Buzdolabı Bozulmuş Et Kokusu Nasıl Giderilir

Buzdolapları içinde meydana gelen koku problemi, dolap içerisinde bakteri üremesi gerçekleştiğinin de kanıtı sayılabilmektedir.
Bu durumda dolap içerisinden tüketilen tüm malzemeler bakterinin nüfus ettiği ve hastalıkların zamanla kendini göstermeye başlayacağı malzemeler olmaktadır.
Özellikle fazlasıyla şikayet konusu olan buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir sorunu günlük hayatta rahatsız edici konuların başında gelmektedir.
Et kokusu sarmış bir buzdolabında ekoli bakterisinin üremesinden söz etmek mümkün olmaktadır.

Ekoli bakterisi; koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında ve yeşil yapraklı bitkilerde görülmektedir. Bu bakteri çeşidi midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara neden olmakta, insan sağlığını ciddi boyutta etkileyebilmektedir.
Ekoli bakterisinin yanı sıra salmonella ve botulinum bakterileri de zamanla dolabın içerisinde hızla üremeye başlayacaktır. Bu bakteri çeşitlerinin verdiği zararlar incelendiğinde;
Salmonella bakterisi, dolap içerisinde kısa sürede üreme özelliği ile bilinmekle birlikte ishal, kusma gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Botulinum bakterisi; baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalar gibi rahatsızlıklara neden olmakta ayrıca solunum kaslarını felç etme gibi ciddi boyuta ulaşan etkilere neden olmaktadır.
Tekdez, yıllardır uzman ve eğitimli ekipleri ile buzdolabı ozon temizliği hizmeti vermekte olan Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluştur.
Firmamız; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermektedir.

Alınacak olan hizmetin uygulanacak yöntem ve metotlara hakim firmalar tarafından sağlanması yaşanan problemlere çözüm niteliğinde olurken aksi durumlar da uygulanan yanlış yöntemler dolabın zamanla tamamen kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır.
İnsan sağlığını da oldukça tehlikeye atan bu tür durumlardan uzak durulmalı ve hizmet öncesinde mutlaka belgeler sorgulanmalıdır.
Tekdez, buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir hakkında müşteri danışmanlarından alacağınız bilgi ile aydınlık sağlarken verilen hizmet ile çözüm sunmaktadır. Talebiniz ile birlikte en uygun gün ve saate randevu planlanmaktadır.

Randevu gününde, buzdolabının ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde boş ve buzluk kısmındaki buz eritilmiş olarak teslim edilmesi uygulanacak diğer tüm işlemlerin ekiplerimiz tarafından sağlanması için yeterli olmaktadır.
Temizlik hizmeti hidrojen peroksit uygulaması ile başlamaktadır. Sağlanan kontroller sonrası uygulanacak olan ilk işlemde dolabın tüm yüzeyleri hidrojen peroksit ile silinmektedir. Silme işlemi tamamlandığında, 10 dakikalık bekleme süresi olmaktadır.
Bu işlemden sonra dolabın içerisi ıslak temiz bir bezle silinmekte ve yüzeylerin bakterilerden arındırılması sonucu hava sanitasyonu yapılmaktadır. Hava sanitasyonu ozonlama nötralizatörleri kurularak başlayacak olan işlemlerdir.
Ozonlama hizmeti buzluk kısmı ve dolabın içerisi olacak şekilde iki uygulama şeklinde ilerlemektedir. Buzluk kısmına 2000 mg, dolap içerisine 5000 mg yüksek ozonlama kapasitesine sahip nötralizatörler kurulmakta ve 10-20 dakika ozonlama hizmeti sağlanmaktadır.

Ozonlama süresi tamamlandığında nötralizatörler dolap içerisinden kapalı devre konumuna alınarak çıkarılmakta ve buzdolabının hava da kalan tüm bakteri, patojen, spor ve mantarlardan arındırılması sonucu sağlıklı olarak tarafınıza teslim edilmektedir.
Bu uygulamalardan önce tüm elektrik bağlantılarının kesilmiş olduğu kontrol edilerek iş güvenliği sağlanmakta herhangi bir tehlikeli duruma sebebiyet verilmemektedir.
Buzdolabında meydana gelecek olan et kokusu ve benzeri koku problemlerinin yaşanmaması ve uzun ömürlü sağlıklı kullanımı için buzdolabı ozon temizliği hizmetinin 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.
vTekdez, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hâkim eğitimli ekipler tarafından hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Buzdolabı bozulmuş et kokusu nasıl giderilir hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için uzman ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz. Ayrıca buzdolabı temizliği nasıl yapılır hakkında daha detaylı bilgiye site ana sayfamızdan, hizmetler içerisindeki “Buzdolabı Temizliği” linkinden de ulaşabilirsiniz.
Sağlıklı buzdolabı kullanımı ve uygulanacak yöntem ve metotlara hakim ekipler ile profesyonel hizmet sunmakta olan Tekdez; siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir.
Detaylı bilgi ve randevu için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu