Siemens Su Sebili Temizliği

Su sebilleri, sıklıkla kullandığımız suyun kullanımını kolaylaştıran makinelerdir. Sıcak ve soğuk su haznesi bulunan bu makineler küçük ev tipi sebil ya da büyük sanayi tipi sebil olarak nitelendirilebilmektedir. Su sebilleri temizliği, güvenilir ve izin belgeleri eksiksiz olan firmalara yaptırılmalı ve sağlıklı su kullanımına mutlaka dikkat edilmelidir. Su sebilleri çeşidi kadar pek çok markası da mevcuttur. Siemens su sebili de bu markalardan bir tanesidir ve siemens su sebili temizliği, sağlıklı su kullanımı için mutlaka düzenli olarak yaptırılmalıdır. Sağlıklı su, düzenli olarak temizliği yaptırılan sebillerde mümkün olacaktır. Aksi takdir de su sebillerinde tat, koku farklılıkları ve yosunlanma meydana gelecektir. Bu şekilde bakteri üremesine elverişli bir alan haline gelecek olan sebiller ciddi boyutlar da rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Bakterilerin başında koliform olarak nitelendirebileceğimiz ishal, kusma, bulantı ve yüksek ateşe neden olan bakteri çeşidi gelmektedir. Bu bakteri çeşidi çok çabuk üreyen ve arındırılması zor bir çeşit olduğundan, bu tür durumlar da uygulanan yöntem ve metotlar profesyonel ekipler tarafından yapılmalı ve takip edilmelidir.

Su sebilinden kullanılan su sarımtırak renkte ve bulanık ise bu sudaki organik ve inorganik madde oranının arttığının ve bakteri oluşumuna elverişli hale geldiğinin göstergesidir. Suyun renginde kahve kırmızı tonlarında bir renk olması ise metal ve kimyasal bir atık bulaştığının göstergesidir. Nitekim hijyen açısından da en yoksun insan vücudu bölgesi olan eller, su sebillerine bulaşacak olan maddeler de fazlasıyla etkendir. Siemens su sebili temizliği, en geç 3 ayda bir yaptırılarak, bakteri kullanımına elverişli hale gelmemesine dikkat edilmeli ve temizlik sadece ozon ile yapılmalıdır. Ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalı, çeşitli yöntemlere itibar edilmemelidir. Su sebili çeşidi ne olursa olsun mutlaka temizliği yapılmalıdır. Koliform bakterisinin üreme süresi 1-90 gün arasında değişmekte ve kimi durumlar da bu üreme daha erken ve hızlı bir şekilde olabilmektedir. Farkında olmadan kullanılan su bir bakteri yuvası olabilmekte ve vücudumuzda bakterilere zemin hazırlamaktadır. Bakterilerin, çoğunlukla hassas bünyelerinden kaynaklı olarak küçük çocuklar da belirtileri çok daha hızlı bir şekilde görülmekte ve çocuklar da oluşan zararların kimi zaman geri dönüşü olmamaktadır. Bu durum çoğu zaman yetişkinler için de geçerli olmakta ve kirli su kullanımının küçümsenmeyecek kadar ciddi bir problem olduğu ve su sebili temizliğinin önemi göz ardı edilmemelidir. Su sebili temizliği kadar, temizliğin yaptırıldığı firma da önem teşkil etmektedir. Firmanın mutlaka sağlık bakanlığı denetimlerinden başarılı bir şekilde geçmiş ve dezenfektan maddelerini kullanmaya hak kazanmış bir firma olmasına dikkat edilmelidir. İSO kalite yönetim sistemleri belgesi; firmanın yetkisi olan işlemleri ve organizasyonunun tam olup olmadığını, yapılan işin kalitesini gösterecektir. İSO kalite yönetim sistemleri belgesi firmanın kalitesi ve güvenilirliğinin göstergesidir. Firmanın sahip olması gereken bir diğer belge olması açısından önemlidir. Su sebili temizliğin de işlemin uygulandığı alanın sterilizasyonuna ve uygulayan personelin bulaşıcı bir hastalığı olmadığına dair sağlık raporları ve portör muayenelerinin olmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

Temizliği uygulayacak olan personele iş sağlığı ve güvenliği eğitim belgesi olması da hem uygulayacak olan personelin hem de kendi sağlığınız için önem teşkil etmektedir. Belgeleri eksik ya da hiç olmayan firmalar tarafından kaliteli ve güvenilir bir hizmet almanız mümkün olmayacağı gibi iş tamamlandı formunun yasal bir hükmü olmayacaktır. Herhangi bir denetlemeye tabi tutulduğunuz takdir de bu form denetlemede ibraz edilemeyecektir. Tekdez, Siemens su sebili temizliği işlemlerinizde tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz ve personel eğitimleri, portör muayene ve sağlık raporları tam, İSO kalite yönetim sistemleri belgesi ile yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmet vermeye devam etmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile Türkiye geneli bir kuruluş olan Tekdez firması ile su sebili temizliği hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. Kaliteli ve güvenilir adresiniz olmaya devam edeceğiz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu