Simfer Su Sebili Temizliği

Su sebilleri su teminini kolaylaştıran makinelerdir. Pek çok markası bulunan sebillerin küçük ev tipi ve büyük sanayi tipi olarak çeşitleri mevcuttur. Simfer, Arçelik, Siemens, Awox, Dijitsu sayabileceğimiz markalardan bir kaçıdır. Sebiller günümüzde artık hemen her yerde kurulumu sağlanan ve sık kullanılan makineler oldukları için mikrop taşımaya ve kirlenmeye elverişlidirler. Sebillerin markası ve çeşidi ne olursa olsun bu kirlilikten doğacak problemleri yaşamamak için mutlaka temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. Sebil markası olan Simfer su sebili temizliği de düzenli olarak takip edilmeli ve yaptırılmalıdır. Hayatımızı kolaylaştıran bu makineler temizliği yaptırılmadığı takdir de hayatımızı tehlikeye atacak problemlere sebebiyet vermektedir. Temizlik yaptırılmayan sebillerde tat ve koku farklılıkları yaşanmakta ve yosunlanma problemi de beraberinde gelmektedir. Kirlilikten kaynaklı oluşan bu problemler sebilin bakteri yuvası olmasına neden olmaktadır.

Bakterilerin başında gelen, üremesi hızlı ve arındırılması zor olan koliform bakterisi kirli sular da çok çabuk oluşmakta ve üreyebilmektedir. Çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet veren koliform bakterisi ölümcül olabilecek tehlikeli sonuçlara da sebebiyet verebilmektedir. Kusma, bulantı, yüksek ateş ve ishal bu rahatsızlıklardan bir kaçıdır. Simfer su sebili temizliği periyodik olarak düzenli bir şekilde yaptırılmadığında aynı problemlerle karşı karşıya kalınacaktır. Bu nedenle sebilin bir kez temizliği ya da uzun süren aralıklarla yapılan temizliği bakteri oluşumuna engel olmayacaktır. En geç 3 ayda bir yaptırılması gereken sebil temizlikleri düzenli olarak da takip edilmelidir. Su sebilleri el teması ile oluşan mikropların hava ile suya karışmasına ve suyun kirlenmesine neden olacaktır. Açık alanlara kurulmuş olan sebillerin havada oluşan tozların su sebili içerisindeki suya karışması ile su kirliliği olacaktır. Kapalı alanlara kurulmuş olan sebiller ise nemli tozun su sebili içerisine nüfus etmesiyle sebilin mekanik kısmına zarar verecektir. Kurumları farklı olarak yapılmış olsa da her sebilin içerisindeki su kirlenmeye ve bakteri oluşturmaya müsaittir. Su sebillerinin kurulumunda dikkat edilmesi gereken husus sıcak ile çok teması olmayacak ve güneş ışığına maruz kalmayacak alanlar olmasıdır. Sıcaklık yosunlanmanın hızlanmasına ve buna bağlı olarak bakteri üremesine neden olacaktır. Temizliği 3 ayı geçmiş sebillerin kesinlikle kullanımı durdurulmalı ve bir an önce temizlik yapılması sağlanmalıdır. Yosunlanma oluşmuş olacak ve bakteri kaplı olacak bu sebillerin temizliği için doğru yöntem ve metotlar ile temizliğini yapıp, yosunlardan arındırılmasını ve sağlıklı kullanımını sağlayacak firmalar tercih edilmelidir. Firmaların kaliteli ve güvenilir olduğuna sorgulanacak olan belgeler ile netlik kazandırılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, iş sağlığı ve güvenliği tehlikeli ortam çalışma eğitimi sertifikası, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri kaliteli ve güvenilir firma olduğunun kanıtıdır.

Mutlaka temizlik öncesi bu belgeler sorgulanmalı, gerekirse referans talep edilerek yapılacak işin güvenilirliğinden emin olunmalıdır. Aksi takdir de doğru yöntem ve metot uygulanmayan sebiller de bakteri oluşumu yok edilemeyecektir ve su kirliliği sterilizasyonu sağlanamayacaktır. Simfer su sebili temizliği ve diğer tüm markaların temizliğin de yerinde hizmet verilmeli ve temizlikte sadece ozon kullanıldığına dikkat edilmelidir. Ozon dışında hiçbir dezenfektan etkili bir uygulama olmayacağı gibi sebili kullanılamaz hale getirebilmektedir. İnsan sağlığını da olumsuz etkileyecek olan bu değişik yöntem ve metotlardan kaçınılmalı ve bu tür tavsiyelere asla itibar edilmemelidir. Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, İSO kalite yönetim sistemi belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz ve eğitimli uzman ekibi ile Tekdez doğru yöntem ve metotlar ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Firmamız yerinde hizmet vermekte ve su sebili temizliğinde ozon ile dezenfekte sağlayarak sağlıklı olarak suyu kullanıma teslim etmektedir. Su hayatımızın her anında etken bir maddedir. Su kaynaklı rahatsızlıklar yaşanmaması için yıllardır hizmet vermekte olan firmamız ile detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu