Su Deposu Ölçüleri

Su depoları konutumuzda, iş yerlerimizde belirli bölgelere konumlandırılmış, su ihtiyacımızı direk yada kesinti zamanlarında karşılayan saklama alanlarıdır.
Su deposu ölçüleri belirli sebep ve durumlarda bilinmesi zaruri olabilir. Bu durumlara örnek verir isek, su deposu yalıtımı hizmetinde deponun m2 ölçüsünü bilmemiz gerekir. Yada su deposu temizliği hizmetinde depomuzun m3 yani tonajını bilmemiz gerekir.
Su deposu kontrol ve denetlenmesi yönetmeliğinde yada planlı alanlar imar yönetmeliğinde yine deponun m3 ve m2 bilgilerine vakıf olmayız. Talep edilen ve yürürlüğe göre depo kurulumu yapmak için bu bilgiler şarttır.

Su deposu m3 yani tonajını şu formülle hesaplayabiliriz. En x Boy X H (Yükseklik)= m3(Ton).Su deposu temizliğinde bu bilgilere vakıf olmalısınız yani öncesinde deponuzun en, boy ve yüksekliğini ölçmelisiniz. Eni 4 metre, boyu 6 metre, yüksekliği de 2 metre gelen bir su deposunun tonajı 48m3 (Ton) dur.
Su deposu metrekare ölçümü genellikle su deposu izolasyon ve yalıtım hizmetlerinde gerekmektedir. Böyle durumlarda su deposunun tavanı hariç yada tavanı dahil hesaplama yapmanız gerekmektedir. Tavan hariç su deposu metrekaresini bulmak için En x Boy + 2 x (en x yükseklik (H)) + 2 x (boy x yükseklik)=formülünü kullanmanız gerekmektedir.

Tavan dahil su deposu metrekaresini hesaplamak içinse 2 x (en x boy) + 2x(en x yükseklik (H)) + 2 x (boy x yükseklik(H))= formülünü kullanabilirsiniz.
Silindir depolarda formüller biraz değişkenlik göstermektedir. Bunun için deponun yarıçap bilgisine vakıf olmalısınız.
Su deposu ölçüleri hesaplama ile uğraşmamak için deponuzun en, boy ve yüksekliklerini ölçüp, Tekdez müşteri temsilcinizden destek talep edebilirsiniz.

Su deponuzun izolasyonu ve temizliği için gerekli su deposu ölçüleri gerekmektedir. Bu ölçüler ile temsilcinizden hizmet randevusu talep edebilirsiniz.
Su deposu ölçüleri ile ilgili daha geniş bilgiye sahip olmak için ana sayfa altta, makaleler içinde , “Su Deposu Hesabı” makale yazısını incelemenizi tavsiye ederiz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu