Evde Sebil Temizliği

Suyun kullanımını kolaylaştıran su sebilleri ve damacanaların temiz ve steril olması sağlıklı kullanım şarttır.
Ancak sebil temizliği hizmeti alanında uzman ve eğitimli ekipler ile hizmet vermekte olan yetkili kuruluşlar tarafından sağlanması gereken hizmettir. Bu şekilde sağlıklı kullanım söz konusu olabilecektir.
Evde sebil temizliği hizmeti kişinin kendi yağacağı bir işlem olmamakla birlikte yetkili kuruluşların yerinde sağladığı hizmet olarak belirtilebilmektedir. Evde kendi imkanlarınız ile herhangi bir dezenfektan ürün kullanarak su sebilinizi temizlemek imkansızdır.
Sebillerin, iş güvenliği uzmanları tarafından en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekliliği sunulmaktadır. Bu gereklilik sebillerde üremesi hızla olabilecek olan koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresinin olmasından kaynaklıdır.

Bu nedenle sebil temizliği hizmeti yetkili kuruluşlar tarafından en geç 3 ayda bir yerinde sağlanması gereken hizmettir olarak belirtmek doğru olacaktır.
Temizlik takibi düzenli ve periyodik olarak yapılmadığı takdir de zamanla sebil içerisinde koku, tat farklılıkları meydana gelecek ve bu durum yosunlanma problemini de beraberinde getirecektir. Yosunlanma problemi, sebillerde çok sık karşılaşılan ve sebilden arındırılması zor işlemlerdir.
Yosunlanma oluşan bir sebil de koliform bakterisi de hızla üreyerek tüm sebile yayılmaya başlayacaktır.
Koliform bakterisi; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olmakta ve bünyeden bünyeye kimi zaman ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.

Bu durum Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması için sebillerin kurulum alanlarına, temizlik sürelerine, hizmet alınacak firmaya özellikle dikkat edilmelidir.
Evde kullanılan sebillerde özellikle kurulum alanları olarak sebillerin sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulması gerekmektedir. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olacaklardır.

Evde sebil temizliği hizmetinde 3 standart durumlarda 3 ayda bir temizlik yeterli olacaktır. Ancak sebillerin kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmektedir. Çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile olağan kullanımı söz konusu olan bir sebil aynı düzeyde kirlilik oranı ile ilerlemeyecektir.
Bu nedenle sebilin ihtiyacı olan temizlik süresi belirlenerek ilerlenmesi gereken bir konu olmaktadır. En geç 3 aylık süre zarfından daha kısa süreli işlemler gerekebilmektedir.
Su sebili temizlik hizmetin de hizmet alınan firmanın önemi de göz ardı edilmemelidir. Herhangi bir kuruluş ya da kişiler tarafından sağlanan hizmet sebile zarar vermekte ve sebilin verimli olarak işlevini yerine getirmesine engel olarak kullanılamaz hale gelmesine neden olunmaktadır.

Uygulanacak yöntem ve metotlara hakim şekilde sağlanmayan temizlik hizmeti, kirli suyun devamlılığı dolayısıyla rahatsızlıkların da ana sebebi olarak karşımıza çıkacaktır.
Sağlıklı su kullanımı, evde su sebili temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri için Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgelerini sorgulamayı ihmal etmeyiniz.
Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.
Su sebilleri küçük ev tipi ve sanayi tip sebil olarak iki çeşidiyle karşımıza çıkmaktadır. Tekdez, gerek sanayi tip büyük sebillerde gerekse küçük ev tipi sebillerinde uygulanacak yöntem ve metotlara hakim uzman ve eğitimli ekipleri ile yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir
Firmamız tarafından müşteri danışmanlarımız ile gerçekleşecek görüşme sonrası talebinizle birlikte randevu oluşturulmaktadır.
Randevu gününde yerinde hizmet sağlayacak olan ekiplerimiz tarafınıza yönlendirilmekte ve su sebilinin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir. Ayrıca sebilin dış yüzeyi de 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilerek sağlıklı kullanıma sunulmaktadır.

Temizlik öncesi ve sonrası resimler tarafınıza aktarılmakta, temizlik tarihi CRM’ de özel takibe alınmaktadır.
Sağlıklı su kullanımı ve sağlıklı su kullanımı için gerekli takip ile devamlılığını sağlamak firmamızın önemle takip ettiği bir hizmettir.
Su sebili dezenfekte hizmetini kuruluşumuz evde sebil temizliği olarak vermekte yani sebili alıp servis olarak götürmemekteyiz. Su sebili temizliği hizmetini evde yada sebilin konumlandığı alanda vererek son kontrollerini yapıp sağlıklı kullanıma teslim ediyoruz.
Tekdez evde sebil temizliği hakkında detaylı bilgi ve uzman ekiplerimizden destek almak için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu