Su Deposu Yalıtım Membranı

PVC membran kaplama (yalıtım membranı) hizmetinde öncelikle deponun en, boy, yüksekliği kesin olarak bilinmeli ve deponun boyutuna göre kaliteli membran siparişi verilmesi gerekmektedir.
Su deposu yalıtım membranı diye tabir edilen husus, pvc membran kaplama hizmetidir.
Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.

Su deposu yalıtım membranı sadece beton depolara uygulanan bir hizmettir. Yalıtım membranı yani Pvc kaplama hizmeti ihtiyaç olan depoda zemin ve yanal duvarlara uygulanır.
Su deposu pvc membran kaplama hizmeti tavana uygulanmaz. Tavan yalıtım alanı dışında kalmaktadır.
PVC membran kaplama hizmeti; beton ve fayans depolara uygulanabilmekte olan ve su kaçaklarını %99 oranında kesme başarısı ile su deposu kaçaklarında tercih edilen işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır.
Su deposu yalıtım membranı yüksek oranla su kaçağı olan depolara uygulanır.

Membran uygulaması öncesi deponun temizliği yapılarak çamur, balçık ve benzeri yabancı maddelerden arındırılması gerekmektedir.
Su deposu yalıtım membranı hizmeti deponun boyutuna göre 1-3 gün aralığında sürmektedir.
Su deposu yalıtım hizmetinden sonra deponun düzenli ve periyodik olarak en geç 6 ayda bir temizliği yaptırılarak, depo daha uzun ömürlü ve sağlıklı kullanıma uygunluğu sağlanacaktır.

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.
Sağlıklı su kullanımı; hem deponun uzun ömürlü sağlıklı su dağıtımı hem de insan sağlığının tehlikeye atılmaması için önem teşkil eden bir konudur.
Ayrıca korozyona uğramış depolar da uygulanması gereken su deposu yalıtım membranı uygulanmadığı ya da zamanında uygulanmadığı takdir de su kaçağı olan depodan temele su gitmesi ile, mevcut meskenin olası depremlere karşı savunma direncini de düşürmektedir.

Olumsuz durumlara maruz kalınmaması için gerekli tüm işlemler zamanında ve düzenli olarak yaptırılmalıdır.
Su deposu yalıtım membranı hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu