Bina Su Deposu İzolasyonu

Su depoları, günlük hayatın önemli bir ihtiyacı olan suyun muhafaza edildiği alanlardır. Bu alanların suyun sisteme sağlıklı olarak dağıtımının yapılabilmesi için düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Apartman, site gibi alanlarda da bulunan su depoları, zamanla aşınma ve yıpranma ile korozyona uğrayabilmektedir. Korozyona uğramış bir depoda, su deposu temizlik hizmeti yeterli bir uygulama olmamakta, su steril olarak dağıtılamamaktadır.
Bu nedenle bina su deposu izolasyonu araştırılan konular arasında yer almaktadır. İzolasyon hizmeti spesifik işlemlerdir ve yetkili, alanında uzman kuruluşlar tarafından sağlanması gereken hizmetlerdir.

İzolasyon; depo da su kaçağı olduğu durumlarda yapıldığı gib,i deponun suyu steril muhafaza edemediği durumlar da sterilizasyonu sağlamak için de yapılabilmektedir.
Sürme bazlı izolasyon beton depolara uygulanabilen, hafif aşınmış ve suyu steril muhafaza edemeyen depolara uygulanan işlemlerdir.
Sürme bazlı izolasyon hizmetinden önce mutlaka deponun çamur, balçık ve benzeri yabancı maddelerden arındırılması gerekmektedir. Temizlenmiş deponun kuruması beklenmekte, kuruyan depoya ilk kat sürme astar yapılmaktadır.

Bina su deposu izolasyonu sürme bazlı astar işlemlerinde, malzemenin solvent içermemesi gerekmektedir. Solvent insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmaktadır.
PVC membran kaplama izolasyon; beton ve fayans depolara, yoğun su kaçağı olan durumlar da uygulanması gereken işlemlerdir.
Membran kaplama, su kaçağını kesme de %99 oranında başarı göstermektedir. Uygulama öncesi deponun çamur, balçık ve benzeri yabancı maddelerden arındırılması gerekmektedir.
Temizlenmiş deponun boyutuna göre kaliteli membran kaplama işlemi yapılmalıdır.

Membranın deponun boyutuna göre ve kaliteli olması başarı oranını etkileyen özellikler olduğundan, özellikle dikkat edilmesi gereken bir husustur.
PVC membran kaplama işlemi çıtalama yöntemi ile depoya sabitlenmeli, son olarak depo temizliği yapılarak sağlıklı kullanıma teslim edilmelidir.
Diğer bir yöntem ise epoksi kaplama su deposu izolasyonudur. Epoksi kaplama su deposu izolasyonu hizmeti de metal alaşım yani çelik, galvaniz ve sac depolara uygulanır.
Binalarda konumlu su depolarında su kaçağı olması daha büyük tehlikelerin tetikleyicisi olabilir. Depodan sızan su temele gidip temli çürütebilir ve binayı olası depremlere korunaksız hale getirebilir.

Temele su gidip gitmediği tespit edilemez fakat su kaçağı olan bir depo eğer ki bina zeminine konumlandırılmış ise, temele su gitme olasılığı kuvvetle muhtemel bir durumdur.
Su kaçağı olası durumlarında vakit kaybetmeden depodaki su tahliye edilmeli ve izolasyon hizmeti yaptırılmalıdır.
Tüm bu işlemler için hizmet alınacak firmadan; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak talep edilmelidir.
İzolasyon işlemlerinde malzeme içeriği önemli bir konudur ve kişisel koruyucu malzeme formları ve kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi ‘’MSDS formları talep edilmesi gereken belgeler arasında yer almaktadır.

Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak yıllardır Türkiye geneli bina su deposu izolasyonu hizmeti vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Detaylı bilgi ve talepleriniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Alanında uzman ve eğitimli ekipleri ile hizmet sunmakta olan firmamız siz değerli müşterilerimizin olumlu geri dönütlerinin gururunu taşımaktadır.
Profesyonel izolasyon hizmeti için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu