Plastik Su Deposu Yosun Temizliği

Su depoları beton, metal alaşım ve plastik olarak gruplandırılabilir. Plastik depolarda kendi içlerinde plastik, polietilen ve fiber olarak ayrılır. Plastik depoların her biri hemen hemen aynı nitelik ve özellikleri taşır.
Muhafaza alanları olan su depolarının birçok çeşidi bulunmakta ve plastik su deposu yosun temizliği hizmeti sıkça karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır.

Plastik depolar daha çok 1, 1.5, 5, 10, 15, 20 ton yada 500 litre olarak küçük depolar olarak karşımıza çıkmaktadır.
İçine girilemediği takdir de dış müdahale ile temizliği sağlanmaktadır. Ancak küçük depo olması temizliği yapılamayacağı anlamı taşımamakta ve her deponun mutlaka temizliğinin sağlanması gerekmektedir.
Bu durum Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de ele alınmış olup su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.
Bu zorunluluk insan sağlığının önemsendiğinin kanıtı olmaktadır. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan ve insan vücuduna nüfusu kaçınılmaz olan suyun kirli olması sağlıksal açıdan ciddi boyutta problemlere neden olmaktadır.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması için su depolarının temizliği düzenli ve periyodik olarak en geç 6 ayda bir yetkili kuruluşlar tarafından sağlanmalıdır.

Tekdez; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, Türkiye geneli hizmet sunmakta olan kurumsal bir kuruluştur. Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.
Plastik su deposu yosun temizliği, uygulanacak yöntem ve metotlara hakim uzman ve eğitimli ekiplerin sağlıklı haline kavuşturabileceği temizlik işlemleridir.
Depoda yosun oluşmasının sebeplerini; uzun süreli temizlik sağlanmaması ya da herhangi bir yetkisi bulunmayan kurum ya da kişiler tarafından temizlik sağlanması, deponun güneş ışınlarını alan bölge de kurulu olması şeklinde belirtmek doğru olacaktır.
En geç 6 aylık süreyi geçen depoların temizliği sağlanmadığı takdir de zamanla depo içerisinde üreyecek olan bakteriler ve yosun oluşumlarının alanları genişleyerek görülür bir hal almakta ve kesinlikle deponun kullanımı durdurularak temizliğinin sağlanması gerekmektedir.

Plastik su deposu yosun temizliği hizmeti, spesifik ve doğru yöntemler gerektiren işlemlerdir. Yosun ve beraberinde üremiş olan koliform bakterisi arındırılması zor işlemlerdir ve herhangi bir kurum kuruluş ya da kişiler tarafından sağlanan temizlik yüzeysel olacak, işlem bitiminde tarafınıza sağlıksız olarak teslimat yapılacaktır.
Ayrıca bu tür temizliklerin yasal geçerliliğinin olmadığı, herhangi bir denetlemeye tabi tutulan alanlarda belgenin de hükümsüz olacağı aşikardır.
Depolar da meydana gelmiş olan yosun temizliği hizmeti, işinin ehli firmalar tarafından sağlanmalıdır. Sağlıklı su kullanımı ancak kaliteli ve güvenilir hizmet ile mümkün olacaktır.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerinin eksiksiz olarak talep edilmesi gerekmektedir.
Tüm yetki ve kalite belgeleri ve personel yetki belgeleri eksiksiz olarak yıllardır Türkiye geneli hizmet sağlamakta olan Tekdez ile lütfen iletişime geçiniz.

Plastik su depoları, yosunlanmaya elverişli depolardır ve yosun problemi sıkça karşılaşılan bir sorun haline gelmektedir. Temizlik hizmetinin doğru yöntem ve metotlar ile sağlanması deponun sağlıklı kullanıma sunulması için yeterli olacaktır ancak zamanla kirlenecek olan depo içerisinde yosun oluşumunu hızlandıracak olan sıcaklık etkeni ortadan kaldırılmalıdır.
Bazı depolar güneş alan bölgelerde kurulmuş olmanın dezavantajını yaşamakta, bu durum depo içerisinde yosun oluşumunun hızlı olmasına neden olmaktadır.
Bu tür durumlar da deponun konumu değiştirilmeli, bu mümkün değil ise deponun dış yüzeyi siyah gibi koyu bir renk ile boyanarak güneş ışınlarını alma seviyesi en aza indirgenmelidir.

Tüm bu detaylar göz önünde bulundurularak bilinçli şekilde sağlanan temizlik hizmeti, sağlıklı su kullanımı için yeterli seviye de olmakta ve ciddi problemlerin önüne geçilmektedir.
Yıllardır uzman ve eğitimli ekipleri ile kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmekte olan Tekdez, siz değerli müşterilerimizin sağlığını önemsemekte, destek olmaya devam etmektedir.
Sağlıklı su kullanımı için firmamız ile iletişime geçerek profesyonel hizmet ile sunduğumuz hizmetimizden destek talep edebilirsiniz.
Plastik su deposu yosun temizliği hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu