Awox Su Sebili Koku Yapıyor

Su sebilleri; günümüzde hemen her alanda kullanımı sağlanan ve suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir.
Sık kullanımla doğru orantılı olarak sebillerin temizliğinin yaptırılması yaşanabilecek rahatsızlıkların önüne geçecektir. Aksi takdir de sebil de meydana gelecek olan sorunlardan biri koku problemi olacaktır.
Büyük sanayi tip ve küçük ev tipi sebil olarak çeşitlere ayrılan sebillerin Awox su sebili koku yapıyor problemi sıkça karşılaşılan sorular arasında yer almaktadır. Koku problemini sebilin markasına değil temizliğinin gerekli zamanlar da ve yetkili kuruluşlarca yaptırılmamasına bağlamak daha doğru olacaktır.
Sebillerin çeşitleri ne olursa olsun uygulanan işlemler aynı ilerlemekte ve koku problemi temizlik olmadığı takdir de nüksetmektedir.
Bu durumda sebillerde marka ve çeşidinin temizliğine engel olmadığının ve yaptırılması gerekliliğinin önemle altı çizilmelidir.

Koku meydana gelmiş bir sebil de tat farklılığı, yosunlanma gibi problemlerde olacak ve koliform bakterisi de hızla sebilin tüm yüzeylerini kaplamaya başlayacaktır.
Sebil temizliğinin 3 ayda bir yaptırılması gerekliliği sebillerde meydana gelen koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresinin bulunması ile doğru orantılı ilerlemektedir.
Bakteri üremesi gerçekleşen bir sebilde koku meydana gelecektir. Bu durum insan sağlığını tehlikeye atmakta olan ciddi rahatsızlıklarında sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Koliform bakterisinin neden olduğu yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi rahatsızlıklar ciddi boyutlarda seyredebilmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu nedenle sebillerin temizlik ve dezenfeksiyon hizmetinin düzenli sağlanması insan sağlığının tehlikeye atılmaması için oldukça önemli bir konu olmaktadır.
Sebil temizliğinde uygulanacak işlemlerde öncelikle; kurulum alanlarına, temizlik sürelerine, hizmet alınacak firmaya özellikle dikkat edilmelidir.
Sebillerin temizlik süreleri, kullanım oranları temel alınarak belirlenmektedir. Kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmektedir. Çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile normal seyirlerde kullanımı sağlanan bir sebilde aynı oranda kirlilik oluşmayacaktır.
Bu nedenle koku problemine çözüm ancak sebilin ihtiyacı olan temizlik süresi belirlenerek ilerlenmesi ile sağlanabilecektir.

En geç 3 aylık süre zarfından daha kısa süreli işlemler gerekebilmektedir. bu tür işlemlerde sebilin temizliği uygulanacak yöntem ve metotlara hakim firmalar tarafından sağlanmalıdır.
Herhangi bir kuruluş ya da kişiler tarafından sağlanan hizmet sebilde meydana gelen probleme çözüm olmamakla birlikte sebilin verimli olarak işlevini yerine getirmesine de engel olunmakta, sebil kullanılamaz hale gelmektedir.
Hizmet alınacak firmanın; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgeleri mutlaka sorgulanmalıdır.
Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Sebillerin kurulum alanlarında dikkat edilmesi gereken konu; sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulması gerektiğidir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olacaktır.
Awox su sebili koku yapıyor gibi problemleriniz için tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri tarafından Türkiye geneli profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız tarafından su sebili temizliği hakkında detaylı bilgi almak ve profesyonel hizmet talepleriniz için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Detaylı bilgi sonrası talebinizle randevu oluşturulmakta ve randevu gününde ekipler yerinde hizmet vermek üzere tarafınıza yönlendirilmektedir. Dikkat edilmelidir ki sebilin tarafınızdan alınıp temizlendikten sonra teslim edileceği gibi bilgiler asla doğru uygulama ve yöntem değildir.
Sebil temizliği kontrol edilerek ilerlemesi gereken ve kontrol edilerek sonlandırılması gereken işlemlerdir.

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından verilecek olan hizmette su sebilinin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir. Sebilin tüm hazneleri dezenfekte edildiğinde son olarak el değen tüm alanlar 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilmektedir.
Sebil iç ve dış sanitasyonu sağlanarak sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.
Temizlik bitiminde ekiplerimiz tarafından tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı servis formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.
Hizmet sonrası, temizlik öncesi ve sonrası resimler tarafınıza aktarılmaktadır. Temizlik tarihi firmamız CRM’ de özel takibe alınmaktadır.
Zamanında, doğru yöntem ve metotlar ile hizmet vermekte olan Tekdez, awox su sebili koku yapıyor ya da diğer tüm sebil çeşitlerinde tüm problemler için çözüm niteliğinde hizmet sunmakta ve takibini yapmaktadır.

Sağlıklı su kullanımı için lütfen TEKDEZ ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu