Su Deposu Surme İzolasyon

Su depoları, suyun sisteme dağıtılmasını sağlayan alanlardır ve birçok çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır.
Depolar da meydana gelebilecek olan problemlerin düzeltilebilmesi de depoların çeşitlerine göre farklılık göstermektedir.
Su depolarında meydana gelen izolasyonluk durumlarda beton su depoları için uygulanan işlemler su deposu sürme izolasyon ve su deposu pvc membran kaplama işlemleridir.
Sürme izolasyon beton su depolarında uygulanabilirken fayans kaplanmış beton depolarda uygulanamamaktadır.
Fayans kaygan bir yapıya sahip olduğu için sürme izolasyon tutunamayacak ve istenen sonucu veremeyecektir.

Beton su depolarına uygulanabilen sürme izolasyon yöntemi ile su kaçağı belli bir ölçü de kesilebilmekte ve suyun steril olarak muhafaza edilmesini sağlayabilmektedir.
Ancak uygulanacak işlemler alanında uzman ve eğitimli, yöntem ve metotlara hakim kuruluşlar tarafından sağlanmalıdır. Aksi takdir de spesifik olan bu işlemlerin yanlış uygulaması hem insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmakta hem de başarısız sonuçlanmaktadır.
Su deposu sürme izolasyon hizmetinde kesinlikle solvent içermeyen, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı malzemeler kullanılmalıdır.
Solvent içeriğinde bulunan kimyasallar insan sağlığını ciddi boyutta etkileyecek rahatsızlıklara sebebiyet vermekte, solvent kullanılan alanda dahi bulunmak insan sağlığını ciddi boyutta etkilemektedir.
Uygulanacak işlemler hijyenik ve steril ortam sunmanın aksine insan sağlığının tehlikeye atılmasına neden olacaktır.

Bu tür durumlar maruz kalınmamsı için, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan kuruluşlardan alınacak hizmet sayesinde hizmetin kalite ve güvenilirliğinde emin olunabilecektir.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup, koruyucu malzeme formları, kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi ‘MSDS’ formları, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak alanında uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel hizmet sunmaktadır.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Sürme izolasyon hizmetinde, depo zemini ve yanal duvarlara uygulama yapılırken, tavana yapılacak olan uygulama isteğe bağlı olarak ilerlemektedir.
Hizmet öncesinde depo temizliği yapılmakta ve depo çamur, balçık ve benzeri yabancı maddelerden arındırılarak 150 bar basınç kapasitesine sahip kompresörler ile yıkanmaktadır.
Yıkama işlemi sonrasında temizliği sağlanan depo kuruması için beklenmekte ve kurumadan herhangi bir sürme işlemi uygulanmamaktadır.
Kuruyan depoya uygulanacak olan ilk sürme izolasyon sonrası depo tekrar 3-5 gün aralığında kurumaya bırakılmaktadır.

Kuruluğundan emin olunan depoya ikinci kat sürme izolasyon uygulaması yapılmakta ve bu sefer 5-8 gün aralığında kuruması için beklenmektedir.
Bekleme süresi sonrası kuruyan deponun temizliği yapılmakta ve sağlıklı olarak kullanıma teslim edilmektedir.
Su deposu sürme izolasyon hizmetinde, işlemlerin depo kuruluğundan emin olunarak ilerlemesi önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aksi takdir de uygulanacak olan işlemlerden istenilen verim alınamayacaktır. Bu nedenle uygulama süresi, deponun kurumasının da beklendiği süreler dahil olmak üzere 20 - 25 gün aralığında sürmektedir.
Kış aylarında kuruma süresi uzayacağından ve dolayısıyla işlem uzun süreceğinden, kuruma süresinin seyrinde devam edebilmesi için salyangoz sistemleri yada ısıtma sistemleri kurulabilmektedir.
Tüm işlemler gerekli şekilde uygulandığında depoda su kaçağı %40 oranında kesilebilmekte ve deponun suyu steril olarak muhafaza etmesi için uygun ortam hazırlanabilmektedir.

Bu anlatımdan çıkarılacak net sonuç su deposu sürme izolasyon genellikle depodaki suyun saha steril olarak muhafaza edilmesi için uygulanır. Pvc membran kaplama izolasyon ise depodaki su kaçaklarının sonlandırılması için uygulanan bir hizmettir.
Tekdez, su deposu sürme izolasyon hizmetini yıllardır Türkiye geneli sunmakta olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız tarafından sağlanan hizmetlerde kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde tüm belgeler tarafınıza sunulmakta ve sağlıklı teslimat yapılmaktadır.

Su deposu sürme izolasyon yöntemi hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafından sağlanacak olan profesyonel hizmet sonrası sağlıklı su kullanımını güvenle gerçekleştirebilirsiniz.
Sürme izolasyon hakkında detaylı bilgi ve profesyonel hizmet talepleriniz için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu