Buzdolabı Hava Kanalları Temizleme

Buzdolabı hava kanalları; buzdolabının içerisindeki var olan yada kokmuş gıda kokularının dolap dışarısına tahliye edilmesini, buzdolabının belirli oranda hava almasını, kokmuş et suyunun yada herhangi bir gıda sıvısının dolap dışarısına tahliyesini sağlayan alanlardır.
Hemen hemen her buzdolabında bu kanallar dolap arka alt noktasına monte edilmiş ve sökülmemesi için sabitlenen bir leğen ile bağlantılıdır.
Buzdolabı hava kanalları sürekli temizlenmesi gereken alanlar değildir. Sökülemez ve sürekli temizliğe tabi tutulmamalıdır.

Buzdolabı hava kanalları temizleme hizmetini, konusunda uzman gerekli yetki ve kalite sertifikalarına sahip kuruluşlar yapmalıdır. Evde kendi imkanlarınız ile asla buzdolabı hava kanalları temizleme işlemini uygulamamalısınız.
Buzdolabı hava kanalları gerek mevcut dolap içerisindeki kirli havanın sirküle edilmesi, gerekse atık sıvıların tahliye görevini üstlendiği için bakteri, mikrop, patojen ve spor gruplarının üremesine uygun bir ortamdır.
Böyle durumlarsa bu bakteri ve mikrop hava yoluyla dolap içerisine girer ve mevcut gıdaları etkiler. Sağlığınızı risk altında bırakabilecek böyle durumlardan kaçınmak için firmamızdan profesyonel destek talep edebilirsiniz.
Bu sebeple üç aylık genel buzdolabı temizliği ve dezenfeksiyonunu değerli müşterilerimize önermekteyiz.

Hangi durumlarda buzdolabı hava kanalları temizleme hizmeti yapılmalıdır?
1. Ani elektrik kesintilerinde bozulan gıda sıvılarının bu kanallara dolması ve çok kötü bir koku üretmesi durumunda,
2. Senede bir buzdolabı iç ve dış rutin temizlik dezenfeksiyonunda,
3. Bu kanalların tıkanması durumlarında,
4. Buzdolabındaki kötü kokuların giderilmesi için.

Tekdez; tüm kalite belgeleri ve memnun müşteri portföyü ile buzdolabı temizliği hizmetini profesyonel metotlar ile vermektedir.
Personellerimizin tümünün güncel portör, iş güvenliği, jijyen ve mesleki yeterlilik sertifikaları eksiksizdir.
Her buzdolabı temizleme ve dezenfekte işleminde otomatik olarak buzdolabı hava kanalları temizleme hizmeti de verilmektedir.

Buzdolabı temizleme hizmeti mevcut mekanınızda uygulanır. Buzdolabınız alıp servis mantığı ile götürülmez.
Bu hizmet ortalama 2 – 3 saat aralığında sürer.
Buzdolabı ve hava kanalları temizleme hizmetinde Sağlık Bakanlığının ön gördüğü ürünler ve yüksek oranda okside etme gücüne sahip ozon kullanılır.

Kullanılacak ozon miktarı dolap içerisinde yaklaşıl 20000 Mg kadar yükseltilir. Böylelikle buzdolabı içerisinde oluşan kötü kokuların giderilmesi ve oluşan bakteri patojen gruplarının yok edilmesi sağlanır.
Buzdolabı temizliği ile ilgili genel bilgiye ulaşmak için firma ana sayfamızdan, hizmetler içinde, “Buzdolabı Temizliği“ hizmet yazısını inceleyebilirsiniz.
Buzdolabı hava kanalları temizleme ve genel buzdolabı dezenfeksiyonu hizmetleri için lütfen randevu talep ediniz.
Randevu tarihinden önce buzdolabının içi tarafınızca boşaltılıp, fişi çekilerek buzluktaki buzların erimesini sağlamalısınız.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu