Su Deposu Su Kaçırıyor

Su depoları, insan hayatında kullanımı oldukça önemli yer kaplayan suyun muhafaza edildiği alanlardır. Bu alanların steril ve temiz olması sağlıklı su kullanımı için önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Steril ve sağlıklı kullanım düzenli ve periyodik en geç 6 ayda bir yetkili kuruluşlar tarafından sağlanan temizlik ile mümkün olabilmektedir.
Ancak zamanla deponun suyu steril muhafaza edememesinden kaynaklı ya da suyun yıpratması ve aşındırması sonucu depoda korozyona neden olması gibi durumlar depo da temizlik dışı daha spesifik işlemler gerektirmektedir.

Su deposu izolasyonu olarak bilinen bu işlemler su deposu su kaçırıyor gibi problemlere çözüm niteliğinde işlemlerdir.
Su deposu kaçaklarında sürme bazlı izolasyon ve PVC membran kaplama izolasyon yöntemleri etkili yöntemler olarak karşımıza çıkmaktadır.
Su deposu izolasyon yöntemlerinde, kuruma işlemi önem teşkil etmekte ve depo kurumadan işlemlerin tekrarlanmaması gerekmektedir.
Sürme bazlı izolasyon, su kaçağında %40 oranında başarı sağlamaktadır.

Su deposu su kaçırıyor problemlerinde diğer tercih edilebilecek izolasyon yöntemi PVC membran kaplama izolasyonudur.
PVC membran kaplama su kaçaklarında %99 başarı oranı sağlamakta ve sürme bazlı izolasyon yöntemine göre daha kısa süren işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sürme bazlı izolasyonda zemin, yanal duvarlar ve tavana uygulama yapılırken, PVC membran uygulamasında tavana uygulama yapılamamaktadır.
PVC membran kaplama, aşınmış ve yoğun su kaçağı olan depolara uygulanmaktadır. Sürme bazlı izolasyon ise, suyun steril muhafaza edilebilmesi için ya da hafif korozyona uğramış depolar da kullanılmaktadır.
Tüm bu işlemler spesifik ve ince ayrıntılara dikkat gerektirmekte, sağlıklı hizmet için yetkili kuruluşlardan destek alınması gerekmektedir.

Herhangi bir kuruluş tarafından sağlanan hizmet deponun verimini kazandırmak yerine tamamen kaybına neden olacaktır.
Metal alaşım ve plastik su depolarına uygulanan izolasyon ve yalıtım hizmetleri genelde su kaçağını kesmek için değil, mevcut suyun daha salıklı bir ortamda muhafaza edilmesi için yapılır.
Su deposu su kaçırıyor problemlerine etkili çözüm için lütfen hizmet alınacak firmadan; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerini eksiksiz olarak talep etmeyi ihmal etmeyiniz.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olan bu belgeler, olası bir problem de tekrar destek alabileceğiniz kuruluşları sunuyor olacaktır.
Tekdez, su deposu su kaçırıyor problemlerinin yıllardır çözüm adresi olmaya devam etmektedir.

Firmamız; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz uzman ve eğitimli ekipleri ile Türkiye geneli profesyonel hizmet sunmakta olan kurumsal bir kuruluştur.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için müşteri danışmanlarımızla iletişime geçerek profesyonel destek talep edebilirsiniz.
Sağlıklı su kullanımı ve verimli hizmet için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu