Su Deposu Yalıtım Detayı

Su depolarının sağlıklı su dağıtımı için verimli olarak işlevini yerine getirebiliyor olması gerekmektedir. Düzenli ve periyodik temizlik ile sağlanabilen bu durumun ihmal edilmesi halinde meydana gelen korozyon gibi problemler depo da farklı işlemlerin uygulanması gerekliliğini doğurmaktadır.
Su deposu yalıtım detayı hakkında bilgi almak ve hizmet talepleriniz için Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluş Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Bu tür durumlar da depolara uygulanacak izolasyon yöntemlerinin öncelikle daha uzun süreli ve daha masraflı olacağı konusu göz ardı edilmemeli ve düzenli temizlik ile yaşanacak bu problemlere engel olunmalıdır.

Aksi durumlar da meydana gelen aşınma sonucu deponun korozyona uğraması ile depo çeşidine göre delinme, çatlama gibi problemler su kaçağına neden olmakta ve suyun steril muhafaza alanı sağlanamamaktadır.
Ancak bilinmesi gereken önemli bir konu; depoya sadece su kaçağı olduğunda izolasyon (yalıtım) uygulaması yapılmamakta, deponun suyu steril muhafaza edemediği durumlar da tercih edilen işlemlerde izolasyon işlemleri olmaktadır.
Su deposu yalıtım hizmetinde öncelikle deponun temizliği yapılmalıdır. Temizlik sonrası netleşecek olan probleme göre rapor sunularak uygulanması gereken işlemler açıkça belirtilmelidir.

Depo çeşidine göre farklılık gösteren yalıtım yöntemleri, hizmet alınan firma tarafından detaylı olarak açıklanmalı ve hizmet öncesi mutlaka tüm detaylar aktarılmalıdır.
Beton depolara sürme bazlı izolasyon yöntemi de uygulanabilmekte, PVC membran kaplama da uygulanabilmektedir.
Uygulanacak yöntem ve metotlara hakim firmaları; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerini eksiksiz olarak sorgulayarak ve talep ederek ayırt etmek mümkün olmaktadır.

Tekdez; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri ile su deposu yalıtımında profesyonel hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.
Su deposu yalıtım detayı için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Su deposu yalıtım detayında bilinmesi gereken öncelik deponun çeşidine göre yöntem ve metotların farklı olduğudur.

Sac, galvaniz ve metal depolar da epoksi yalıtım uygulanmakta, beton depolar da sürme bazlı yalıtım, beton ve fayans depolar da ise PVC membran kaplama yalıtım uygulaması yapılabilmektedir.
Fayans kaygan yapıya sahip olduğu için sürme bazlı yalıtım bu depo çeşidinde tutmamakta ve verimli sonuç alınamamaktadır.
Hafif aşınma olan beton depolar da suyun steril muhafaza alanını oluşturabilmek için sürme bazlı izolasyon yöntemi uygulanmaktadır. Su kaçağı olan beton depolarda da uygulanabilen bu yöntem % 40 oranında başarı gösterebilmektedir.

Yoğun su kaçağı olan fayans ve beton depolarda, PVC membran kaplama yalıtımı uygulanarak kaçaklara %99 başarı oranı ile çözüm olunabilmektedir.
Su deposu yalıtımında malzemenin solvent içermemesi de önemli bir konudur. Solvent, içeriğindeki zararlı solüsyonlar insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmaktadır.
Epoksi ve sürme bazlı yalıtım işlemlerinde, her aşama da kuruluğun sağlanması için bekleme süreleri olmaktadır. Kuruluğun sağlanması, işlemlerin tutunabilmesi ve sonucun olumlu olması için önemlidir.
Bu nedenle 20-25 gün aralığında süren bir yalıtım hizmeti söz konusu olmaktadır.

PVC membran kaplama hizmetinde bu süre depo boyutuna göre 1-3 gün aralığında olmaktadır ve kaliteli membran kullanımı ve bu memranların deponun boyutuna göre olması önemli bir konudur.
Epoksi yalıtım, sürme bazlı yalıtım ve PVC membran kaplama yalıtım detayları ancak yetkili kuruluşlar tarafından doğru bilgilendirme ve doğru yöntem ve metotlar da sunulabilecek işlemlerdir.
Plastik, fiber ve polietilen su depolarına yalıtım yada izolasyon uygulaması yapılmaz.

Su deposu yalıtım detayı için Tekdez ile iletişime geçerek sağlıklı bilgilendirme sonucu profesyonel hizmetimizden destek talep edebilirsiniz.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu