Su deposu temizliği ve izolasyonu ücretsiz ekspertiz hizmetimiz için bizi arayın:  0212 554 0 555

Su deposu yosun sorunu ve çözümü


Yosun problemi en fazla yalıtımı yapılmamış beton depolarda ve plastik, fiber depolarda rastlanmaktadır.
Su deposunun zemin ve yanal duvarlarında oluşan yosunların birçok nedeni olabilir.
Bunların başında su taşıma hattının kirliliği, değerler bakımından yüksek olan kuyu ve taşıma suyu kullanımı, depoların normalinden fazla güneş ışığına maruz kalması, uzun süre temizlik yapılmadığı için bakterilere bağlı yosunlanma, depodaki su kullanım oranının düşük olması gelir.
Yosunlanma oluşan bir depoda bakteri tespit edilmesi yüksek muhtemeldir.
Yosunlanmayı önlemek için deponuzun karakteristiğine ve kullanım alanlarınıza göre şu uygulamaları yapmakta fayda bulunmaktadır.
Su deposu plastik yada fiber ise 6 ayda bir düzenli temizlik ve bakımlarını yaptırıp güneş ışığından korunaklı hale getirmeliyiz. Mümkünse depoyu en az güneş alan bölgeye kurmalı ya da depo üzerini kaplama yaptırmalıyız.
Su deposu beton ise 6 ayda bir düzenli temizlik ve bakımlarını yaptırıp, havalandırma sistemini kurdurmalıyız. Ayrı bir havalandırma tesisatı yok ise depo kapağını içeriye temiz hava alabilecek ve atık madde taşımayacak şekilde yapılandırmalıyız. Örneğin apartman boşluklarındaki havalandırma pencereleri gibi.
Her koşulda su depoları altı ayda bir ve devamında periyodik olarak temizlenmelidir. Böylelikle bakteriye bağlı yosun oluşumunun önüne kısa sürede geçebiliriz.
Yosun çıkan depoda yılda bir kez komple tesisat temizliğinin de yaptırılmasında büyük fayda bulunmaktadır.
Tesisat temizliği depodan çıkan suyun kullanım alanlarımıza gelene kadar izlediği tüm taşıma boru hatlarının temizlenmesi hizmetidir.
Su deposu temizliği talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz..


teklif iste
 

 

 


teklif iste
Siyavuşpaşa mahallesi, Ihlamur Sokak, No:22 , Dükkan:2 Bahçelievler İstanbul
info@tekdez.com
0212 554 0 555

Tekdez Hizmetlerinin Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2008 standardına uygun olduğu belgelendirilmiştir.

Su Deposu Temizliği İller  |  Su Deposu Temizliği İlçeler  |  Su Sebil Temizliği İlçeler  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İller  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İlçeler  |  Makaleler
Her hakkı saklıdır © 2017 Tekdez Dezenfekte İzolasyon Arıtma Tem. San. ve Tic. Ltd. Şti.  |  Makro Web Tasarım