Bosch Su Sebili Koku Yapıyor

Büyük sanayi tip ve küçük ev tipi sebil olarak çeşide ayrılan sebillerde, sebil markası olan Bosch su sebili koku yapıyor problemi sıkça sorgulanan konular arasında yer almaktadır.
Sebilin düzenli temizliği sağlanmadığı takdir de koku probleminin yaşanacağı ve markasının bu konuda herhangi bir etkisinin olmayacağını özellikle belirtmek gerekmektedir.
Sebillerde meydana gelen koku problemi o sebil de yosunlanma, tat farklığı olduğunun ve koliform bakterisinin de ürediğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

Su sebili temizliğine dikkat edilmemesi zamanla bakterilerin insan vücuduna nüfus etmesine ve çeşitli rahatsızlıklara neden olmaktadır.
Koliform bakterisinin yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi rahatsızlıklara neden olduğu bilinmekte ve bu durum ciddi boyutlarda kendini gösterebilmektedir.
Bu durumun ciddiyeti; Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu nedenle 60 ile 90 aralığında seyredecek olan koliform bakterisi üremesinin engellenebilmesi ancak sebillerin düzenli ve periyodik olarak yetkili kuruluşlar tarafından temizliğinin yaptırılması ile mümkün olmaktadır.

Nitekim bakteri üremesi gerçekleşen bir sebilde koku problemi de olağan bir durum olacaktır.
Bu nedenle sebillerin temizlik ve dezenfeksiyon hizmetinin düzenli sağlanması insan sağlığının tehlikeye atılmaması için oldukça önemli bir konudur.
Su sebili koku problemleri için marka ve çeşidi fark etmeksizin Tekdez ile iletişime geçerek sağlıklı çözüme ulaşılabilecektir. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.
Sebillerde meydana gelen koku problemine engel olmak için; sebilin kurum alanlarına, hizmet alınan firmaya ve temizlik süresine özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sebiller; kullanım oranlarına göre temizlik süresi belirlenmesi gereken aletlerdir. Kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmekte, çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile olağan kullanımı söz konusu olan bir sebilde aynı oranda kirlilik oluşmamaktadır.
Kurulum alanlarında ise; sıcaklık etkisi yaratacak aletlerin yanına kurulmaması gerekmektedir. Sıcaklık yayan elektrikli ev aletleri yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olacaktır.
Bosch su sebili koku yapıyor problemi yaşanıyor ise sebilin kurulum alanı kontrol edilmeli, gerekli olursa değiştirilmeli ve mutlaka kısa süre içerisinde temizlik ve dezenfeksiyonunun yaptırılması gerekmektedir.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu firma özellikleridir. Herhangi bir kuruluş ya da kişiler tarafından sağlanan hizmet sebilde meydana gelen probleme çözüm olmamakla birlikte sebilin verimli olarak işlevini yerine getirmesine de engel olunmaktadır.

Uygulanacak yöntem ve metotlara hakim alanında uzman ekipler ile hizmet vermekte olan kuruluşlar tarafından hizmet alınmalı ve hizmet öncesi mutlaka belgeler sorgulanmalıdır.
Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili olarak belirtmek doğru olacaktır.
Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri tarafından Türkiye geneli profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından verilecek olan hizmette su sebilinin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmekte, ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamaktadır. Verilecek olan hizmet yerinde sağlanmakta, herhangi bir gürültü ya da kirlilik gibi durumlar oluşmamaktadır.
Sebilin tüm hazneleri dezenfekte edildiğinde son olarak el değen tüm alanlar 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilmektedir.
Tekdez; temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti sonrası sebil sağlıklı kullanıma sunulmakta, sorunsuz hizmet verilmektedir.
İşlem sonrasında tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı servis formu herhangi bir denetleme de ibraz edilebilmektedir.

Hizmet sonrası, temizlik öncesi ve sonrası resimler tarafınıza aktarılmakta, temizlik tarihi firmamız tarafından zamanında hizmet ile koku problemine tekrar zemin hazırlamamak için CRM’ de özel takibe alınmaktadır.
Firmamız tarafından su sebili temizliği hakkında detaylı bilgi almak ve profesyonel hizmet talepleriniz için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi sonrası talebinizle randevu oluşturulmakta ve randevu gününde ekipler tarafınıza yönlendirilmektedir.
Bosch su sebili koku yapıyor ve diğer tüm sebil çeşitlerinde yaşanan sorunlar için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu