Havuz Temizliği Nasıl Olmalıdır

Havuz temizliği, insanlar tarafından kullanıma sunulan eğlence alanının ve görüntü odaklı sağlanan alanların sağlıklı kullanımı ve sunumu için oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bu durumda havuz temizliği nasıl olmalıdır sorusu da sıkça karşılaşılan sorular arasında yer almaktadır.
Havuz temizliği öncelikle yetkili kuruluşlar tarafından, alanında uzman ve eğitimli ekipler ile verilen firmalar tarafından alınması gereken hizmet olmalıdır. Aksi takdir de havuz içerisinde meydana gelecek olan problemlerin devamlılığı söz konusu olmakta ve havuzun zarar görmesi gibi durumlar ile karşılaşılabilmektedir.

Bu tür durumlara maruz kalınmaması için hizmet alınacak firmanın tüm yetki ve kalite belgeleri sorgulanarak talep edilmelidir.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler, Tekdez tarafından eksiksiz olarak tarafınıza sunulabilmektedir.
Yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden firmamız ile havuz temizliği nasıl olmalıdır hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
Tekdez, randevu sistemi ile hizmet sağlamakta olan Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup Türkiye geneli havuz temizliği hizmeti vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte en uygun gün için randevu oluşturulacaktır.
Randevu gününde havuzun ekiplerimize boş teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim edilen havuz temizliğine başlamadan önce tüm güvenlik önlemleri alınarak tek kullanımlık hijyen kıyafetleri giyilmektedir.
Önlemler sonrası başlayacak olan işlemlerde öncelikle havuzun dibine çökmüş olan çamur, balçık, kum, yaprak ve benzeri yabancı maddeler havuz dışarısına tahliye edilecektir.

Tahliye işlemi sonrasında havuzun tüm yüzeyleri 150 bar basınçlı kompresörler ile yıkanarak kirli suyun tekrar tahliyesi sağlanacaktır.
Havuzun tüm yüzeyleri fırça yardımı ve suda çözeltilmiş dezenfektanlar ile dezenfekte edilerek bir süre bekletilecektir.
Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sağlanan hizmette bekleme süresi dezenfektanın havuz içerisine tutunabilmesi için uygulanan işlemdir.
Bekleme süresi sonrası, havuzun tüm yüzeyleri kompresörler yardımı ile yıkanarak tüm dezenfektan sökülmekte ve tahliyesi sağlanmaktadır.

Çözünen havuzdaki kirlerin tekrar tahliyesi ile tekrar bir yıkama durulama işlemi sağlanmaktadır.
Son olarak havuz içerisinde ULV sanitasyonu uygulanmaktadır. ULV sanitasyonu ile tüm bakteri ve patojenlerin yok edilmesi sağlanmakta, havuz sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.
Havuz temizliği nasıl olmalıdır sorusunun detaylı cevabı ve uygulanacak yöntem ve metotlara hakim uzman ekipler ile hizmet için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.

Havuz temizliği tek başına yeterli bir işlem olmayacaktır. Özellikle dikkat edilmesi gereken bu konu da havuz denge tankının temizliği de havuz temizliğinin sağlıklı olarak devamlılığı için önem teşkil etmektedir.
Havuz denge tankları; havuzların taşmasını engelleyen ve havuzdaki suyun devir daim işlemlerinin gerçekleştiği yapılar olmakla birlikte suyun filtre sistemlerinden geçişini sağlamaktadır.
Havuzda ve ızgaralarda bulunan tüm kirli su, havuzun altında ya da yanında bulunan denge tanklarına pompalanmaktadır.
Havuz temizliği nasıl olmalıdır sorusunun önemli bir yanıtı da havuz denge tankı temizliğinin havuz temizliği ile birlikte ilerlemesi gereken işlemler olmasıdır.

Havuz denge tankı temizliği de havuz da uygulanan işlemlerin aynı sıralaması ve son olarak ULV sanitasyon ile sağlıklı kullanıma teslim edilmesi gereken, güvenilir ve kaliteli hizmet gerektiren işlemlerdir.
Birlikte ilerlemesi gereken bu işlemlerin genel temizliği 6 ayda bir ya da senede bir yaptırılması gerekmektedir.

6 aylık ya da senelik genel temizlik yanı sıra günlük, haftalık ve aylık rutin temizliğinin de sağlanıyor olması gerekmektedir. Rutin temizlik hizmet alınacak alanın, kendi bünyesinde bulundurulan eğitimli bir sorumlu tarafından yaptırılabilmektedir.
Tüm bu işlemlerin doğru yöntem ve metotlar ile uygulanması sonucunda havuz sağlıklı olarak kullanılabilecektir.
Havuz temizliği hakkında daha detaylı bilgiye, ana sayfamız içinde, hizmetler altında “Havuz Temizliği” yazısından ulaşabilirsiniz.
Havuz temizliği nasıl olmalıdır hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu