No Frost Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır

Birçok çeşidi ve markası bulunan buzdolaplarından no frost buzdolapları, son nesil buzdolabı ve oldukça iyi bir muhafaza alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.
Ancak iyi olarak lanse edilen bu dolaplarda oluşan kokular insanları bunun nedenini aramaya yönlendirmekte ve sonucunda sıkça karşılaştığımız no-frost buzdolabı temizliği nasıl yapılır sorusu çıkmaktadır.
Buzdolabının içerisinde oluşan kötü koku, bakterilerin ürediğinin göstergesi niteliğinde olmaktadır. Dolapta unutulan ve bozulan ürünler zamanla içerisinde bakteri üremesine neden olmakta ve bu durumun tek çözümü profesyonel temizlik ve dezenfeksiyondan geçmektedir.
Düzenli temizliği sağlanan buzdolaplarının sağlıklı kullanımı mümkün olabilmektedir. Nitekim dolaplar da meydana gelen bakterilerin insan sağlığına zararları yadsınamaz olacaktır.

Tekdez , Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile yıllardır buzdolabı temizliği hizmetini profesyonel olarak Türkiye geneli vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
No frost buzdolabı temizliği nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi ve hizmet için Tekdez müşteri danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.
Randevu sistemi ile hizmet vermekte olan firmamız ile iletişime geçtiğiniz de detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevunuz oluşturulacaktır.
Randevu gününde buzdolabının personellerimize boş teslim edilmesi gerekmektedir.

Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafında verilecek olan hizmet başlangıcında öncelikle buzdolabının elektrik bağlantıları kesilecektir.
İş güvenliği önlemleri alınarak devam edilen hizmette buzdolabının içerisi suda seyreltilmiş hidrojen peroksit ile silinerek üremiş tüm bakteri, mantar ve patojenlere nüfus etmesi için 15 dakika bekletilecektir.
Bekleme sonrası dolabın tüm yüzeyleri temiz ve ıslak bir bez yardımı ile silinecektir. Silme işlemi bittiğinde 5000 mg ozonlama nötralizatörleri buzdolabı içerisine kurularak tüm kötü kokuların, mantar, bakteri ve patojenlerin tamamen yok olması sağlanacaktır.

Kurulumu sağlanan ozonlama nötralizatörünün etkisini sağlayabilmesi için dolabın kapısı mümkün olduğunca kapatılacaktır. 5-10 dakika kadar bir süre bu şekilde buzdolabı içerisi ozonlanır.
Buzdolabı kapısı açılarak 5 dakika havalandırma sonrası tüm bakterilerden arındırılmış olarak tarafınıza teslim edilecektir.
Mevcut hizmet süresi ortalama 2-3 saat aralığında sürmekte ve hizmet sonrası buzdolabı sağlıklı kullanıma sunulmaktadır.
Buzdolabınız servis mantığı ile alıp götürülmez. Konumlandığı alanda temizlenir ve dezenfekte edilir.

Uzun ömürlü sağlıklı bir kullanım için no-frost buzdolabı temizliğinin 3 ayda bir yaptırılması gerekmektedir. Aksi takdir de verilecek olan hizmet belli bir süre sağlıklı kullanıma olanak sağlayacak ancak devamlılığı olmayacaktır.
Bu şekilde insan sağlığı riske atılmış olacaktır.

Tekdez , buzdolabı temizlik hizmeti sonrası CRM’ de takibe alarak zamanı geldiğinde tarafınızı bilgilendirmekte ve talebinizle hizmet tekrarlanmaktadır.
Bu şekilde zamanı geçmeyen temizlik sayesinde yaşanabilecek herhangi bir probleme engel olunmaktadır.
No-frost buzdolabı temizliği nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçerek profesyonel ekibimizden hizmet talep edebilirsiniz.
Buzdolabı temizliği taleplerinizden önce, mevcut dolabın elektrik bağlantısının kesilmesi, buzluk da ki buzun tarafınızca eritilmesi ve ön temizliğin tarafınızca yapılması gerektiğini unutmayınız.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu