Su Deposu Yalıtım Malzemesi

Su depoları, zamanla aşınma ve yıpranmanın etkisiyle korozyona uğramakta ve suyun steril muhafaza edilme alanı zedelenmektedir.
Suyun steril muhafaza edilememesinin yanı sıra yoğun aşınmalar sonucunda depolar da su kaçağı meydana gelmekte bu durum deponun kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır.
Depolar da meydana gelen su kaçaklarında ve suyun steril muhafaza edilememesi gibi durumlar da çözüm olarak izolasyon(yalıtım) hizmeti sunulmaktadır.

Su deposu yalıtım malzemesi, deponun çeşidine göre farklı yöntem ve metotlar ile uygulanan ve depo çeşidine göre belirlenmesi gereken malzemelerdir.
Sac, galvaniz ve metal depolar da epoksi yalıtım, beton depolarda sürme bazlı yalıtım ve beton ve fayans depolar da PVC membran yalıtım hizmeti ile bu tür problemlere çözüm olunabilmektedir.
Epoksi yalıtım hizmetinde önemli olan nokta; her işlemden sonra deponun kurumasına dikkat edilmesi gerekliliğidir. Uygulanacak işlemler çamur, balçık ve benzeri yabancı maddelerden raspalama ve kazıma yöntemi ile arındırılmış temiz depo içerisine uygulanmaktadır.
Temiz depoya uygulanan ilk kat epoksi astar uygulaması sonrası 3-5 gün aralığında, kuruyan depoya uygulanan ikinci kat epoksi astar uygulaması sonrası 5-8 gün aralığında depo kurumaya bırakılmaktadır.
Kuruyan depo son olarak temizlik ve dezenfeksiyon işlemi ile sağlıklı kullanıma teslim edilebilmektedir.

Sürme bazlı izolasyon hizmetinde de öncelikle deponun temizliği sağlanarak iki kat uygulanması gereken sürme astar işlemi için 3-5 ve 5-8 gün aralığında bekleme süresi bulunmaktadır.
Temizlik sonrası kuruyan depoya ilk kat sürme astar uygulaması sonrası 3-5 gün, ikinci kat uygulama sonrası 5-8 gün aralığında beklenmektedir. Son olarak kuruyan depoya temizlik işlemi sağlanarak sağlıklı kullanıma teslim edilebilmektedir.
PVC membran kaplama hizmeti ise diğer yöntemlerden farklı olarak daha kısa süreli işlemlerdir. Bu işlemlerde temiz depoya kaliteli ve deponun boyutuna uygun membran kaplama işlemi yapılmakta ve depoya çıtalama yöntemi ile sabitlenmektedir.
Deponun boyutuna göre 1-3 gün aralığında süren bu işlemler su deposu kaçağını kesme de %99 başarı göstermektedir.

Sürme bazlı izolasyon yöntemi fayans deponun yüzeyi kaygan olduğu için bu depo da tutunamamakta ve aşınma nedeniyle suyu steril muhafaza edemeyen beton depolara uygulanabilmektedir.
Çok yoğun su kaçağı olması durumunda beton ve fayans depolara PVC membran kaplama yalıtım malzemesi kullanılmaktadır.
Su deposu yalıtım malzemesi, solvent içermemelidir. Solvent insan sağlığını tehlikeye atmakta, bunun bilincinde olunarak sağlıklı ve verimli sonuçlar verecek işlemlerin uygulanmasına dikkat edilmelidir.

Bu tür işlemlerde kaliteli ve güvenilir hizmet almak için, hizmet alınacak firmanın mutlaka; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, kişisel koruyucu malzeme formları ve kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi ‘’MSDS formları sorgulanmalıdır.
Tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgelerinin eksiksiz olarak sorgulanarak talep edilmesi güvenilir hizmet alınacağının garantisi niteliğinde olmaktadır.
Su deposu yalıtım malzemesi hakkında detaylı bilgi ve hizmet talepleriniz için Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Tekdez; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, kişisel koruyucu malzeme formları ve kullanılacak dezenfektanların malzeme güvenlik bilgi ‘’MSDS formları, tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet sunmakta olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız tarafından verilecek olan su deposu yalıtım hizmetleri alanında uzman ve eğitimli ekipler tarafından profesyonel olarak sağlanmaktadır.
Su deposu yalıtım malzemesinin deponun çeşidine göre ve temizlik hizmetinden sonra belirlenmesi gerekmektedir.

Her deponun farklı yalıtım yöntem ve metotlarının olduğunun bilincinde hareket edilmeli ve asılsız bilgilere itibar edilmemelidir.
Sağlıklı su kullanımı için deponun işlevini verimli olarak yerine getiriyor olması gerekmekte, temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin ya da gerekli olan izolasyon yönteminin zamanında yapılması ile bu durum sağlanabilmektedir.
Yetkili kuruluşlar tarafından sağlanması gereken bu işlemler için Tekdez ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Su deposu yalıtım hizmetini yıllardır Türkiye geneli sunmakta olan firmamız siz değerli müşterilerimizin sağlığını önemsemektedir.
Su deposu yalıtım malzemesi ve yalıtım detayları hakkında bilgi almak için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu