Buzdolabı Ozonlama Nasıl Yapılır

Buzdolabı ozonlama nasıl yapılır sorusu sıkça karşılan sorular arasında yer almaktadır. Tekdez; buzdolabı ozon temizliği hakkında detaylı bilgi sunmakta ve profesyonel hizmet vermekte olan Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluştur.
Firmamız, randevu sistemi ile hizmet sağlamaktadır. Öncelikle iletişime geçeceğiniz müşteri danışmanlarımız tarafından detaylı bilgi aktarılmakta ardından talebinizle birlikte en uygun gün ve saate randevu planlanmaktadır.
Randevu gününde, buzdolabının ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde boş ve buzluk kısmındaki buz eritilmiş olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
Temizlik hizmeti hidrojen peroksit uygulaması ve ozonlama ile hava sanitasyonu şeklinde yaklaşık 2 – 3 saat aralığında sürmektedir. Bu uygulamalardan önce tüm elektrik bağlantılarının kesilmiş olduğu kontrol edilerek iş güvenliği sağlanmaktadır.

Sağlanan kontroller sonrası uygulanacak olan ilk işlemde dolabın tüm yüzeyleri hidrojen peroksit ile silinmektedir. Silme işlemi tamamlandığında, 10 dakikalık bekleme süresi olmaktadır.
Bekleme süresinin ardından buzdolabı ozonlama işlemi için dolabın içerisi ıslak temiz bir bezle silinmekte ve ozonlama nötralizatörleri kurularak, ozonlama işlemi sağlanmaktadır.
Ozonlama hizmeti buzluk kısmı ve dolabın içerisi olacak şekilde iki uygulama şeklinde ilerlemektedir. Buzluk kısmına 2000 mg, dolap içerisine 5000 mg yüksek ozonlama kapasitesine sahip nötralizatörler kurulmakta ve 20 - 30 dakika ozonlama hizmeti sağlanmaktadır.

Buzdolabında meydana gelecek olan koku probleminin yaşanmaması ve uzun ömürlü sağlıklı kullanımı için buzdolabı ozonlama hizmetinin 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekliliği de önem teşkil etmektedir.
Tekdez; düzenli ve kontrollü temizlik hizmetinde yaşanılacak herhangi bir aksiliği engellemek için CRM’ de özel takip sistemi ile takip etmektedir.
Buzdolabı ozonlama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi ve profesyonel hizmet talepleriniz için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
Buzdolabında meydana gelen problemler göz ardı edildiği takdir de zamanla dolap içerisinde üreyecek olan bakteriler muhafaza edilen her türlü malzemeye de temas etmeye başlayacaktır. Bu durum insan vücudunu istila edecek olan bakterilerin habercisi niteliğinde olmaktadır.

Bakteri çeşitlerinden salmonella bakterisi, dolap içerisinde kısa sürede üreme özelliği ile bilinmekle birlikte ishal, kusma gibi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.
Ekoli bakterisi ise; yeşil yapraklı bitkilerde ve koyun, sığır gibi çeşitli et gruplarında görülmektedir. Bu bakteri çeşidi midede kramp, dışkıda kan, ateş, ishal gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.
Botulinum bakterisi; tehlike arz etmekte ve baş dönmesi, halsizlik, ağızda kuruluk, boğaz ağrısı, nefes zorluğu, baş ve boyun bölgelerinde tutulmalar gibi rahatsızlıklara sebep olmanın yanı sıra solunum kaslarını da felç ederek ölümcül sonuçlara sebebiyet verebilmektedir.

Tekdez, insan sağlığını ölümcül nitelikte tehlikeye atan bu bakteri çeşitlerinin yok edilmesi için uzman ekipler ile doğru yöntem ve metotlarda hizmet vermektedir.
Buzdolabı ozonlama hizmeti firmamız tarafından uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel olarak sağlanmaktadır.
Firmamız; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri ile yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir. .
Bu belgelerin sorgulanması ve talep edilmesi özellikle alınacak hizmetin sağlıklı sonuç vermesi için önem teşkil etmektedir. Aksi takdirde yetkisi bulunmayan kişi ya da kuruluşların vereceği hizmet uygulanacak yöntem ve metotların yanlış ilerlemesine neden olunacaktır.

Bu işlemler buzdolabına hasar verici olmakla birlikte bakterilerin yok edilmesi değil yoğunlaşarak daha ciddi boyutlara ulaşmasına neden olmaktadır.
Düzenli yaptırılması gereken temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti herhangi kişi ya da kuruluşlar tarafından sağlanabilecek bir hizmet değildir. Profesyonel bir hizmet gerektiren bu işlemler, bakteriden arındırılması için uygulanması gereken yöntemlere hakim ekipler tarafından sağlanmalıdır.
Firmamız ile iletişime geçerek profesyonel kadromuzdan hizmet talep edebilirsiniz.

Tekdez, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hâkim eğitimli ekipler tarafından hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Buzdolabında muhafaza edilen tüm ürünler insan vücuduna nüfus etmekte, bu ürünlerin bakterili bir alanda muhafaza ediliyor olması yaşanacak problemlere zemin hazırlamaktadır.
Buzdolabı ozonlama nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu