Su Deposu Dezenfekte

Su deposu temizlik ve dezenfeksiyonu, sağlıklı su kullanımı için düzenli periyotlarla yetkili kuruluşlara yaptırılması gereken işlemlerdir.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup uzman ekipleri tarafından verilen kaliteli hizmeti ile yıllardır su deposu dezenfekte hizmetini profesyonel olarak vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.
Su depoları, günlük hayatta hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç olan suyun muhafaza edildiği alanlardır.
Suyun hemen her alanda kullanımı ve insan vücuduna kaçınılmaz olan teması, temiz su kullanımını da önemli kılmaktadır. Aksi takdir de kirli suyun insan sağlığı üzerindeki etkileri yadsınamaz olacaktır.

Bu durum, kirli suyun insan sağlığına olan etkilerini gözler önüne sermekle birlikte Dünya Sağlık Örgütü raporu da aynı oran da öneminin altını çizmektedir.
Bu önem; Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu tür durumlara sebebiyet verilmemesi için su deposu temizlik ve dezenfekte işleminin yetkili kuruluşlar tarafından düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.
Su depolarının temizliği Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de; kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir yaptırılması zorunlu kınmış işlemlerdir.
Barajlardan temizlenmiş olarak çıkan su, depoya ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeleri de taşımaktadır.
Kirli su bünyesinde zamanla bakteri üremesine de neden olacaktır.
Bu durum depo içerisinde koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin de üremesi ile sonuçlanmaktadır.

Bu bakteri çeşitleri; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, kırım Kongo kanamalı ateş, tifo, kolera gibi ciddi boyutta rahatsızlıkların sebebi olarak bilinmektedir.
Kirli su bakteri üremesine neden olmakta ayrıca zamanla depo türüne göre depoya da çeşitli zararlar vermektedir. Bu durumu; metal depolar da paslanma, beton depolarda zamanla aşınma, plastik depolar da yosunlanma problemi olarak belirtmek doğru olacaktır.
Deponun bu denli zarar görmesi kirli suyun insan sağlığına olan zararını da gözler önüne sermektedir. Nitekim bu tür depolardan kullanımı sağlanan su bakteri ve mikrop kaynağı olmaktadır.
Uzun süreli korozyona uğrama durumlarında depolar da çatlama, delinme gibi problemler meydana gelmekte bu durum izolasyon hizmetini zorunlu kılmaktadır.
Su deposu dezenfekte hizmetine nazaran izolasyon hizmetleri daha uzun süreli ve daha maliyetli işlemlerdir.

Deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı su kullanımı için en geç 6 ayda bir su deposu dezenfekte hizmetinin alanında uzman ekipler tarafından sağlanması gerekmektedir.
Depolar da meydana gelebilecek olan zararların önüne geçmek için periyodik temizlik önemlidir. Periyodik temizliğin yetkili kuruluşlar tarafından sağlanmasının önemi de göz ardı edilmemelidir.
Alanında uzman ve eğitimli ekipler tarafından sağlanan hizmette verilecek olan hizmetin püf noktaları bilinerek ve uygulanacak yöntem ve metotlara hakim olarak ilerleme sağlanmaktadır.

Tekdez; su deposu dezenfekte işlemini tüm yetki ve kaliteli belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak alanında uzman ekipler ile sağlamaktadır. Kaliteli ve güvenilir hizmet için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Yetkisiz kurum ya da kişiler tarafından sağlanan hizmet olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Alınan hizmet gereksiz maddi kayıp olduğu gibi sağlıklı olduğu düşünülen suyun kirli olarak kullanımına devamı sonucu yaşanan sağlıksal problemlerde olacaktır.
Su deposu temizlik hizmeti düzenli ve periyodik olarak mutlaka alanında uzman ekiplerle hizmet veren güvenilir ve kaliteli firmalar ile sağlanmalıdır.
Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerinin sorgulanması alınacak hizmetin kaliteli ve güvenilirliğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Hizmet almadan önce mutlaka bu belgeler sorgulanmalı ve talep edilmelidir.

Talep edilen belgeler; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile hizmet verileceğinin, iş güvenliği uzmanlarının eğitiminden geçmiş ekipler ile iş sağlığı kurallarına uygun hizmet verileceğinin, uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim uzman ve eğitimli ekipler tarafından profesyonel hizmet alınacağının kanıtı olmaktadır.
Firmanın tüm belgelerinin eksiksiz olması; tabi tutulan herhangi bir denetlemenin de sorunsuz olarak geçileceğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Tüm bunların yanı sıra göz önünde bulundurulması gereken kısım, suyun güvenilir olarak sağlıklı kullanımından emin ve rahat hareket edilebilecek olunmasıdır.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız ile iletişime geçerek su deposu dezenfekte hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilir ve profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.

Müşteri danışmanlarımızla iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevunuz oluşturulacaktır.
Detaylı bilgi verilebilmesi için istenen bilgiler; deponun tonajı, depoda kullanılan suyun niteliği, deponun niteliğidir.
Depo tonajı m3 cinsinden istenen kısımdır. Tonaja hakim olunmadığı takdir de deponun en, boy ve yüksekliği talep edilmektedir. En x boy x yükseklik çarpımı tonajı vermektedir.
Depoda kullanılan suyun niteliği; şebeke suyu, kuyu suyu, tanker suyu gibi özellikler uygulanacak işlemlerin süresi ve yöntemi hakkında bilgi verilmesi için istenmektedir.

Depo niteliği olarak istenilen bilgi; beton, fayans kaplı beton, metal ya da plastik depo gibi bilinen depo türleridir.
Su deposu dezenfekte işleminde müşteriden istenilen deponun boş ya da boşa yakın teslim edilmesidir. Deponun durumuna göre uygun randevu günü belirlenmekte, randevu gününe kadar depodan kullanım sağlanmakta ve böylelikle suyun boş yere atılması engellenmiş olmaktadır.
Tüm bilgilendirme sonrası randevu günü belirlenmekte ve randevu gününde uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafınıza yönlendirilmektedir.
Ekiplerimiz tarafından öncelikle iş güvenliği için gerekli tüm işlemler sağlanmakta ve depo temizliğine başlanmaktadır.
Deponun dibinde biriken çamur, balçık ve benzeri yabancı maddeler 0,1 mm çekim gücüne sahip dalgıç pompalar ile tahliye edilmektedir. Tahliye işlemi sonrası deponun tüm yüzeyleri 150 bar basınçlı kompresörlerle yıkanarak kirli su tekrar tahliye edilmektedir.

Devamında deponun tüm yüzeyleri Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile dezenfekte edilmekte, bir süre bu şekilde bekletilmektedir. Deponun yüzeylere işleyerek bakteri patojenlerden arınması için tanınan süre sonrası depo tekrar yıkama işlemi başlamaktadır.
Yıkanan depodan temiz su gelene dek yıkama ve tahliye işlemi devam etmektedir. Temizlenmiş depoya ULV dezenfeksiyon hizmeti uygulaması yapılarak hava sanitasyonu da sağlanmaktadır.
ULV sanitasyonun amacı gözle görülmeyen patojen, mantar, mikroorganizma üremesini engellemek ve sağlımızı risk altında bırakabilecek bu bakteri ve mikropların ortadan kaldırılmasıdır.
Standart su deposu temizliği hizmeti %100 depo içi ve hava dezenfeksiyonu sağlayamaz. Sadece ULV ozon sisleme metodu ile hem müdahale edilemeyen alanlar, hem de depo içerisinde havada bulunan patojen ve bakteriler yok edilmektedir.

Hizmet bitiminde tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.
İşlem sonrası; deponun temizlik öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılmakta ve kaliteli hizmet açıkça paylaşılmaktadır.
6 ayda bir yaptırılması gereken temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti için talebiniz olduğu takdir de firmamız tarafından özel takip sistemi uygulanmaktadır. CRM’ de takibe alınacak olan iş, zamanı geldiğinde tarafınıza hatırlatma yapılarak zamanında hizmet mümkün kılınmaktadır.
Zamanında ve güvenilir hizmet için Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Su deposu dezenfekte hizmetinde yıllardır Türkiye geneli kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden Tekdez, siz değerli müşterilerimizin olumlu dönütlerinin gururunu taşımaktadır.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu