Su deposu temizliği ve izolasyonu ücretsiz ekspertiz hizmetimiz için bizi arayın:  0212 554 0 555

İstanbul Su Deposu Temizleme


Su deposu temizliği konuyla ilgili bakanlıklarca denetlenen ve periyodik olarak yaptırılması zorunlu bir hizmettir.

Sağlık bakanlığı 2007-67 genelgesine göre her 6 ayda bir ve devamında periyodik olarak yaptırılması gereken bir hizmettir.

Su deposu temizliği hizmetini sadece zorunluluk olarak düşünmek, kesinlikle yanlıştır.
Yıkadığımız meyve ve sebze, içtiğimiz su, kişisel temizliklerde kullandığımız su, kısacası hayatımızın her anında kullandığımız suyun temiz olması gerekir. Temiz su temiz depoda muhafaza edilir.

Temizliği ve bakımı yapılmamış bir depoda üreyen bakteriler, sağlığımızı tehdit edebilmektedir. Bu bakterilerin başında E-Coli, Enterekok ve Koliform gelmektedir. Sıtma, yüksek ateş, alerji, enfeksiyonlar, beyin iltihabı kirli suyun sebep olabileceği risklerden sadece bazılarıdır.
Bebekler, çocuklar, hasta ve yaşlıların bağışıklık sisteminin zayıf olması sebebiyle, etkilenmesi daha çabuk olabilmektedir.

Sağlığın asla para ile karşılığı olmadığını geç olmadan anlamamız gerekir.

 
teklif iste

 

Su deposu temizliği hizmetinden önce depodaki su randevu gününe kadar tüketilmelidir. Temizlik esnasında kullanılan tüm malzemeler periyodik sterilizasyona girmektedir. Bunun dışında kullanılan dezenfektanlarında MSDS yani kullanılabilirlik belgelerini talep etmenizde fayda bulunmaktadır.
Konusunda uzman ekiplerimiz hizmet öncesi ve hizmet sonrası çalışma detaylarını mutlaka fotoğraflamaktadır. Böylelikle nasıl bir hizmet verildiğini, su deposunun temizlik sonrası nasıl steril saklama alanı haline geldiğine daha rahat anlayabilmekteyiz.
Plastik, galvaniz, saç, paslanmaz, beton, fayans, PVC Membran kaplanmış, polietilen, fiber nitelikteki tüm su depoları temizlenebilmektedir. Bunun dışında yağmur ve yangın su depolarının da temizliği ihmal edilmemelidir.
Tekdez;
İstanbul su deposu temizliği firmaları içerisinde, gerekli yetki ve kalite belgelerine sahiptir. Verdiğimiz tüm hizmetler, İSO 9001 kalite yönetim sistemi standartlarına uygunluğu belgelendirilmiştir.
Su deposu temizlik hizmeti verecek tüm personellerin yüksekte ve kapalı alanda çalışabilir raporları, periyodik muayene kayıtları, iş güvenliği sertifikaları, hijyen belgeleri, mesleki yeterlilik belgeleri tam ve eksiksiz olmalıdır. Bu belgeleri de talep etmek siz değerli müşterilerimizin atlamaması gereken bir husustur.

Toplumda merdiven altı dite tabir edilen firmalardan kendimizi korumalıyız. Böyle firmalara sadece fiyat olarak uygun yapıyorlar yada tanıdık düşüncesiyle yaptıracağınız su deposu temizleme hizmeti , sağlığınıza fayda yerine zarar verebilir. Şöyle örneklemek gerekirse, bulaşıcı bir rahatsızlığı olan şahısın depo içerisinde vücudunun herhangi bir yerinde oluşabilecek kesik ve bu kesiğe bağlı kanamada, taşıdığı hastalığın önce suya, sonrada suyu kullanan tüm tüketiciye bulaştırma riski çok kuvvetlidir.

Başka bir örnek ise gerekli iş güvenliği kurallarına uymayan şahıs, depo içerisinde gazdan zehirlenebilir veya eksik malzeme envanteri sebebiyle elektrik çarpmasına uğrayıp hayatını kaybedebilir. Böyle bir durumda o firma kadar sizlerinde bu işten sorumlu olduğunuzu unutmamanız gerekir. Sağlık bakanlığı onay ve ruhsatlı dezenfektan kullanmamalarında ise tüketici büyük risk altına girebilir. Bu sebeple firma tercihlerinizde yetki ve kalite belgelerini mutlaka sorgulayınız.
Hizmeti verecek kurum gerekirse referans verebilmelidir. Referanslar yeni hizmet alacak kurumun bir açıdan garantörü niteliğindedir.
Her su deposu temizliği hizmetinden sonra ekiplerimiz mevcut deponun en, boy ve yüksekliklerinin, alan ve hacim hesaplamalarının olduğu, deponun mevcut suyu sağlıklı saklamaya elverişli olup olmadığının belirtildiği, resmi kurumların denetlemelerinde ibraz edebileceğiniz servis hizmet formunu kaşe imzalı tarafınıza takdim etmektedir.

Bu servis hizmet formu ilgili genelgeler ile 6 ay süreyle saklanmalı, kayıp edilmesi halinde hizmet sağlayıcınız ile iletişime geçip, kopya nüshasını talep etmelisiniz.
Su deposu temizleme hizmeti sonrası mevcut deponun sağlıklı su saklamaya elverişli olmaması tespit edildiğinde, su deposu yalıtım ve izolasyonu yaptırmanız gerekmektedir.

Su deposu yalıtımı sadece su kaçağı olan depolara uygulanmamaktadır. Mevcut suyun daha temiz bir ortamda muhafaza edilmesi içinde uygulanan bir hizmettir.
Örneğin metal bir depoda zamana bağlı oluşan paslanma eğer metalin yüzeyinde ise 150 Bar basınçlı kompresörler ile temizlenebilir. Fakat metale işlemiş ise kazınıp, raspalanıp izole edilmesi gerekir. Böyle bir depoda su deposu temizliği yetersiz bir hizmet olarak kalır.
Başka bir örnek beton bir deponun duvarları korozyona uğramış, depoda sıva dökülmeleri başlamış ise mutlaka yalıtım yapılması gerekir.

Hiç bir depoya su deposu temizliği öncesi yalıtım veya izolasyon uygulama yapılmalıdır.Bunun sebebi su deposu temizlik sonrası net ihtiyaç belirlenir.Epoksi uygulanacak ise ne kadar raspa yapılacak, beton depoya kaç kat sürme izolasyon yapılacak yada PVC Membran uygulamamı yapılacak gibi sorunların cevabı su deposu temizleme hizmeti sonrası netleşmektedir.

Uyguladığımız yöntem, metotlar, vizyon ve misyonumuz, yetki ve kalite belgelerimiz, güler yüzlü çözüm odaklı personellerimiz ile sadece İstanbul su deposu temizlik hizmeti vermemekteyiz.

Tekdez başta İstanbul, Edirne, Kocaeli, Antalya, Afyon, Eskişehir, İzmir, Denizli olmak üzere Türkiye’ nin tüm il ve ilçelerinde su deposu temizleme , su deposu yalıtım ve izolasyon hizmeti vermektedir.

İstanbul su deposu temizliği hizmet ağı;
Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Tuzla, Üsküdar, Ümraniye, Zeytinburnu ilçelerinin tümünde İstanbul su deposu temizleme hizmeti vermekteyiz.
İstanbul su deposu temizliği firmaları içerisinde neden Tekdez firmasını tercih etmelisiniz sorusunu; gerekli yetki ve kalite belgelerine sahip, kurumsal bir yapı, güler yüzlü, çözüm odaklı çalışan personeller ve hizmet sonrası destek olarak cevaplayabiliriz.

teklif iste
Siyavuşpaşa mahallesi, Ihlamur Sokak, No:22 , Dükkan:2 Bahçelievler İstanbul
info@tekdez.com
0212 554 0 555

Tekdez Hizmetlerinin Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2008 standardına uygun olduğu belgelendirilmiştir.

Su Deposu Temizliği İller  |  Su Deposu Temizliği İlçeler  |  Su Sebil Temizliği İlçeler  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İller  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İlçeler  |  Makaleler
Her hakkı saklıdır © 2017 Tekdez Dezenfekte İzolasyon Arıtma Tem. San. ve Tic. Ltd. Şti.  |  Makro Web Tasarım