PVC Membran Kaplama

Su depoları, kurum kuruluşlar, apartman daireleri, özel çalışma alanları gibi birçok alanda suyun sisteme dağıtılması için muhafaza edildiği alanlardır.
Bu alanlarda zamanla suyun yıpranması ve aşındırmasıyla korozyona sebep olunmaktadır. Korozyona sebep olunan depolarda çatlama, delinme, paslanma gibi depo çeşidine göre değişkenlik gösteren problemler yaşanmaktadır.

Bu problemlerin çözümü deponun izolasyonu ile sağlanabilmektedir. İzolasyon yöntemi deponun çeşidine göre belirlenmekte, her depoya her izolasyon yöntemi uygulanamamaktadır.
İzolasyon yöntemlerinden biri olan PVC membran kaplama beton ve fayans depolara uygulanabilmektedir.
Alanında uzman yetkili kuruluş; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermeli ve kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtlayıcı bu belgeleri aktarabilmelidir.

Tekdez, PVC membran kaplama hizmetini yıllardır tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel olarak vermektedir.
PVC membran yönteminden önce depo temizliği sağlanarak tüm çamur, balçık, yosun ve benzeri yabancı maddelerden depo arındırılır.
Bu yöntem deponun zemin ve yanal duvarlarına uygulanmakta, tavana uygulanmamaktadır.
Kaplama yöntemi sonrası deponun temizliği yapılarak işlem tamamlanmakta, depo sağlıklı kullanıma sunulmaktadır.

Diğer izolasyon yöntemlerine nazaran PVC membran kaplama daha kısa sürede tamamlanmakta, depo büyüklüğüne göre 1-3 gün aralığında sürmektedir.
Membran kaplama işlemi daha önceden yapılmış olan membran üzerine yapılabilmektedir. Burada önemli olan husus, zeminin çakıllı ve taşlı olmamasıdır.
PVC membran kaplama hizmeti deponun tavanına uygulanmamaktadır ve bununla birlikte işlem sonrası başarı oranı %99 oranında seyretmektedir.

Beton ve fayans depolarda suyun aşındırması sonucu meydana gelen korozyon nedeniyle çatlama ve kırılmalar oluşmaktadır. Bu durum depoda su kaçağına neden olacak probleme zemin hazırlamış olacaktır.
Su kaçağı problemine en etkili yöntem ve uygulanması gereken yöntem PVC membran kaplama izolasyon yöntemidir.

Su kaçağında %99 başarı sağlayan bu yöntem sayesinde depo verimli olarak işlevini yerine getirmeye devam edebilmektedir. Ayrıca sağlıklı su kullanımı ile insan sağlığını etkileyecek problemlerin de önü kesilmiş olacaktır.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup su deposu tüm izolasyon yöntemlerinde sektörünün öncü firmalarındandır.
Sağlıklı su kullanımı ve verimli depo izolasyonu hakkında detaylı bilgi için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
PVC membran kaplama hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu