Boyler Kazan Temizliği Hizmeti Hakkında

Boyler kazanları anlık sıcak su üretiminde kullanılan, ısı değiştirici su muhafaza depolarıdır. Devamlılığı esas olan boyler kazanları, sıcak su üretiminde ihtiyaca göre sisteme su kaynatır ve pompala sistemleriyle tüketiciye ulaştırır.
Boyler kullanım alanları çok çeşitlidir. Genellikle yüksek miktarda sıcak su ihtiyacını karşılamak için kurulur. Bu alanları hastane, fabrika, okul, site, sanayi bölgeleri olarak değerlendirebiliriz.
Kullanım mantığı su depolarındaki gibi olan boyler kazanları, gerek şebeke suyunun taşıdığı balçık ve çamur, gerekse zamana bağlı bakteri üremesinden kaynaklı 6 ayda bir mutlaka temizlenip dezenfekte edilmelidir.
Boyler kazan temizliği meşakkatli ve sistematik yapılması gereken bir hizmettir. Boyler temizliği yapan firmaların konusunda uzman personellere ve gerekli yetki kalite belgelerine sahip olması çok önemlidir.
Sıcak su boyler kazanlarının çalışma prensibi; şebeke yada besleme hattından suyu alır, mevcut suyu muhafaza eder, içerisindeki rezistans ve serpantinler vasıtasıyla ısıtır ve sıcak su ihtiyacını karşılar.
Boyler temizliği olağan dışı (Aşırı kirlenme, ani bakteri üremesi ve benzeri) durumlarda her 6 ayda bir mutlaka tekrarlanmalıdır.

Boyler kazan temizliği hizmetleri için bize ulaşın:
(0212) 554 0 555


boyler temizliği

Boyler sıcak su kazanlarında üreyen bakteriler nelerdir?


Boyler kazanlarında genel olarak üreyen ve çok tehlikeli boyutlarda sağlığımızı risk altında bırakabilecek bakteri legionella’dır. Legionella bakterisi lejyoner hastalığına sebebiyet verir. Leyjoner hastalığının halk arasındaki tabiri zatürre’ dir. Bu bakteri solunum yolu ve vücut direncini azaltır. Akciğer tutulumuna sebebiyet verir. Çok tehlikeli ve tedavi gerektiren hastalıklara neden olabilir.
Boyler kazanlarında diğer üreyebilen bakteriler ise koliform ve ekolidir.

Boyler kazanlarında legionella bakteri nasıl ürer?
Legionella bakterisi; periyodik olarak temizlik dezenfektesi yapılmayan sıcak su kazanlarında ürer ve çoğalır. Bakteri üremesine etken bir diğer konu ise anlık sıcaklık değişimleridir. Örneğin boyler sıcaklığını 60 dereceden 30 dereceye alıp, sonrasında tekrar 60-70 derecelerine çekersek bu ani ısı değişiklikleriyle legionella bakterisinin üremesini istemeden başlatabiliriz. Teknik ekipler ve işin ehli olmayan yöneticiler genellikle tasarruf etmek için ısı seviyelerinde oynamalar yapmaktadır. Boylerdeki bu ani sıcaklık değişimleri kesinlikle yapılmaması gereken işlemdir.
Boyler tankı temizliği profesyonel, bu alanda deneyim sahibi, kalite belgelerine sahip, gerekirse referans verebilecek kuruluşlara yaptırılmalıdır.
Boyler temizleme hizmeti zor uygulanan ve sabır gerektiren bir konudur. Bunun sebebi boyler kazan kapaklarının dar olması, içerisindeki rezistans ve serpantinlerin girişi engellemesi, suyun boşalması, içerisindeki kirliliğin boyler kazan dışarısına tahliyesini gösterebiliriz.
Tekdez; boyler temizliği yapan firmalar İstanbul genelinde, boyler temizliği hizmetini uzman, günümüze uygun teknolejiler ile vermektedir.
Yenilikçi ve çözüm odaklı çalışan profesyonel Tekdez ekipleri, içerisine giriş sağlanamayan boyler tankı temizliği hizmetinde %99 başarı sağlamaktadır.

Boyler temizliği nasıl yapılır?


Hizmet planlaması yapılan randevu gününde sıcak su tankı boş, içerisinde su olmadan Tekdez ekiplerine teslim edilmelidir.
Boyler içerisindeki su hizmet alan müşteri tarafından boşaltılacaktır. Dipte kalan az miktardaki su Tekdez ekipleri tahliye edecek.
Boyler kapağı sökümü ve takımı hizmet alan firmaya aittir. Firmamızdan böyle bir talep gelmesi durumunda, hizmet alan firmanın teknik ekibiyle koordineli olarak yürütülür.
Boyler kazanının dibindeki çamur, balçık ve kirlilik tank dışarısına tahliye edilir.
Boyler tankı dezenfekte hizmeti ULV sisleme metodu ile gerçekleştirilir.
Boyler içi komple 150 Bar basınç kapasitesine sahip kompresörler ile yıkanır ve durulanır.
3-5 saat süren boyler temizleme dezenfekte hizmeti sonunda, tank sağlıklı kullanıma teslim edilir.
Tüm çalışma resimleri mail olarak hizmet alan firma yetkilisine gönderilir.

Boyler temizliği hizmet ağımız;
Boyler temizliğini Adana, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yalova, Yozgat, Zonguldak illerinde profesyonel olarak vermekteyiz.

Tekdez Türkiye genelinde boyler temizliği hizmeti vermektedir. Boyler temizlik hizmeti için tüm yetki kalite belgelerine sahip kuruluşumuz ve ekiplerimiz ile sorunlarınıza profesyonel çözümler sunmaktayız.
Tekdez boyler kazan temizliği hizmetinden en az 10 gün önce randevu oluşturmanız gerekmektedir.
Sağlığınıza gereken önemi siz gösterin, desteği biz verelim…