Su Deposu Temizlik

Olumsuz durumlar ile karşılaşmamak için su deposu temizlik ve dezenfekte işleminin yetkili kuruluşlar tarafından düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.
Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de; su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.
Bu zorunlu kılınma durumu, kirli suyun insan sağlığına olan etkilerini gözler önüne sermekle birlikte Dünya Sağlık Örgütü raporu da aynı oran da ürkütücü bilgiyi aktarmaktadır.

Kirli su kullanımının insan vücuduna verdiği zararları, kullanımı sağlanan deponun kirli olma oranıyla ölçmek doğru olacaktır. Kirli depo içerisinde zamanla yosunlanma, paslanma gibi problemler meydana gelecektir.
Bu durum depo içerisinde koliform, ekoli, enterekok bakterilerinin de ürediğinin göstergesi niteliğinde olmaktadır.
Bu bakteriler yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı, kırım Kongo kanamalı ateş, tifo, kolera gibi ciddi boyutta rahatsızlıkların sebebi olarak bilinmektedir.

Kirli depo kirli su demektir ve bu oranda bakterili suyun insan vücuduna teması da hastalıkların habercisi niteliğinde olacaktır.
Bu tür durumlara sebebiyet verilmemesi için en geç 6 ayda bir su deposu temizlik hizmetinin alanında uzman ekipler tarafından sağlanması gerekmektedir.
Depo içerisine verilen zarar insan sağlığını büyük ölçüde etkilediği gibi deponun da zamanla kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır. Bu tür durumlar da depo da uygulanacak yöntem ve metotlar izolasyonluk durum olarak nitelendirilmektedir.

Su deposu temizlik hizmeti düzenli ve periyodik olarak mutlaka alanında uzman ekiplerle hizmet veren güvenilir ve kaliteli firmalar ile sağlanmalıdır.
Firmanın kaliteli ve güvenilir olduğunun göstergesi niteliğinde ve mutlaka sorgulanması gereken belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.
Hizmet almadan önce mutlaka bu belgeler sorgulanmalı ve talep edilmelidir.
Talep edilen belgeler; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile hizmet verileceğinin, iş güvenliği uzmanlarının eğitiminden geçmiş iş sağlığı kurallarına göre hizmet verileceğinin, uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim uzman ve eğitimli ekipler tarafından profesyonel hizmet verileceğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

Firmanın tüm belgelerinin eksiksiz olması; tabi tutulan herhangi bir denetlemenin de kusursuz olarak geçileceğinin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Tüm bunların yanı sıra göz önünde bulundurulması gereken kısım, suyun güvenilir olarak sağlıklı kullanımından emin ve rahat hareket edilebilecek olunmasıdır.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel hizmet vermekte olan Türkiye geneli kurumsal bir kuruluştur.
Hizmet verecek personellerimizin de yüksekte çalışabilir sertifikaları, mesleki eğitim sertifikaları, hijyen sertifikaları, iş güvenliği sertifikaları, portör muayene raporları tam ve eksiksizdir.

Firmamız ile iletişime geçerek su deposu temizlik hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilir ve profesyonel ekibimizden destek talep edebilirsiniz.
Müşteri danışmanlarımız tarafından detaylı bilgi aktarıldıktan sonra talebinizle birlikte randevunuz oluşturulacaktır.
Randevu gününde uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafınıza yönlendirilmekte ve su deposu temizlik hizmeti Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sağlanmaktadır.

Hizmet bitiminde tarafınıza ekiplerimiz tarafından verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.
Deponun temizlik öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılmakta ve kaliteli hizmet açıkça paylaşılmaktadır.
Su deposu temizlik hizmeti sonrası günlük hayatın yoğunluğundan kaynaklı unutulabilen temizlik zaman dilimi özel takip sistemi ile CRM’ de takibe alınmakta ve günü geldiğinde hatırlatma yapılmaktadır.

Talebinizle birlikte tekrarlanacak olan temizlik hizmeti sayesinde sağlıklı depo ve su kullanımı gerçekleşmektedir.
Yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden Tekdez, siz değerli müşterilerimizin olumlu dönütlerinin gururunu taşımaktadır.
Tekdez ile iletişime geçerek kaliteli ve güvenilir hizmetimizden destek talep edebilirsiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu