Arçelik Su Sebili Temizliği

Su sebilleri hemen her alanda su kullanımı ihtiyacımızı en kolay şekilde karşılayan makinelerdir. Su sebili temizliği yaptırılmadığı takdir de bakteriler için elverişli hale gelecek ve kullandığımız su ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verecektir. Günümüzde birçok su sebili markası bulunmaktadır. Arçelik su sebili temizliği de diğer tüm sebil temizlikleri gibi düzenli ve periyodik olarak yapılmalı ve su sağlıklı olarak kullanıma sunulmalıdır. Su sebilleri küçük tip ve sanayi tip su sebili olmak üzere karşımıza çıkmaktadır. Küçük veya sanayi tip olması temizliğine engel değildir.

Su sebili kirliliği, özellikle koliform olarak bildiğimiz yüksek ateş, ishal, bulantı, kusma, alerji gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verecek olan bakterinin üremeye elverişli alan olması demektir. Koliform çok çabuk üreyen ve doğru temizleme işlemi yapılmadığında arındırılması zor bir bakteridir. Su sebili temizliği doğru işlemlerle yapılmadığında, üreyen bu bakteriler insan vücudunda yer bulmaktadır. Bu tür durumlara maruz kalmamak için su sebili temizliğinin en geç 3 ayda bir ve tüm yetki belgeleri bulunan firmalara yaptırılması gerekmektedir. Su sebili temizliğinde Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi, yetki ve kalite belgeleri eksiksiz ve profesyonel yöntem ve metotlarla çalışan personel yetki belgeleri eksiksiz bir firma tercih edilmelidir. Su sebilleri temizliği yapılmadığında tat, koku farklılıkları ve yosunlanmalar meydana gelecektir. Bakteri oluşumuna birebir zemin hazırlayan bu durumlar sağlıklı kullanımı engellemektedir.

Tekdez su sebili temizliğinde profesyonel yöntem ve metotlarla sağlıklı su kullanımı sunmakta olan bir firmadır. Tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz, personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan Tekdez firması Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi ile tüm prosedürlere uygun nitelikte sağlıklı su kullanımı hizmeti sunmaktadır. Arçelik su sebili temizliği işlemlerinizde ve diğer tüm sebil çeşidi ve markaları temizliği işlemlerinizde yerinde hizmet vermekte olan Tekdez, işlem bitimi sonrası tüm kontrolleri beraber sağlayabileceğiniz ekibiyle güvenli ve özverili bir çalışma yürütmektedir. Piyasa da ağızdan ağza dolaşan elma sirkesi, karbonat, tuz gibi değişik sebil temizleme yöntemlerine asla itimat edilmemelidir. Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır. Su sebili temizliği işlemlerinizde öncelikle elektrik bağlantısı kesilerek, musluk ve diğer aksam kontrolleri yapılır. Haznelerdeki su, sıcak ve soğuk su vanasından ve tahliye vanasından tahliye edilir. Hazne kapağı sökülerek temizliği sağlanır. Sıcak ve soğuk su musluklarında ozonla kaynatma işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem yaklaşık 10 dakika kadar sürecektir. Haznelerde de aynı işlem uygulanarak, ozonla kaynatılan su sebil içerisindeki boru hatlarında dolaştırılacak ve aynı işlemlerle musluklardan ve arka vanadan ozonlu su tahliyesi yapılacaktır. Bu şekilde su sebili temizliği her bir haznesi ozonla temizlenerek sağlıklı kullanıma teslim edilecektir. Bu işlemler yaklaşık olarak 20-25 dk kadar sürmektedir.

Tekdez, Arçelik su sebili temizliği işlemlerinizde de, ozonla temizlik sağlayarak bakterilerden arınmış, tat ve koku sorunu yaşamayacağınız ayrıca yosunlanma problemine zemin hazırlamayacak doğru yöntem ve metotlar uygulayarak ve sonrasında düzenli takibinizi gerçekleştirerek siz değerli müşterilerimize sağlıklı su kullanımı hizmetini en doğru ve kaliteli şekilde vermektedir. Su sebilleri bakteri üreme süresi 30-90 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Temizliği 90 günü geçmiş olan sebiller kesinlikle kullanılmamalıdır. Sağlık bakanlığı denetimlerinden geçmiş dezenfektan ürünleri kullanım izin belgesi almış, teknik işlemin uygulanacağı personelin, bulaşıcı bir hastalığının olmadığına dair portör muayenelerinin ve sağlık raporlarının bulunduğu ve çalışma koşullarını sağlayan İSO kalite yönetim sistemleri, iş sağlığı ve güvenliği tehlikeli ortam eğitimleri belgeleri, firmaların güvenilir ve doğru hizmet verdiğinin göstergesidir. Su sebili temizlik hizmetleri güvenilir ve doğru yöntemler için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu