Büyükçekmece Böcek İlaçlama

TEKDEZ, T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI, İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur.

Tekdez, biyosidal ürün uygulama ruhsatlı, tüm yetki ve kalite belgelerine sahip kurumsal ve profesyonel ekip çalışmasıyla hizmet veren bir kuruluştur. Uzman personellerimiz ile tüm Büyükçekmece genelinde böcek ilaçlama hizmetini vermekteyiz. Tekdez, böcek ve haşere ilaçlama da profesyonel metot ve yöntemler doğrultusunda siz değerli müşterilerimize İSTANBUL ili, Büyükçekmece dâhil olmak üzere tüm ilçelerinde hizmet vermektedir. Böcek ve haşereler hızlı bir şekilde üreyebilen ve insan sağlığını ciddi boyutlarda etkileyebilen canlılardır. Bir şekilde hayatımızın merkezine dahil olabilen bu canlılar ile mücadele etmek için, doğru yöntem ve metotların uygulandığı profesyonel ekip çalışması ön plana çıkmaktadır. Yaşam alanlarına farkında olunmadan dâhil olabilen böcek ve haşere türleri; sürünen, uçan ve yürüyen birçok çeşitte karşımıza çıkabilmektedir. Bu böcek türleri de kendi içlerinde gruplara ayrılmaktadır. Böcek türlerini; çabuk üreyen, larva bırakan, yüksek dirençli, toprak altında çoğalan, ısıya ve radyasyona dayanıklı, zehirli veya zehirsiz, mevsimsel çıkanlar olarak gruplandırmaktayız. Böcek ve haşere türlerinden geçebilen rahatsızlık arasında en belirgin ve ciddi boyutta olabilecek, keneden bulaşan Kırım-Kongo Kanamalı Ateş (KKHA) örnek olarak göstermemiz mümkündür. KKHA’ DA dikkat çekmesi gereken konu ise, 1980-1990 yıllarında bu rahatsızlık ile düşük sayılarda karşılaşırken, günümüzde bu sayıda artış olduğunu görüyor olmamızdır. Bu tür çoğalmanın nedeni, böcek ve haşerelerin tıpkı mikrop ve bakteri çeşitleri gibi mevsim şartlarına, zaman ve ortama göre direnç kazanıp mutasyona uğramaları olarak açıklanmaktadır. Böcek temizliği ve haşere temizliği dikkat edilmediği takdirde, bulaşan hastalıklar ciddi boyutlarda zarar verebilmekte, hatta ölümcül olabilmektedir.

Büyükçekmece böcek ilaçlama ve probleminizle mücadele de destek almak için lütfen iletişime geçiniz. Bilinmelidir ki böcek ve haşere ilaçlama tek başına yeterli bir çözüm olmayacaktır. Kendi içlerinde türlere ayrılan bu canlılar ile mücadele de farklı yöntem ve metotlar uygulanması gerekmekte, bunun için işinin ehli, hangi uygulamayı yapması gerektiğini bilen firmalar ile çalışılması gerekmektedir. Tekdez, İstanbul Büyükçekmece, böcek ve haşere ilaçlama da doğru metot ve yöntemler ile çözüm odaklı bir çalışma sunmaktadır. Her böcekte aynı yöntem uygulanması, bu canlılardan kurtulmaktan çok yaşam alanı sunulması demektir. Bu metot ve yöntemlerin doğru şekilde uygulanmaması, böcek ve haşerelerden kurtulmak yerine, yaşam alanına daha fazla yayılmalarına olanak sağlayacaktır. Bazı böcek türleri ilk ilaçlama sonrası, ölmeden önce larvalarını bırakmaktadır. Bu nedenle yapılacak olan diğer ilaçlama zamanı ve yöntemi bilinmelidir ki doğru uygulama ile steril sonuçlar ortaya çıkabilmelidir.

Büyükçekmece böcek ilaçlama işleminde uygulanacak yöntem ve metotların belirlenebilmesi için, gördüğünüz böceğin ne olduğunu uzman temsilcimize betimlemeniz gerekmektedir. Bunun için sunulan böcek resimleri incelenmelidir. Kararsız kalındığı takdir de gelecek olan ekibin böcek türünü belirledikten sonra ilaçlama yapması gerekmektedir. Haşere ve böceklerden kurtulmak için böcek türüne uygun ilaçlama yapılması gerekmekte, periyodik takip yapılmalı, bu takipler ihmal edilmemelidir. İlaçlama yapılırken ortam da bulunmamanız ve herhangi bir canlının da bulunmaması gerekmektedir. Bilinçsiz olarak yapılan bazı ilaçlamalarda, direkt ilaçlama işlemine geçilmektedir. Kesinlikle buna müsaade edilmemesi gerekmektedir. Öncelikle belirlenen alanda sağlığa zarar vermeyecek ortam sağlanmalıdır. İlaçlama yapılabilmesi için, gerekli bilgiler edinildikten sonra randevu gününde ilaçlama yapılacak ortam ve alan belirlenir. İnsan veya hayvan gibi herhangi bir canlı kalmayacak şekilde öncelikle ortam güvenliği sağlanır. Böcek türüne göre belirlenmiş olan ilaçlama işlemi uygulanmalı, ilaçlama bitimi sonrası müşteri yapılması gerekenler hakkında mutlaka bilgilendirilmelidir.

Büyükçekmece böcek ilaçlama hizmeti tüm; konutlarda, depo, iş yerleri, otel ve konaklama alanlarında, pastaneler, fırın, mağazalar, restoran, fabrikalar, alış veriş merkezleri AVM, tren otobüs, gemi ve tüm toplu taşıma araçları, hastanelerde, okul, öğrenci yurtlarında, otoparklar, bahçe ve peyzaj alanları, sinema salonları, piknik alanlarında profesyonel yöntemlerle verilmektedir.

Büyükçekmece haşere ilaçlama tüm yetki ve kalite belgelerine sahip, biyosidal ürün uygulama ruhsatlı profesyonel bir ekip çalışması olan firmalara yaptırılmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlüğünce biyosidal ürün uygulama ruhsatı olmayan firmalardan kesinlikle hizmet alınmamalıdır.

Personellerin hijyen, mesleki yeterlilik, portör muayene belgeleri, iş güvenliği sertifikaları da eksiksiz olmalıdır.

Firmamız İSO - 9001 kalite yönetim sistemine dahil, marka tescilli ve tüm yetki kalite belgelerine sahiptir.

Büyükçekmece haşere ilaçlama verilen hizmetler;

1. Ağaç ve tahta kurdu ilaçlama

2. Akrep ilaçlama

3. Alman hamam böceği ilaçlama

4. Amerikan hamam böceği ilaçlama

5. Karafatma ilaçlama

6. Çıyan ilaçlama

7. Gümüş böceği “gümüşçün” ilaçlama

8. Karınca ilaçlama

9. Kene ilaçlama

10. Kırkayak ilaçlama

11. Kulağakaçan ilaçlama

12. Örümcek ilaçlama

13. Pire ilaçlama

14. Tahtakurusu ilaçlama

15. Salyangoz ilaçlama

16. Tespih böceği ilaçlama

17. Çatı faresi ilaçlama

18. Ev faresi “fındık faresi” ilaçlama

19. Lağım “sıçan” faresi ilaçlama

20. Karasinek ilaçlama

21. Sivrisinek ilaçlama

Büyükçekmece Ağaç ve tahta kurdu ilaçlama; tahta kurtları halk arasında ağaç kurtları olarak bilinir. Oval şeklinde ve kırmızıya kaçan kahverengi olan bu canlıların koyu kahverengi olanlarına da rastlanmaktadır. Larva dönemlerinde ise beyazımsı renktedirler ve başları görünmez. Yaygın olarak rastlanan haşere türleridir. Yaşam süreleri ortalama 1-3 yıl aralığındadır. Larva dönemlerinde ahşap eşya ve malzemelere zarar veren bu canlılar yetişkin dönemlerinde zararsızdırlar. Ahşap eşyalarda, döşeme altlarında, boşluklarda yuvalar yaparak, mevcut ahşap malzemeye zarar verirler. Ahşap malzemeyi kemirerek küçük delikler oluştururlar. Bu deliklerin etrafında genellikle talaşlanma meydana gelir. Tahta kurtlarıyla mücadele, bilindiğinin aksine oldukça zordur. Belli bir süre düzenli ve periyodik olarak ilaçlama işlemi uygulanması gerekebilir.

Büyükçekmece Akrep İlaçlama; akrepler yırtıcı ve saldırgan hayvanlardır. Eklem bacaklı, uzun gövdesi ve kuyruğu olan bir türdür. Kuyruğunun ucunda zehirli bir iğnesi vardır. Akrepler bu iğnelerini sadırı ve savunma amaçlı kullanmaktadırlar. Akrep sokması ciddi sağlıksal problemlere yol açabilmekte, acil müdahale gerekebilmektedir. Ölümcül olan bu hayvanların düzenli ilaçlama yapılmadığı takdir de sayılarının kısa sürede çoğaldığı bilinmektedir. Genellikle tahta yığınlarının altları, kaya çukurları, toprak altları, delikli duvarlar, çatlak ve yarık beton alanlarında yaşar ve yuva yaparlar. Akrep sorunu ile mücadele için TEKDEZ firmasından destek alabilirsiniz.

Büyükçekmece Hamam Böcekleri İlaçlama ve Karafatma İlaçlama; Türleri; Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, şark oryantal hamam böceğidir. Oryantal hamam böceği halk arasında karafatma olarak bilinmektedir. Karafatmalar diğer türlerine göre siyah ve daha koyu renktedirler. Alman ve Amerikan hamam böceği kahverengi tonunda ve toparlak şekildedir. Hamam böcekleri mikrop ve bakteri taşıyıcıdır. Tüm pis, nemli, kirli ortamlarda bulunur ve bakteri toplarlar. Gezintileriyle, dışkılamalarıyla, çıkardıkları pis kokuyla, sıvı salgılarıyla taşıdıkları bakteri ve mikropları kısa sürede bulaştırırlar. Hamam böcekleri nemli ve rutubetli ortamları sevmektedirler. İç ve dış mekanlarda, evin alanında, tuvaletlerde, ağaç oyuklarında, teraslarda, ahşap oyuklarında rahatlıkla üreyebilmektedirler. Nemli ve rutubetli ortamları seven bu hayvanlar evin her bölgesini kısa sürede istila edebilirler. Hamam böceği ilaçlamalarında doğru metot ve yöntem uygulanmaz ise sonuç alınamaz. Çünkü hamam böcekleri ölmeden önce larvalarını bırakacağı için 2 aşamalı ilaçlama yöntemi uygulanmalıdır.

İlaçlama yöntemi; Alman ve Amerikan hamam böceklerinde ilk ilaçlamadan sonra 27. Günde 2. İlaçlama işlemi yapılırken, karafatmalar da ilk ilaçlamadan sonra 40. Günde 2. İlaçlama işlemi yapılmaktadır. Bu yöntem, ilk etapta ana böcek, sonrasında larvaları için çözüm niteliğinde olacaktır. Uygulama da sprey ve jel metodu kullanılmalıdır.

Sprey metodu; hamam böceklerinin yiyecek ve yuvalama alanlarına uygulanır. Mutlaka hamam böceklerinin ilaca teması hedef alınmalıdır.

Jel metodu; hamam böcekleri için yem koyma metodudur. Bu yemi yiyen hamam böcekleri genellikle yuvalarında ölecektir. Ölen hamam böceğini yiyen diğer böceklerde ilacın etkisiyle ölürler. Jel metodu hamam böceklerinin içinde salgın yaratarak, komple yok olmalarına olanak sağlar.

Büyükçekmece Bit ilaçlama; bitler kanatsız olmalarına rağmen çok hızlı hareket edebilen canlılardır. Renkleri griye yakındır ve çeşitleri vardır.

Çeşitleri;

Kuş bitleri barınak sahibini de ısırabilmektedirler. Çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilen bu ısırıklar için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Diğer çeşidi olan saç bitleri, saç köklerine ve ense köklerine yerleşirler. Bit yumurtaları sirke olarak adlandırılır. Sirkeler salgıladıkları sıvı ile tek saç telini mesken tutup yapışmaktadırlar. Vücut bitleri vücudu istila eden bit çeşididir. Vücut mikrobu birçok mikrobun taşıyıcısı olabilmektedir. kaşıntı ve vücutta meydana gelen kızarıklar belirtileri olabilmektedir. Bitlerin bir insandan diğerine kolayca geçebilmektedirler. Buda çok kolay yaygınlaşabildiklerinin göstergesidir. Bitlenme problemi yaşandığında ilk olarak; saç bitlerinde doktor tavsiyesi ile alınmış şampuan ve tarak kullanılmalıdır. Vücut bitlerinde ise tüm kıyafetlerin yüksek derece sıcaklıkta yıkanması gerekir. Son olarak bit görülen mekanın komple dezenfekte edilmesi şarttır.

Büyükçekmece Çıyan ilaçlama; çıyanlar çok fazla renk çeşidi olan canlılardır. Fakat genellikle kahverengi ya da açık kırmızı olurlar. Baş bölgelerinde bir çift antenleri ve zehir keselerinin bulunduğu ayrı bir organları bulunmaktadır. Ortalama 15 ile 180 Aralığında değişen ayakları vardır. Genellikle geceleri dolaşan çıyanlar, tenha ve nemli yerleri sevmektedirler. Dolap araları, küvet altları, banyo gibi yerlerde yuva yaptıkları görülmektedir. Çıyan ömürleri ortalama 1-6 yıl aralığındadır. Çıyanlar iz bırakmaz ve belirtilerine rastlanılması çok zordur. Pek fazla görülmediği için rastlanıldığı an müdahale edilmelidir. Küçük eklem bacaklılarla beslenen canlılar oldukları için öncelikle beslenme kaynaklarının ortadan kaldırılması gerekmektedir. Diğer işlem olarak yere yapışkan madde tuzakların kurulmasıdır. Çıyan probleminde ailelerin mutlaka nemli ve rutubetli ortamı stabil hale getirmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemlerden sonra düzenli ilaçlama ile sorununuz ortadan kalkacaktır.

Büyükçekmece Karınca ilaçlama; işçi karıncalar ve onları takip eden karınca kolonileri, sık karşılaşılabilen ve mücadelesi çok zor canlılardır. Tatlı gıdalar ve suya ulaşmak isteyen karıncaları her yerde görmemiz mümkündür. Bir karınca kolonisinin ömrü 7-15 yıl aralığındadır. Bahçede, mutfakta, halılarda, ağaçlarda neredeyse her yerde yuva yapabilir ve koloni oluşturabilirler. Bu tür durumlarla mücadelede mümkün olduğunca mekan temizliğine dikkat edilmeli ve çöpler uzun süre tutulmadan atılmalıdır. Karınca kolonisinden kurtulmak için profesyonel desteğe ihtiyacınız olacaktır. TEKDEZ firması olarak karınca ile mücadelede profesyonel çözümler sunmaktayız.

Büyükçekmece Kene ilaçlama; keneler kanla beslenen, küçük canlılardır. Kuşlar, sürüngenler gibi hayvanlara, hatta insanlara beslenmek amacıyla yapışmalarına rastlanılmaktadır. Genellikle yeşil alanlarda yuva yapan bu canlılar, insan vücuduna yapıştığında Kırım Kongo Kanamalı ateş hastalığına sebebiyet vermektedirler. Ciddi boyutta bir rahatsızlık olan Kırım Kongo Kanamalı Ateş, tehlikeli ve ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Bu rahatsızlık 1-3 gün kuluçka döneminden sonra, vücutta halsizlik, yüksek ateş, mide ağrısı, bulantı, ishal ve şiddetli baş ağrısı gibi belirtilerle kendini göstermeye başlar. Bu durumda mutlaka en yakın hastaneye gidilmeli ve doktor kontrolünde tıbbi destek alınmalıdır. Kene ile mücadele de, tüm Türkiye genelinde konusunda uzman, gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip ekiplerimizce hizmet vermekteyiz.

Büyükçekmece Kırkayak ilaçlama; kırkayaklar iyi tırmanıcılar grubundan, genellikle kahverengi tonlarında, ortalama 2 – 4,5 cm uzunluğunda canlılardır. Açık alanlarda, kırlarda, bahçelerde genel olarak nemli ortamlarda yuva yaparlar. Dış duvarlardan tırmanarak evlere girebilirler. Kullanılmayan eşya altları ve bodrum katları gibi alanlar yaşam alanlarıdır. Kırkayaklar genellikle eski tahta parçaları ya da kuru yapraklar ile beslenirler. Kırkayaklar gözle görülebilirler, bunun dışında herhangi bir iz bırakmazlar. Kırkayakla mücadelede TEKDEZ DEZENFEKTE uzman ekiplerinden destek alabilirsiniz.

Büyükçekmece Kulağakaçan ilaçlama; kulağakaçan canlıların kulağa kaçması ya da kulakta yuva yapmaları sadece bir şehir efsanesidir. Bu canlıların birçok çeşidi vardır ve korkutan organı kuyruğundaki makasa benzer bir çift iğneleridir. Genellikle geceleri dolaşıp avlanırlar. Gündüzleri nemli ortamlarda saklanırlar ve yerlerini sıklıkla terk etmezler. Bu canlıların evlere girme sebebi yiyecek arıyor olmalarıdır. Kulağakaçanla bitki ve böcek ile beslenirler. Evlerde genelde banyo, lavabo, mutfak gibi suyun olduğu yerlerde görünürler. Kulağakaçanlarla mücadele de ilk iş saklanma ortamlarının tespit edilmesi ve bu ortamların ilaçlanmasıdır. İlaçlama hizmeti belli aralıklarla devam etmelidir. Aksi takdir de bir kez yapılan ilaçlamanın faydası olmayacaktır. Kulağakaçan ilaçlamada yuva tespiti ve lokal ilaçlamanın yanında, tüm ortamında dezenfekte edilmesi ve ilaçlama yapılması önemli bir konudur.

Büyükçekmece Örümcek ilaçlama; örümcekler daha çok karanlık ortamlarda yuva yapan canlılardır. Ağlarına takılan eklem bacaklılar ile beslenirler. Ortamın düzenli olarak havalandırılması ve düzenli ilaçlama, böcek ile mücadelede etkili bir çözüm olacaktır.

Pire İlaçlama; pire yumurtaları genellikle halı, döşeme, yatak örtüleri, kilim gibi yerlerde kuluçka dönemini geçirir ve en geç 2 gün içerisinde ürerler. Bu küçük ve kanatsız canlılar, çok keskin ağızları ve iğneleri ile kan emen parazitlerdir. Kızarıklıklar en belirgin özellikleridir. İnsanlara ve hayvanlara kolaylıkla bulaşabilecek canlılardır. Pire ile mücadelede bütün ortamın yatak, yorgan vb. gibi eşyalarda dahil olmak üzere dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Düzenli ilaçlamalar ile de pire sorunu çözüm bulmuş olacaktır.

Büyükçekmece Tespih böceği ilaçlama; tespih böcekleri boyları yaklaşık 1 – 1,5 cm olan düz, ufak canlılardır. Yoğunlukla nemli ortamı severler, evdeki düşük nem oranından dolayı, evlere girdiğinde fazla yaşayamazlar. Yağmur boruları diplerinde, saksılarda, yakacak olarak kullanılan kütük vb. maddelerin yakınlarında yaşamlarını sürdürürler. Tesbih böceği mücadelesinde ilk olarak yaşama olasılığı olan yerlerin düzenli temizliği yapılmalı ve düzenli olarak ilaçlanmalıdır.

Büyükçekmece Fare ilaçlama; fareler tehlikeli hastalık taşıyıcı, kemirgen canlılardır. Toplum sağlığına çeşitli yollarla zararlı olan bu canlılar evlerde, karanlık ve nemli, loş ortamlarda, depolarda görülür ve kırıntı ve tahıl ürünleri, kağıt, karton, kumaş gibi ürünleri kemirirler. Fareler hızlı koşan ayak yapıları güçlü hayvanlardır. Koku alma duyuları güçlü olan bu hayvanlar, besin kaynağının kokusunu çok uzaktan bile alabilirler. Koku duyularının yanı sıra duyma yetileri de çok gelişmiş hayvanlardır. En küçük sesleri dahi duyabilirler. Diş yapısı da kuvvetli olan bu hayvanlar mermeri dahi kemirebilecek güçlü ağız yapısına sahiptir.

Direkt doğum yapan fareler, yılda ortalama 5 ila 10 arasında döl verirler. Memeli canlılardır. Doğurganlık oranları besin kaynağının fazlalığı ve sıcaklığa bağlıdır. Ortam sıcaklığı belli bir dereceye gelmeden doğum yapmazlar. İnsanlara bulaştırdıkları hastalıkların yanında gıda ürünlerine de bulaştırmaları ve bazı türlerinin saldırgan olması nedeniyle tehlikelidirler. Farelerin çok fazla çeşidi vardır. Halk sağlığı ve bulaşıcı hastalıkları açısından bilinmesi gereken türleri; tarla faresi, lağım faresi, fındık faresidir. Direkt olarak ya da gıda üzerinden virüs, bakteri bulaşmasına neden olan bu canlılar çeşitli hastalıklara sebebiyet vermektedir. Veba hastalığı, tifüs, salmonella virüsü, kuduz, sarıhumma, şap hastalığı, verem mikrobu ve bağırsak enfeksiyonları gibi hastalıklarla karşılaşılmaktadır. Fındık fareleri; ev faresidir. Çatı arası, bodrum, mutfak, kiler gibi alanlar yaşam alanlarıdır. Lağım faresi; ortamdaki kabloları kemirerek, büyük ısırıklar, katı ve büyük olan dışkıları ile kendilerini belli ederler. Tarla faresi ve diğer fare türleri ise toprak altında yuva yaparlar. Ortamdaki ot ve çeşitli tahıllarla beslenirler. Fareler ile mücadelede çok çeşitli ürünler ve farklı yöntemler kullanılmaktadır.Duyu yetileri çok gelişmiş olduğu için bireysel mücadele fareler için etkisiz bir mücadele olacaktır.En etkili yöntemlerden biri yemleme yöntemidir. Geçiş alanlarına çeşitli aralıklarla içlerine pasta yada blok zehirli yem yerleştirilir. Antikoagulant rodentisidler dediğimiz zehirli ürünler yavaş yavaş etki göstererek, 3 gün içerisinde iç kanama ile öldürmektedir. Her çeşit fare türleriyle mücadele için, firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Tekdez Dezenfekte, uzman, uzun dönemli sektörde hizmet vermiş, kalite belgelerine sahip personelleriyle Büyükçekmece geneli ağaç ve tahta kurdu, akrep, hamam böceği, karafatma, çıyan, gümüş böceği, karınca, kene, kırkayak, kulağakaçan, örümcek, pire, tahtakurusu, salyangoz, tespih böceği, fare, karasinek, sivrisinek ilaçlamalarında hizmet vermektedir. Böcek ve haşerelerle mücadele için lütfen iletişime geçiniz.

Böcek ilaçlama ve haşere ilaçlama hizmetleri için bize ulaşın:
(0212) 554 0 555

böcek ilaçlama