Su deposu temizliği ve izolasyonu ücretsiz ekspertiz hizmetimiz için bizi arayın:  0212 554 0 555

Su deposu genel sorunları ve çözümleri


Su depolarının muhafaza ettiği suyu kaliteli olarak saklaması ve dağıtması için düzenli olarak bakımlarının yapılması gereklidir.
Bakımı yapılmayan su depolarında oluşabilecek sorunlar ve çözümleri şöyledir;
Su deposunda çatlak, kırık ve benzeri sebeplerden oluşan su kaçağı: Deponun karakteristiğine göre en uygun izolasyon yalıtım modeli seçilir ve uygulanır.
Su deposunda oluşan yosunlar: Düzenli olarak temizliği ve bakımları yapılmalıdır.
Şamandıra çalışmıyor: Eski şamandıra sökülerek yeni takılır ve test edilerek tüketiciye teslim edilir.
Depo içerisindeki suyu göremiyorum: Dereceli gösterge takılır.
Su deposu havalandırması gerekliliği: Su depolarına temiz hava girmesi suyun kalitesi ve bakteri oluşmaması için çok önemlidir. Havalandırma kapağı takılır.
Çeşmeden akan suda renk ve koku var: Su deposu temizlenir, gereklilik görülür ise su tesisatının komple temizliği yapılmalıdır.
Su deposu içerisindeki bakır boru ve tesisat sistemi: Su depolarının iç tesisatları plastik ve insan sağlığına zararı olmayan maddelerden yapılmalıdır. Bakır zamanla paslandığı için mevcut suyu kirletmektedir. Tesisat sistemi komple değiştirilir.
Su deposu sürekli güneş ışığına maruz kalıyor: Mevcut deponun yeri değiştirilir veya üzerine kaplama yapılır.
Depoda su kaçağı var mı? : Depoya giden ana şebeke su vanası kapatılıp depodaki su ölçülür. Sisteme şebekeden direk bağlantı yapılır, depodan su kullanılmaz. 3 gün sonra depodaki su tekrar ölçülür. Su da azalma var ise su kaçağına karşı izolasyon ve yalıtım hizmeti yapılır.
Su deposundan alınan numunede bakteri çıktı: Düzenli olarak temizliği ve bakımları yapılmalıdır. Her bakımdan sonra numune alınarak analiz yaptırılır.
Depodan sisteme su gitmiyor: Su vanalarıyla birlikte depo içerisindeki su miktarı kontrol edilir. Deponun hidrofor sistemi kontrol edilir. Su borularında oluşabilecek tıkanma kontrol edilir.
Depodaki su taştı: Su deposunun şamandırası veya elektrik sistemi arızalıdır. Yenisiyle değiştirilir.
Binada su her kata eşit basınçta gitmiyor: Hidrofor sisteminin teknik özellikleriyle alakalı bir durum. Talep doğrultusunda yenisi ile değiştirilir.
Su taşıma tesisatı bakır ve çürüme var: Bakır su tesisatı suyu sağlıklı taşımada kesinlikle yetersizdir. Vakit kaybetmeden plastik, insan sağlığına zararlı olmayan sistemler ile değiştirilir.
Su deposu bakım, onarım ve temizlik hizmetleri için lütfen iletişime geçiniz.
teklif iste
 

 

 


teklif iste
Siyavuşpaşa mahallesi, Ihlamur Sokak, No:22 , Dükkan:2 Bahçelievler İstanbul
info@tekdez.com
0212 554 0 555

Tekdez Hizmetlerinin Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2008 standardına uygun olduğu belgelendirilmiştir.

Su Deposu Temizliği İller  |  Su Deposu Temizliği İlçeler  |  Su Sebil Temizliği İlçeler  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İller  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İlçeler  |  Makaleler
Her hakkı saklıdır © 2017 Tekdez Dezenfekte İzolasyon Arıtma Tem. San. ve Tic. Ltd. Şti.  |  Makro Web Tasarım