Buzdolabı Koku Giderme Yöntemleri

Buzdolapları, insan hayatını neredeyse tüm gıdaları muhafaza etme özellikleri ile kolaylaştıran önemli bir unsurdur.
Bu muhafaza alanlarının insan hayatını tehlikeye atacak bir hal almaması için düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Aksi takdir de dolap içerisinde koku meydana gelmesi yanı sıra kurtlanma, bakteri, patojen, mantar üremesi gerçekleşerek ciddi rahatsızlıklara neden olunmaktadır.
Buzdolabında koku meydana gelmiş olması demek bakteri üremesinin de gerçekleştiği anlamını taşımaktadır. Bu bakteri çeşitleri insan hayatını riske atacak rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Bu durumda buzdolabı koku giderme yöntemleri için çözüm odaklı yaklaşım ancak bakterilerin yok edilmesi ile mümkün olmaktadır.
Bu bakterilerden biri olan botulinum bakterisi; baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalar gibi rahatsızlıklara neden olmakta ayrıca solunum kaslarını felç etme gibi ciddi boyuta ulaşan etkilere neden olmaktadır.
Salmonella bakterisi, dolap içerisinde kısa sürede üreme özelliği ile bilinmekle birlikte ishal, kusma gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.
Bakteri çeşitlerinden bir diğeri olan ekoli bakterisi ise; yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülmektedir. Bu bakteri çeşidi midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara neden olmakta, insan sağlığını ciddi boyutta etkileyebilmektedir.

Buzdolabında meydana gelen koku problemleri için uzman ve eğitimli ekipleri ile hizmet vermekte olan Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Firmamız; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri ile hizmet vermektedir.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler buzdolabı hakkında tüm problemlerin çözümünde güvenilir hizmetin ve sağlıklı çözümün de kanıtı olmaktadır.
Buzdolabı koku giderme yöntemleri için öncelikle çözüm odaklı yetkili kuruluş tarafından hizmet alınması gerekmektedir. Yetkili kuruluş olduğundan emin olunabilmesi için mutlaka belgelerin eksiksiz olarak sorgulanması gerekmektedir. Bu sorgulama alınacak hizmetin verimliliği ve doğruluğunu göstermekte aksi takdir de dolabın içerisinde oluşturulacak hasar tamamen kullanılamaz hale getirebilmektedir.

Bu durum buzdolabına hasar verici olmakla birlikte bakterilerin yok edilmesi değil yoğunlaşarak daha ciddi boyutlara ulaşmasına neden olmaktadır.
Firmamız ile iletişime geçerek profesyonel kadromuzdan hizmet talep edebilirsiniz.
Randevu sistemi ile hizmet sağlamakta olan firmamız tarafından öncelikle detaylı bilgi aktarılmakta ardından talebinizle birlikte en uygun gün ve saate randevu planlanmaktadır.
Randevu gününde, buzdolabının ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde boş ve buzluk kısmındaki buz eritilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Temizlik hizmeti hidrojen peroksit uygulaması ile başlamaktadır. Sağlanan kontroller sonrası uygulanacak olan ilk işlemde dolabın tüm yüzeyleri hidrojen peroksit ile silinmektedir. Silme işlemi tamamlandığında, 10 dakikalık bekleme süresi olmaktadır.
Bu işlemden sonra dolabın içerisi ıslak temiz bir bezle silinmekte ve ozonlama nötralizatörleri kurularak, ozonlama işlemi sağlanmaktadır.
Ozonlama hizmeti buzluk kısmı ve dolabın içerisi olacak şekilde iki uygulama şeklinde ilerlemektedir. Buzluk kısmına 2000 mg, dolap içerisine 5000 mg yüksek ozonlama kapasitesine sahip nötralizatörler kurulmakta ve 10-20 dakika ozonlama hizmeti sağlanmaktadır.
Ozonlama süresi tamamlandığında nötralizatörler dolap içerisinden kapalı devre konumuna alınarak çıkarılmaktadır.

Bu uygulamalardan önce tüm elektrik bağlantılarının kesilmiş olduğu kontrol edilerek iş güvenliği sağlanmaktadır.
Buzdolabında meydana gelecek olan koku probleminin yaşanmaması ve uzun ömürlü sağlıklı kullanımı için buzdolabı ozon temizliği hizmetinin 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.
Tekdez, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hâkim eğitimli ekipler tarafından hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Buzdolabında muhafaza edilen tüm ürünler insan vücuduna nüfus etmekte, bu ürünlerin bakterili bir alanda muhafaza ediliyor olması yaşanacak problemlerin risk derecesini açıkça göstermektedir.
Buzdolabı koku giderme yöntemleri hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için uzman ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz.
Sağlıklı buzdolabı kullanımı ve uygulanacak yöntem ve metotlara hakim ekipler ile profesyonel hizmet için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu