Beko Su Sebili Koku Yapıyor

Sık kullanımla doğru orantılı olarak sebillerin düzenli olarak temizliğinin yaptırılması yaşanabilecek rahatsızlıklara engel olunmasını sağlayacaktır.
Aksi takdir de sebil de meydana gelecek olan problemlerden biri koku problemi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sebil çeşitleri; büyük sanayi tip ve küçük ev tipi sebil olarak ayrılmakta ve sebil çeşidinden biri olan Beko su sebili koku yapıyor problemi çok fazla karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır.

Bu durumda sebilin marka ve çeşidinden ziyade koku problemini sebilin temizliğinin gerekli zamanlar da ve yetkili kuruluşlarca yaptırılmamasına bağlamak daha isabet olacaktır.
Sebilde koku meydana gelmiş olması birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Bunlardan bir diğeri yosunlanma problemidir.
Yosunlanma sebilden arındırılması zor işlemler olarak bilinmekte, yosunlanma oluşan sebil de koliform bakterisi de hızla üremiş olmaktadır.
Koliform bakteri; insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atacak olan rahatsızlıkların başlangıcı olarak ciddi bir problem teşkil etmektedir.
Sebillerin çeşitleri ne olursa olsun uygulanan işlemler aynı ilerlemekte ve koku problemi temizlik olmadığı takdir de karşımıza çıkan bir problem olmaktadır.
Bu durumda sebillerde marka ve çeşidinin temizliğine engel olmadığının ve yaptırılması gerekliliğini önemle belirtmek doğru olacaktır.

Koku meydana gelmiş bir sebil de zamanla tat ve renk farklılıkları da meydana gelmeye başlayacaktır.
Bu nedenle yaşanacak problemlere zemin hazırlamamak için sebil temizliğinin en geç 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir. Koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresinin bulunması bu süreyi doğrulamaktadır.
Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da temizlik hizmeti sağlayacak olan firmanın nitelikleridir. Herhangi bir kuruluş ya da kişiler tarafından sağlanan hizmet sebilde meydana gelen probleme çözüm olmamakla birlikte sebilin verimli olarak işlevini yerine getirmesine de engel olunmaktadır.
Bu nedenle hizmet almadan önce firmanın mutlaka; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgeleri sorgulanmalıdır.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler, alınacak hizmetin kalitesini açıkça gösterecektir.
Beko su sebili koku yapıyor problemleriniz için yıllardır kaliteli ve güvenirli hizmetin adresi olarak hizmet vermekte olan Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Sebil temizliğinde uygulanacak işlemlerde kurulum alanlarına ve temizlik süreleri de önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sebillerin temizlik süreleri, kullanım oranları temel alınarak belirlenmeli ve özellikle hizmet alınan firma ile irtibat halinde ilerlemesi gereken bir konu olmalıdır.
Kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmektedir. Çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile normal şekilde kullanımı sağlanan bir sebilde aynı düzeyde kirlilik oluşmayacaktır.
Sebillerin kurulum alanlarında dikkat edilmesi gereken konu; sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulması gerektiğidir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olarak bilinmektedir.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile Türkiye geneli profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Sebil temizliği kontrol edilerek ilerlemesi gereken ve kontrol edilerek sonlandırılması gereken işlemlerdir. Tekdez, sebil temizliğinde yerinde hizmet sağlamakta ve siz değerli müşterilerimizin onayı ile işlem bitirilmektedir.

Dikkat edilmelidir ki sebilin tarafınızdan alınıp temizlendikten sonra teslim edileceği gibi bilgiler doğru uygulama ve yöntem değildir.
Firmamız tarafından su sebili temizliği hakkında detaylı bilgi almak ve profesyonel hizmet talepleriniz için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Detaylı bilgi sonrası talebinizle randevu oluşturulmakta ve randevu gününde ekipler yerinde hizmet vermek üzere tarafınıza yönlendirilmektedir.
Su sebili temizlik hizmetinde; sebilin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir. Sebilin tüm hazneleri dezenfekte edildiğinde son olarak el değen tüm alanlar 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilerek sağlıklı olarak tarafınıza teslim edilmektedir.
Temizlik bitiminde ekiplerimiz tarafından tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı servis formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

Hizmet sonrası, temizlik öncesi ve sonrası resimler tarafınıza aktarılmaktadır. Temizlik tarihi firmamız tarafından talebinizle birlikte CRM’ de özel takibe alınmakta, zamanı geldiğinde hatırlatma yapılmaktadır.
Tekdez, Beko su sebili koku yapıyor ya da diğer tüm sebil çeşitlerinde yaşanan problemler için çözüm niteliğinde hizmet sunmakta ve uzman ekipleri ile takibini yapmaktadır.
Zamanında ve doğru yöntem ve metotlar ile profesyonel hizmet için firmamız ile iletişime geçerek uzman ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz.
Sağlıklı su kullanımı için lütfen TEKDEZ ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu