Su Deposu Kaçağı

Su depolarında zamanla meydana gelen aşınmalar, suyun sağlıklı olarak muhafaza edilerek sisteme dağıtımına engel olmaktadır.
Aşınan depolarda zamanla su kaçakları da meydana gelebilmekte ve su deposu kaçağı problemleri, izolasyon ihtiyacına neden olmaktadır.
Su deposu kaçağı problemlerinde PVC membran uygulaması, doğru yöntem ve metotlarda yapıldığı takdir de %99 oranında etkili olmaktadır. Pvc membran kaplama izolasyon sadece beton depolarda, zemin ve dört köşe yanal duvarlara uygulanır.
Pvc membran kaplama su yalıtımında deponun tavan kısmı yalıtım içerisinde dahil edilmez.

Membran uygulamasında kaliteli ve deponun boyutuna göre membran kullanımı sağlanmalıdır. Aksi takdir de kalitesiz membranlar ve boyutu uygun olmayan yama membranlar ile sağlanan hizmet verimli sonuç vermeyecektir.
Su deposu kaçağı sorunlarında uygulama yapılabilecek depolar nelerdir?
Su deposu kaçağı sorunlarınızda uygulama yapılabilecek ve verim alınabilecek depo türü beton ve fayans su saklama alanlarıdır. Plastik su depolarına hiçbir şekil ve şart altında izolasyon uygulaması yapılmaz. Metal alaşım su depolarına ise epoksi yalıtım uygulaması yapılır fakat epoksi genellikle depodaki suyun daha steril olarak saklanması ve metal deponun zamanla paslanan alanlarından arındırılması olarak nitelendirilmelidir.
Epoksi izolasyon ve sürme bazlı izolasyon su kaçağı problemine yüzeysel sonuçlar verir. Yani bu yalıtım uygulaması sadece belirli bir dönem su kaçağını keser, uzun dönemde başarısızdır.
Kısa süre içerisinde depo aynı problemleri nüksetmeye başlayacak, gereksiz zaman ve maddi kayba neden olunacaktır.

PVC membran uygulamasında, önceden yapılmış olan membran üzerine kaplama hizmeti yapılabilmekte ancak alanın çakıllı, taşlı olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
PVC membran kaplama hizmeti beton ve fayans depolara uygulanabilmektedir. İşlem süresi depo büyüklüğüne göre 1-3 gün arasında sürmektedir.
Tekdez, su deposu kaçağı hizmetini yıllardır alanında uzman ekipleri ile Türkiye geneli vermektedir.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Su depolarının steril ve temiz olması insan sağlığı açısından önemli bir konudur. Depo içerisinde meydana gelen korozyon depoya zarar vermekle birlikte bakteri üremesini de beraberinde getirmektedir.
Depo içerisinde meydana gelen bakteri üremesi, insan vücudu ile teması sonucu ciddi boyutta rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Bu tür durumlara maruz kalınmaması için, Sağlık bakanlığı yetkili kuruluşlar tarafından, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak sorgulanarak talep edilmeli ve hizmet süreci başlatılmalıdır.
Su deposu kaçağı hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu