Buzdolabı Kokusu Neden Olur

Buzdolabı kokusu neden olur sorunu günlük hayatta muhafaza alanımız olan buzdolabının kullanımını engelleyen büyük bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Nitekim buzdolapları, insan hayatını neredeyse tüm gıdaları muhafaza etme özellikleri ile kolaylaştıran önemli bir unsurdur.
Bu muhafaza alanlarının insan hayatını riske atacak bir hal almaması için düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Aksi takdir de dolap içerisinde koku meydana gelmesi yanı sıra kurtlanma, bakteri, patojen, mantar üremesi gerçekleşerek ciddi rahatsızlıklar boyutuna ulaşmaktadır.
Ani elektrik kesintilerinde bozulan gıdaların salgıladığı sıvılar ve kötü konu buzdolaplarına nüfuz eder. Bu atıklar mevcut dolabınızın çok kötü kokmasına sebep olabilir.
Buzdolabında koku meydana gelmiş olması demek bakteri üremesinin de gerçekleştiği anlamını taşımaktadır. Bu bakteri çeşitleri insan hayatını riske atacak rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Bunlardan biri olan salmonella bakterisi, dolap içerisinde kısa sürede üreme özelliği ile bilinmekle birlikte ishal, kusma gibi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.
Diğer bir bakteri çeşidi olan ekoli bakterisi ise; yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülmektedir. Bu bakteri çeşidi midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.
Tehlikeli boyutta seyredecek olan botulinum bakterisi; baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalar gibi rahatsızlıklara sebep olmanın yanı sıra solunum kaslarını da felç ederek ölümcül sonuçlara sebebiyet verebilmektedir.
Tekdez, insan sağlığını ölümcül nitelikte tehlikeye atan bu bakteri çeşitlerinin yok edilmesi için uzman ekipler ile doğru yöntem ve metotlarda hizmet vermektedir.

Buzdolabında meydana sorunların çözümü Tekdez tarafından sağlanacak olan hizmet ile mümkün olmaktadır.
Firmamız; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri ile yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler buzdolabı hakkında tüm problemlerin çözümünde güvenilir hizmetin ve sağlıklı çözümün anahtarı niteliğindedir.
Bu belgelerin sorgulanması ve talep edilmesi özellikle alınacak hizmetin sağlıklı sonuç vermesi için önem teşkil etmektedir. Dikkat edilmelidir ki yetkisi bulunmayan kişi ya da kuruluşların vereceği hizmet uygulanacak yöntem ve metotlara hakimiyetten uzak olacaktır.

Bu durum buzdolabına hasar verici olmakla birlikte bakterilerin yok edilmesi değil yoğunlaşarak daha ciddi boyutlara ulaşmasına neden olmaktadır.
Bu durumda buzdolabı kokusu neden olur sorusunun cevabını yanlış uygulanan işlemler ya da temizlik ve dezenfeksiyonun yaptırılmaması olarak belirtmek doğru olacaktır.
Bu nedenle düzenli yaptırılması gereken temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti herhangi kişi ya da kuruluşlar tarafından sağlanabilecek bir hizmet değildir. Profesyonel bir hizmet gerektiren bu işlemler, bakteriden arındırılması için uygulanması gereken yöntemlere hakim ekipler tarafından sağlanmalıdır.
Aksi takdir de yanlış uygulamaların başarılı sonuçlar doğurmayacaktır.

Firmamız ile iletişime geçerek profesyonel kadromuzdan hizmet talep edebilirsiniz.
Tekdez, randevu sistemi ile hizmet sağlamaktadır. Öncelikle iletişime geçeceğiniz müşteri danışmanlarımız tarafından detaylı bilgi aktarılmakta ardından talebinizle birlikte en uygun gün ve saate randevu planlanmaktadır.
Randevu gününde, buzdolabının ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde boş ve buzluk kısmındaki buz eritilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
Buzdolabında meydana gelecek olan koku probleminin yaşanmaması ve uzun ömürlü sağlıklı kullanımı için buzdolabı ozon temizliği hizmetinin 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.

Düzenli temizlik talebi firmamız tarafından yaşanılacak herhangi bir aksiliği engellemek için CRM’ de özel takip sistemi ile takip edilmektedir.
Tekdez, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hâkim eğitimli ekipler tarafından hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Buzdolabında muhafaza edilen tüm ürünler insan vücuduna nüfus etmekte, bu ürünlerin bakterili bir alanda muhafaza ediliyor olması yaşanacak problemlere zemin hazırlamaktadır.
Firmamız ile iletişime geçerek yaşanacak tüm problemlerin önüne geçilecek olan profesyonel hizmetimizden destek talep edebilirsiniz.
Buzdolabı kokusu neden olur hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu