Çelik Su Deposu Temizliği

Günlük hayatta hemen her alanda kullanılmakta olan su, birincil yaşam kaynağımızdır. Su depoları kullanılan bu suların muhafaza edildiği ve sağlıklı olarak kullanıma sunulması gereken alanlardır. Su depolarından sağlıklı su kullanımı için, depoların temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesinde de belirtildiği gibi, su depoları temizliğinin kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemler de en geç 6 ayda bir yaptırılma zorunluluğu vardır. Su depoları kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır ve her deponun işlevi ve niteliği farklı da olsa bütün depolar temizlenebilmektedir. Çelik su deposu temizliği de, diğer depo temizlikleri gibi yaptırılması zorunlu ve sağlık için gerekli bir işlemdir. Çelik su deposu nitelik olarak metal alaşımdan imal edilmiştir. Metal alaşım depolar temizlenmediği takdir de paslanmalar meydana gelmekte ve depo izolasyon dışında kurtarılamamaktadır. Kimi durumlarda depo tamamen işlevini yitirmekte ve değiştirilmesi gerekmektedir.

Su depoları temizliği depo kaybından da ziyade insan sağlığının bozulmasına ve hatta ölümcül olabilecek ciddi boyutlara sebebiyet verebilmektedir. Kirli su depoları bakteri oluşumuna elverişli alanlardır ve bu bakteriler insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek ciddi rahatsızlıklar doğurmaktadır. Koliform, e-coli, enterekok olarak bilinen bu bakteriler yüksek ateş, kolera, ishal gibi rahatsızlıkların habercisi niteliğindedir. Nitekim depodan bize ulaşan su, tüm vücudumuza nüfus etmektedir ve bu su kirli olduğu takdir de bakterilere vücudumuzda yerleşme imkanı sunuluyor olacaktır. Su depolarına suyun temizlenmiş olarak geldiği ve kullanımının temiz olarak yapıldığı düşüncesi yanlış bir yargıdır. Su barajdan çıktığında ilerlediği yol boyunca yanında çamur, balçık ve yabancı maddeleri de getirmekte ve depoya çamur, balçık ve yabancı madde karışımı su ulaşmaktadır. Ulaşan bu suyun kullanıma sunulmadan önce mutlaka temizliği sağlanmalı ve sağlıklı olarak kullanıma sunulmalıdır. Çelik su deposu temizliği, aynı unsurları taşımakta ve temiz olarak kullanımı için düzenli ve periyodik olarak takip edilmesi gerekmektedir. Çelik su deposu ve diğer tüm depo temizliklerinin düzenli yaptırılmadığı takdir de hiçbir anlam ifade etmeyeceği gibi, temizlik yaptırılan firmanın da gerekli nitelikleri sağlamadığı takdir de yapılan temizliğin veriminden emin olunması mümkün olmayacaktır. Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri, personel yetki belgeleri eksik olan ya da hiç olmayan firmaların, yapılan temizlik sonrası iş tamamlandı formunun hiçbir yasal hükmü yoktur. Bu firmaların yaptığı temizlik sonrası doğru uygulamaların yapıldığından emin olunulamayacağı gibi sağlıklı su kullanımı yapılması gerekirken deponun tamamen işlevini kaybetmesine de sebebiyet verilebilmektedir.

Su deposu temizliği ve sonrası işlemler de mutlaka gerekli belgeler sorgulanmalı hatta daha güvenilir ve kaliteli hizmet için firmadan referans istenilmesi gerekmektedir. Temizlik sonrası, eğer mümkünse mutlaka bir yetkili tarafından temizlenen deponun kontrolü sağlanmalıdır. Deponun öncesi ve sonrası resimleri mutlaka tarafınıza aktarılmalıdır. Su deposu temizliği sonrası yapılacak olan bu işlemler güvenli bir temizlik açısından önem teşkil etmektedir. Tekdez tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz ve personel yetki belgeleri eksiksiz, kurumsal ve profesyonel bir ekip çalışmasıyla hizmet vermektedir. Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli bir kuruluş olan Tekdez, Çelik su deposu temizliği ve diğer tüm depo temizlik hizmetleri için yıllardır kaliteli ve güvenli bir adres olmaya devam etmektedir. Su deposu temizliği öncesi, deponun niteliği, tonajı ve verilen bilgiler doğrultusunda planlamanızı en doğru şekilde yapacak ve randevu günü kusursuz hizmet sunacak olan Tekdez firması tarafından, deponun öncesi ve sonrası resimleri, mutlaka tarafınıza aktarılacaktır.

Periyodik olarak Tekdez takibine alınan su deposu temizliği işlemleriniz, titizlik ve özveriyle yapılmaya özen gösterilecektir. Sağlıklı su kullanımı, profesyonel çalışma ve kaliteli sonuçlar için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu