Kurtlanmış Buzdolabı Nasıl Temizlenir

Buzdolapları, insan hayatını neredeyse tüm gıdaları muhafaza etme özellikleri ile kolaylaştıran önemli bir ihtiyaç unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan hayatını kolaylaştıran buzdolaplarının insan hayatını riske atacak bir hal almaması için düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Bu düzenli ve periyodik temizlik hizmetinin 3 ayda bir tekrarlanması gerekliliği anlamını taşımaktadır.
Aksi takdir de dolap içerisinde kurtlanma, bakteri, patojen, mantar üremesi gerçekleşerek sağlıksız bir hal almasına neden olunacaktır. Yaşanacak olan bu problemler kurtlanmış buzdolabı nasıl temizlenir sorununu beraberinde getiren önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kurtlanmış bir buzdolabında, bakteri üremesi gerçekleşmiş olacaktır. Bakteriler buzdolabı içerisine kısa sürede nüfus ederek ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bu rahatsızlıklar bakterilerin kendine has özellikleri ile kendini göstermekte ve çeşitli yollarla insanlara bulaşabilmektedir.
Bir buzdolabının kurtlanması için daha önce hiç temizlik ve dezenfeksiyonun yapılmamış olması gerekir yada ani elektrik kesintisi sonrası bozulan gıdalardan akan suyun dolaba bulaşması ile meydana gelir.
Öncelikle belirtmeliyiz ki kurtlanmış buzdolabı temizliği çok zor ve spesifik bir işlemdir.Mevcut bakterilerin yok edilmesi ve kötü kokunun zaman aralığında giderilmesi gerekmektedir.

Buzdolabı içerisinde meydana gelen kurtlanma ve benzeri problemlerin ozonlama hizmeti sayesinde dezenfekte edilmesini sağlamakta olan firmamız Bu şekilde ürünlerin sağlıklı kullanımının devamlılığını mümkün kılmaktadır.
Buzdolabında yaşanan kurtlanma problemi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermeden bir an önce kurtlanmış buzdolabı nasıl temizlenir hakkında detaylı bilgi alınmalı ve yetkili kuruluştan temizlik talep edilmelidir.
Yaşanan bu tür problemlerin çözümü en kısa sürede yetkili bir kuruluş tarafından buzdolabı ozonlama temizlik hizmeti alınması ile mümkün olmaktadır. Özellikle yetkili bir kuruluş olmasının gerekliliği uygulanacak yöntem ve metotlara hakim ekipler ile hizmet verilmesi gerekliliğinden kaynaklanmaktadır.

Buzdolabında yaşanan kurtlanma problemi ancak doğru yöntem ve metotlar ile yok edilerek buzdolabı sağlıklı kullanıma teslim edilebilecektir.
Kurtlanmış buzdolabı nasıl temizlenir hakkında detaylı bilgi için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
Buzdolabında yaşanan kurtlanma sorunu ve diğer tüm sorunlar için firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi sonrası profesyonel ekiplerimizden destek talep edebilirsiniz.
Müşteri danışmanımızdan alacağınız detaylı bilgi sonrası en kısa sürede hizmet verilmek üzere randevunuz oluşturulacaktır.

Randevu gününde, müşteriden istenen, buzdolabının ekiplerimize tüm elektrikle bağlantıları kesilerek ön temizlik yapılmış şekilde, boş ve buzluk kısmındaki buz eritilmiş olarak teslim edilmesidir.
Temizlik hizmeti belirli aşamalar ile 2 – 3 saat aralığında sürmektedir. Bu aşamalarda öncelikle tüm elektrik bağlantılarının kesilmiş olduğu kontrol edilerek iş güvenliği sağlanmaktadır.
Hidrojen peroksit ve ozonlama hizmetine iş güvenliği sağlandıktan hemen sonra başlanacaktır. İlk uygulama dolabın içerisinde tüm yüzeylerin hidrojen peroksit ile silinmesi olacaktır.
Silinme işlemi tamamlandığında, kurtlanma probleminin son bulabilmesi için hidrojen peroksitin bakteri, patojen ve mantarlara etkisini göstermesi gerekmektedir. Bu durum 10 dakikalık bir bekleme süresi anlamına gelmektedir.
10 dakika bekledikten sonra, dolabın içerisi ıslak temiz bir bezle silinmekte ve ozonlama nötralizatörleri kurularak, ozonlama işlemine geçilmektedir.
Ozonlama süresi tamamlandığında, nötralizatörler dolap içerisinden kapalı devre konumuna alınarak çıkarılmakta ve buzdolabı kurtlanma probleminden, tüm bakteri, patojen ve mantarlardan arındırılmış olarak sağlıklı kullanıma teslim edilmektedir.

Buzdolabının uzun ömürlü sağlıklı kullanımı için buzdolabı ozon temizliği hizmetinin 3 ayda bir düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmekte ve temizlik tarihinin yoğunluktan kaynaklı unutulabilme riskine karşılık firmamız tarafından CRM’ de size özel takip sistemi uygulanmaktadır.
Tekdez , TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ile konusunda uzman, uygulanacak yöntem ve metotlara hâkim eğitimli ekipler tarafından hizmet verildiğini kanıtlayan belgeleri tarafınıza sunmakta ve kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya yıllardır devam etmektedir.
Kurtlanmış buzdolabı nasıl temizlenir sorusuna doğru yöntem ve metotlarda temizlik hizmeti ile çözüm olan firmamız, takip sistemi ile tekrar yaşanabilecek problemlerin önüne geçmektedir. Temizlik tarihi yaklaştığında tarafınıza bilgi verilerek talebinizle birlikte temizlik hizmeti tekrarlanmaktadır.

Buzdolabı sağlıklı ve steril kullanımı insan hayatının da verimli standartlarda ilerlemesi demektir. Sağlık, her şeyden önce gelmekte ve insan sağlığının tehlikeli durumlara maruz bırakılmaması gerekmektedir.
Buzdolabında muhafaza edilen tüm ürünler insan vücuduna nüfus etmekte, bu ürünlerin bakterili olması yaşanacak problemlerin önünü açmaktadır.
Buzdolabı ozon temizliği ile buzdolabı sağlıklı kullanımı mümkün olmakla birlikte yaşanan kurtlanma problemleri de son bulmaktadır.

Tekdez , yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmekte olan sektörünün öncü firmasıdır.
Kurtlanmış buzdolabı nasıl temizlenir ve buzdolabında yaşanan tüm problemler hakkında detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Buzdolabı ozon temizliği profesyonel hizmet için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu