Havuz Temizliği ve Bakımı

Havuzlar, yüzme havuzu ve dekoratif amaçlı kullanılan süs havuzları olarak çeşitleriyle insanlara sunulmuş olan yapılardır.
Havuz temizliği ve bakımı düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalı bu alanlar sağlıklı olarak kullanıma sunulmalıdır.
Bu periyotlar genel temizliğin 6 ayda ya da senede bir, rutin temizliğin ise günlük, haftalık ve aylık olması şeklinde ilerlemesi gereken işlemlerdir.

Rutin temizlik; hizmet alınacak kuruluş, konut gibi alanların kendi içlerinde eğitimli bir kişi tarafından yaptırılabilecek yaprak temizliği, pH ayarlaması gibi işlemlerdir.
Genel temizlik; alanında uzman ekipler ile hizmet vermekte olan yetkili kuruluşlar tarafından sağlanması gereken spesifik işlemlerdir.
Havuz temizliği ve bakımı; Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi, havuz operatörlüğü belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgeleri sorgulanarak yetkili kuruluşlar tarafından sağlanması gereken hizmettir.
Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır. Aksi takdir de verilecek olan hizmet verimli sonuçlar vermeyeceği gibi havuza zarar verilmesi gibi teknik arızalar da meydana gelmektedir.

Tekdez, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.
Havuz temizliği ve bakımı hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Havuzlar da genel ve rutin sağlanması gereken temizlik hizmeti aksatıldığı ya da yaptırılmadığı takdir de koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin üremesine neden olunacaktır.
Bu bakteri çeşitleri; ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş, kulak iltihabı, alerji, göz rahatsızlıkları, tifo, paratifo, leptospirosiz, dizanteri, kulak burun boğaz rahatsızlıkları, poliomyelitis, deri rahatsızlıkları, baş ağrısı, mantar gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olmaktadır.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması için düzenli ve periyodik olarak temizlik ve bakım hizmetinin yaptırılması gerekmektedir.
Tekdez, havuz temizliği hizmetini uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel olarak sunmaktadır. Ayrıca havuz denge tankının da havuz temizliği ile birlikte yürütülmesi gereken bir işlem olduğu bilgisi siz değerli müşterilerimize aktarılmakta ve ayrı değerlendirilmemektedir.

Havuz denge tankları; havuzların taşmasını engelleyen, havuzdaki suyun devir daim işlemlerinin gerçekleştiği ve suyun filtre sistemlerinden geçişini sağlayan tanklardır.
Havuz ve ızgaralarda bulunan kirli su havuzun altında ya da yanında bulunan denge tanklarına giriş sağlamakta, bu nedenle havuzlardan çok havuz denge tankları kirlenmektedir.
Havuz temizliği ve havuz denge tankı temizliği firmamız tarafından yıllardır kaliteli hizmet olarak sunulmaktadır.

Firmamız ile iletişime geçtiğiniz de en uygun güne randevu sağlanarak, randevu gününde ekiplerimiz tarafınıza yönlendirilmektedir.
Tek giyimlik hijyen kıyafetler ile gerekli tüm önlemler alınarak öncelikle havuzun dibindeki çamur, balçık, yaprak ve benzeri yabancı maddeler dışarıya tahliye edilmektedir.
Tahliye sonrası havuzun tüm yüzeyleri 150 bar basınç kapasitesine sahip kompresörler ile yıkanarak tekrar tahliye işlem gerçekleşmekte, herhangi bir yabancı madde kalmadığından emin olunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile havuzun tüm yüzeyleri dezenfekte edilerek bir süre bekletilmeye alınacaktır.
Bekleme sonrası havuzun tüm yüzeyleri kompresörler yardımı ile yıkanmakta ve kirli su tahliye edilmektedir.

Son bir yıkama durulama işlemi ile işlem sonlandırılmakta ve temizlenmiş havuzun içerisi ULV sanitasyonu ile bakteri, patojenlerden tamamen arındırılmaktadır.
Havuz denge tankı temizliği de aynı şartlarda temizlenerek, havuz tarafınıza sağlıklı olarak teslim edilmektedir.
Havuz temizliği ve bakımı hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu