Havuz Temizliği Ozon

Havuzlar, genellikle yaz aylarında insanların eğlence alanı olarak tercih ettiği ya da dekoratif amaçlı kullanılan süs havuzları şeklinde karşımıza çıkan yapılardır.
İnsanların özellikle ilgi duyduğu ve görsel zenginlik sunan bu yapıların düzenli temizlik ve bakımı ile sağlıklı görünüm ve kullanımda devamlılığının sağlanması gerekmektedir.
Bu durumda havuz temizliği ozon hizmeti ile 6 ayda bir ya da senede bir havuzların sterilizasyonunun sağlanması gerekmektedir.

Havuz temizliğinde saf ve nötralize edilmiş ozon kullanılmaktadır. Bu ozon Ulv 25 mikrometre cihazlarıyla havuzun tüm zemin ve yanal duvarlarına uygulanır. İşlem sonrası havuzda hiçbir bakteri ve patojen kalıntısı kalmaz.
Ozon doğal bir dezenfektan üründür. Bu sebeple geride herhangi bir kimyasal atık bırakmaz. Uygulanacak havuz temizliği sonrası hemen kullanım sağlanabilir.
Havuz temizliği hizmeti; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan yetkili kuruluşlar tarafından sağlanması gerekenler işlemlerdir.

Düzenli ve periyodik temizliğin yanı sıra oldukça önem teşkil eden bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve eksiksiz belgelerinin yanı sıra havuz operatörlüğü sertifikası ile havuz temizliği hizmetinde sektörünün öncü firmalarındandır.
Firmamız ile iletişime geçtiğinizde havuz temizliği ozon hakkında detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevu oluşturulacaktır.
Randevu gününde havuzun boş teslim edilmesi gerekmektedir. Dibinde kalacak olan çamur, balçık, yaprak ve benzeri yabancı maddeler ekiplerimiz tarafından havuz dışarısına tahliye edilecektir.

Havuzun tüm yüzeyleri 150 bar basınç kapasitesine sahip kompresörlerle yıkanarak devam edecek olan işlemlerde tüm yabancı maddelerin tahliyesi sonrası havuzun tüm yüzeyleri Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile dezenfekte edilecektir.
Bir süre havuz bu şekilde bekletilerek dezenfektanın tüm yüzeye işlemesi sağlanacaktır. Dezenfekte sonrası çözünen tüm kirler kompresörler yardımı ile yıkanarak dışarıya tahliye edilecektir.
Son bir yıkama durulama işlemi sonrası temizlenmiş havuzun içerisine uygulanacak olan ULV sanitasyonu ile tüm bakteri ve patojenlerden arındırılmış havuz sağlıklı kullanıma hazır şekilde tarafınıza teslim edilecektir.
Havuz denge tankı temizliği de havuz ile birlikte yürütülmesi gereken işlemlerdir. Bağlantılı olarak ilerleyen bu yapılarda, sadece havuzun temizliğinde sterilizasyon sağlanmış olmayacaktır.
Havuz denge tankında biriken kirler havuza pompalandığında verilen hizmetin bir anlam ifade etmeyeceğinin bilincinde olunmalı ve mutlaka havuz denge tankı temizliğinin de havuz temizliği ile birlikte ilerletilmesi gerekmektedir.

Tekdez, havuz denge tankı temizliği hizmetini de aynı tekniklerde sağlayarak tarafınıza sağlıklı olarak kullanıma hazırlanmış havuz teslim etmektedir.
Hizmet sonrası tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formu, herhangi bir denetlemeye tabi tutulması halinde sunulabilecek yasal hükümlülüğü taşımaktadır.
Yoğunluktan kaynaklı unutulabilen temizlik hizmet tarihleri firmamız tarafından özel CRM sisteminde takibe alınmakta ve tarih yaklaştığında hatırlatma yapılmaktadır.
Herhangi bir problemin önüne geçmekte olan takip sistemi ile siz değerli müşterilerimize mağduriyetten uzak kaliteli hizmet sunulmaktadır.

Yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden Tekdez ile iletişime geçerek profesyonel ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz.
Havuz temizliğinin ihmal edilmesi halinde zamanla birikecek olan kirlerin koliform, ekoli, enterekok, bakterilerinin üremesine neden olduğu bilinmektedir.

Bu bakteri çeşitleri insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atacak olan rahatsızlıklara sebep olmaktadır.
Yüzme havuzlarının yanı sıra süs havuzlarının temizliği de özen gösterilmesi gereken işlemlerdir. Süs havuzlarının zamanla kirlilik oranı ile yayacak olduğu kokular insanları etkileyecek düzeyde olabilmekte, solunum yolu rahatsızlıklarına sebep olunabilmektedir.
Tüm bu durumlara maruz kalınmaması için havuz temizliği ozon hizmetinin yetkili kuruluşlar tarafından düzenli ve periyodik olarak yaptırılması ve mutlaka temizlik tarihlerinin ihmal edilmemesi gerekmektedir.

Tekdez, havuz operatörlüğü sertifikası ile havuz temizliği hizmetini uzman ve eğitimli ekipler tarafından profesyonel olarak sunmaktadır.
Sağlıklı havuz kullanımı ve profesyonel ekipler ile hizmet için Tekdez ile lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu