerelerle mücadele olarak bilinmemesi gerekir. Haşere ile mücadele, üreme olmadan başlatılmalıdır.

Böcek ilaçlama firmaları içerisinde Tekdez; gerek günümüz teknolojilerine uygun yöntemleri, gerekse tüm yetki ve kalite sertifikaları ile değerli müşterilerine profesyonel çözümler sunmaktadır.
Garantili, doğru metot ve yöntemlerle uyguladığımız ilaçlama hizmetlerinden yararlanmak için lütfen randevu talep ediniz.
Tekdez; Haşere ve kemirgenle mücadelede sektörünün lider firmaları arasındadır. Ayrıcalıklı hizmetlerimizden yararlanmak ve bilgi almak için 02125540555 arayabilirsiniz.