Plastik Su Deposu İzolasyonu

Su depoları; günlük hayatta önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır. Bu alanların sterilizasyon ve temizliği önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Aksi takdir de depo içerisinde meydana gelecek olan problemlerden biri izolasyon ihtiyacı doğmasıdır. Suyun zamanla yıpranma ve aşındırma etkisi ile depolar korozyona uğramaktadır ve depo içerisinde aşınma ve yıpranmalara neden olması delinme, çatlama, paslanma gibi problemleri beraberinde getirmektedir.
Birçok çeşidi bulunan depoların çeşidine göre yaşanacak olan bu problemlerin çözümünde, deponun izolasyon yöntemi ile eski verimliliğini geri kazandırması sağlanabilmektedir.

Ancak plastik su deposu izolasyonu hizmeti mümkün değildir. Plastik depolarına hangi izolasyon işlemi uygulanırsa uygulansın tutmamaktadır. İlk zamanlarda yapışsa da kısa süre içerisinde yarılmalar meydana gelmektedir.
Piyasada yapıştırıcı adı altında satılan birçok malzeme ve bu malzemeleri uygulamaya teşvik eden firmalar bulunmaktadır. Bu tür malzemelere ve firmalara asla itibar edilmemelidir.
Su depolarında, depo çeşidine göre PVC Membran kaplama, sürme bazlı ve epoksi izolasyon yöntemleri uygulanabilmektedir.

Bu işlemler depoların çeşidine göre seçilerek yapılmaktadır. Alanında uzman ve eğitimli ekipler tarafından uygulanacak yöntem ve metotlar sağlıklı şekilde belirlenerek verimli hizmet sunulabilmektedir.
Plastik depolarda meydana gelen yarılma, delinme ve çatlama gibi durumlar da deponun değiştirilmesi gerekmektedir.İzolasyonu mümkün değildir.
Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi sonrası randevu talep edebilirsiniz.

Plastik su deposu izolasyonu gibi durumlara maruz kalınmaması için deponun en geç 6 ayda bir temizliğinin düzenli ve periyodik olarak yaptırılması, deponun direk güneş almaması ve darbelere maruz kalmaması gerekmektedir.
Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince bu durum zorunlu hale getirilerek en geç 6 ayda bir süresi sınır konulmaktadır.
Plastik depolar çeşidi gereği yosunlanmaya ve beraberinde koliform bakterisi üretmeye elverişli alanlardır.
Koliform bakterisinin neden olduğu yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi rahatsızlıklar suyun kullanımı ile insanlar da etkisini göstermeye başlamakta ve bu durum daha ciddi boyutlara ulaşabilmektedir.
Sağlıklı su kullanımı için deponun izolasyona maruz kalacak şekilde kötü kullanılmaması ve dikkatli davranılması gerekmektedir.

Plastik adı altında polietilen ve fiber depolarda aynı nitelikte olup, izolasyonu mümkün değildir.
Tekdez, su deposu temizliği ve su deposu izolasyonu hizmetini eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile yıllardır uzman ve eğitimli ekipleri tarafından profesyonel olarak sunmaktadır.

Plastik su deposuna izolasyon yapılmayacağını, deponun bu durumda tamamen değiştirilmesi gerekliliğini belirten firmamız tüm şeffaflığı ve özeniyle hizmet vermektedir.
Su deposu izolasyonunu, hizmetinin plastik depo dışında tüm depolarda sektörünün öncü firması olarak uygulanacak yöntem ve metotlara hakim ekipler ile sunan Tekdez ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.
Plastik su deposu izolasyonu neden yapılamadığı hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu