Su Deposu Temizliği Yetki Belgesi

Su deposu temizliği yetki belgesi; su depolarının temizlik hizmetinde Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirildiğini gösteren izin belgesidir.Bunun dışına su deposu temizliği hizmeti veren kurumun faaliyet belgesi, Gsm ruhsatı, İso sertifikaları, İş güvenli ve hekim sözleşmeleri eksiksiz olmalıdır.
Personellerin ise hijyen, mesleki yeterlilik, İsg, yüksekte çalışabilir sertifikaları bulunmalıdır.
Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi; Sağlık Bakanlığı denetlemelerinden geçmiş Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile yasal hizmet verileceğinin kanıtı niteliğinde belgedir.

Su deposu temizliği yetki belgesi ve yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri hizmet alımından önce mutlaka sorgulanması ve talep edilmesi gereken belgelerdir.
Aksi takdir de deponun temizlik ve dezenfeksiyonu doğru yöntem ve metotlar ile temizliği sağlanmadan bakterilere maruz kalınmasına sebebiyet verilecektir.
Kirli depo içerisinde meydana gelecek olan koliform, ekoli, enterekok bakterileri yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, tifo, kolera, kırım Kongo kanamalı ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

İnsan sağlığını tehlikeye atacak olan bu durum Dünya Sağlık Örgütü raporunda kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer aldığı şeklinde belirtilmektedir.
Ayrıca depo içerisinde zamanla yosunlanma, paslanma gibi problemlere neden olacak olan kir, yanlış uygulamalar ile delinme, çatlama gibi problemlere de neden olunacaktır.
Bu durum depo içerisinde uygulanacak yöntem ve metotların farklı işlemler doğrultusunda ilerlemesine neden olacak, daha maliyetli ve daha uzun süreli işlemler gerektirecektir.
Bu işlemler kimi zaman deponun kurtarılması için yeterli olmamakta, depo tamamen kullanılamaz hale gelmektedir.

İnsan sağlığının tehdit edilmesi ve depo kaybı problemleri hem maddi hem manevi zararlara sebebiyet vermektedir.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması için su deposu temizliği yetki belgesi talep edilerek düzenli ve periyodik olarak en geç 6 ayda bir su deposu temizliği yaptırılmalıdır.

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının, kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.
Sağlık Bakanlığı genelgesine uygun temizlik hizmeti ancak su deposu temizliği yetki belgesi bulunan firmalar tarafından sağlanabilmektedir.
Tekdez, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel hizmet sunmaktadır.

Firmamız ile iletişime geçerek su deposu temizliği yetki belgesi talep edebilir, detaylı bilgi sonrası hizmet randevusu oluşturabilirsiniz.
Randevu gününde uzman ve eğitimli ekipler tarafınıza yönlendirilerek Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile su deposu temizliği hizmeti verilecektir.
Hizmet sonrası tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetlemede ibraz edebilirsiniz.

Deponun temizlik öncesi ve sonrası resimleri hizmet bitiminde tarafınıza aktarılmakta verilen hizmetin tarafınızca görülmesinde ve onaylanmasında herhangi bir mahsur görülmemektedir.
Kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden firmamız siz değerli müşterilerimizin sağlıklı su kullanımında sektörünün öncü firması olarak hizmet sunmaktadır.
Su deposu temizliği hizmeti öncesi ve sonrası titizlilik ve duyarlılıkla takip edilmekte, zamanı gelen temizlik hizmeti aksatılmadan tarafınıza bilgi aktarılmaktadır.
Bu şekilde talebinizle birlikte zamanında hizmet sunularak su deposu temizliğinin sağlıklı sirkülasyonu devam etmektedir.
Su deposu temizliği yetki belgesi sorgulaması ile profesyonel hizmet için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu