Metal Su Deposu İzolasyonu

Su depoları, kurum kuruluş, apartman gibi tüm alanlar da kurulan ve günlük hayatta en önemli ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.
Bu alanların zamanla suyun aşındırma ve yıprandırma etkisiyle korozyona uğradığı bilinmekte ve bu durum muhafaza edilen suyun steril olarak tutulamamasına neden olmaktadır. Meydana gelen bu problem sisteme sağlıklı su dağıtımını engellemektedir.
Su depolarının çeşitlerinden biri olan metal su depolarında yaşanan bu problem metal su deposu izolasyonu hakkında sorular ile karşımıza çıkmaktadır.

Korozyon etkisine maruz kalan metal su depolarının yaygın problemi paslanmadır ve bu durumun zamanla aşırıya kaçması deponun izolasyon ihtiyacı duymasına neden olmaktadır.
Su depolarının sağlıklı olarak işlevini yerine getirebilmesi için en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Aksi takdir de bu tür durumlara neden olunmakta, depoya aynı zaman da insan sağlığına ciddi boyutta zarar verilmektedir.
Korozyona maruz kalmış ve müdahale edilmemiş metal depo da zamanla koliform, ekoli, enterekok bakterileri de üremekte ve kullanımı ile çeşitli rahatsızlıklara neden olunmaktadır.

Bu rahatsızları; bulantı, yüksek ateş, kusma, ishal, tifo, kolera, kırım Kongo kanamalı ateş oalrak belirtmek doğru olacaktır ve ölümcül sonuçları da bilinmektedir.
Metal su deposu izolasyonu hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluş Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Deponun izolasyon ihtiyacı halinde öncelikle yetkili kuruluşlar tarafından detaylı bilgi sonrası hizmet talep edilmelidir.

Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet sunmakta olan kurumsal bir kuruluştur.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için müşteri danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve profesyonel ekibimizden randevu talep edebilirsiniz.
Firmamız tarafından yıllardır metal su deposu izolasyonu hizmeti alanında uzman ve eğitimli ekipler ile profesyonel olarak verilmektedir.

Metal su deposu izolasyonun da kullanılması gereken izolasyon yöntemi epoksi izolasyondur. Epoksi izolasyon uzun süren ve mutlaka kurumasına özen gösterilmesi gereken bir işlemdir. Kurumadan devam edilen işlemlerde beklenilen verimlilik alınmayacaktır.
Bu hizmette randevu gününde tarafınıza yönlendirilen ekiplerimiz tarafından öncelikle deponun içerisi raspalama ve kazıma işlemi ile pas, yosun ve yabancı maddelerden arındırılmaktadır.
Metal su deposu temizlenerek 3 gün kuruması için beklemeye alınmaktadır. 3. Gün sonunda kontrol sağlanmakta ve eğer alan kurudu ise ilk kat epoksi astar uygulaması yapılır ve depo tekrar 5-7 gün aralığında kurumaya bırakılır.
Kuruma işlemi tekrar gerçekleştiğinde aynı yöntemlerle 2. kat epoksi uygulaması yapılacaktır. Çalışma bittiğinde depo 5-8 gün aralığında kurumaya bırakılır.

Kuruma süresi kış aylarında uzayacağı için salyangoz havalandırma yada ısıtma sistemi kurularak, işlemler hızlandırılmaktadır.
Metal depo içerisi tamamen kuruduğunda deponun temizliği yapılarak tarafınıza sağlıklı olarak teslim edilecektir.
Metal su deposu izolasyonu hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz. Genel su deposu izolasyonu hizmetleri için ana sayfa hizmetlerimiz içerisinde “İzolasyon Hizmetleri” inceleyebilirsiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu