Su Deposu Temizliği Anadolu Yakası

Su depoları ihtiyacımız olan suyu muhafaza ettiğimiz alandır. Suyun muhafaza edildiği alanın sterilizasyonu ve bakımı oldukça önem teşkil etmektedir. Sağlık bakanlığı 2007/67 genelgesinde de zorunlu hale getirilen su deposu temizliği, yapılmadığı ve belli bir periyodik düzende takibi olmadığı takdir de, insan sağlığı açısından ciddi rahatsızlıklar doğurabilmektedir. Tekdez ,tüm kalite ve yetki belgelerine sahip bir kuruluş olarak sağlıklı ve güvenli bir temizlik sunmaktadır. Tekdez, Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli hizmet veren bir kuruluştur. Su deposu temizliği Anadolu yakası ve Türkiye geneli su deposu temizliği hizmeti vermektedir. Su depolarına gelen su, depoya ulaşma sürecinde yanında balçık, çamur ve yabancı maddeler de taşımaktadır. Bu nedenle kirli suya maruz kalmamak ve oluşacak olan tehlikeli koliform, e-coli, enterekok gibi bakterilere zemin hazırlamamak için su deposu temizliğinin düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir. Nitekim bu bakteriler ciddi rahatsızlıkların sebebi olmaktadır. Bakteri oluşumu, çamur, balçık ve yabancı maddeler dışında haşere ölüsü, fare ölüsü çıkan depolarla da karşılaşılmaktadır. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak, hayatınızın her anında kullandığınız suyun temiz ve steril olması için su deposu temizliği ihmal edilmemelidir. Aksi takdir de içinde ne barındırdığı bilinmeyen depolardan su kullanımına devam edilecektir. Sonucunda gerek küçük yaşta çocuklar, gerek yetişkinler için sağlıksız olan bu durum, hastalık olarak yansıyacak ve çok daha ciddi rahatsızlıklar boyutuna ulaşacaktır. İnsan sağlığını tehdit etmekte olan bu kirliliklerin sadece yok edilmesi değil tekrar oluşumunun da engellemesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki, tüm depo çeşitlerinin temizliği yapılmaktadır. Deponun çeşidi temizliğine engel değildir.

Sağlık bakanlığı genelgesinde de olduğu gibi kesinti olduğu dönemler de 3 ayda bir, standart durumlarda en az 6 ayda bir depo temizliği yaptırılması zorunludur. Su deposu temizliği kadar yaptıracağınız firma da önemlidir. Mutlaka sağlık bakanlığı onaylı bir firma olmasına dikkat edilmelidir. Tüm yetki ve kalite belgelerine sahip olması gerekmekte ve personel yetki belgeleri sorgulanmalıdır. Aksi takdir de iş bitiminde aldığınız iş tamamlandı belgesinin bir hükmü yoktur. Su deposu temizliği yaptırıldıktan sonra, düzenli olarak takibi de yapılmalı ve temizlik zamanı geçirilmemelidir. Bakteriler hızlı üreyen organizmalardır, su deposu temizlik zamanınızı geçirdiğiniz takdir de oluşum süreleri çokta uzun süreli olmayacaktır. Su deposu temizliği Anadolu yakası tüm ilçelerinde firma tercihiniz, temizlik takibinizi sistematik ve düzenli olarak yapacak bir firma olmalıdır. Su deposu temizliği işlemleriniz sistematik şekilde yürütülmeli, temizlik öncesi ve sonrası resimleri sizlere mutlaka aktarılmalıdır. Su deposu temizliği işlemleri için depo tonajı ve niteliği(kullanım amacı) bilinmelidir. Bilgiler bu doğrultuda verilmeli ve tüm temizlik işlemleri verdiğiniz bilgiler üzerinden planlanmalıdır. Bu doğrultuda işlemleri yapacak olan ekibin, profesyonel ve tüm belgeleri eksiksiz olmalıdır. Aksi takdirde suyunuzu temiz olarak değil hala kirli ve sağlığa zararlı nitelikleri taşımaya devam eden bir su olarak kullanıyor olma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Bu nedenle su deposu temizliği yaptırılması zorunluluğu kadar, çalıştığınız firmanın da nitelikleri üst düzey önem teşkil etmektedir. Bildiğimiz üzere su her alanda kullandığımız ve yaşamımızın devamlılığı niteliği taşımaktadır. Hangi alan da olursa olsun kullandığımız suyun sterilizasyonu sağlığımız açısından önemlidir. Suyun steril olmaması durumunda, duş alırken vücudumuza temas etmesi cildimize, içtiğimiz su organlarımıza ve aynı zaman da cildimize, su ile yıkadığımız her şey yine tüm vücudumuza zarar verecektir. Tekdez, yaşamınızın her alanında sağlıklı adımlar atabilmeniz için en doğru ve sağlıklı temizliği sunmaktadır. Sağlıklı yaşam, sağlıklı su demektir.

Tekdez kurumsal ve profesyonel ekip çalışmasıyla tüm takibinizi yapacak, kirli suya maruz kalmamanız için tüm özverisi ve düzenli takibi ile su deposu temizliğinizi aksatmadan, planlı olarak organize edecektir. Su deposu temizliği Anadolu yakası tüm ilçeleri için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu