Su Deposu Yosun Temizliği

Günlük hayatın en önemli ve oldukça geniş yer tutan ihtiyacı, su olarak karşımıza çıkmakta ve bu durum suyun kullanım sağlanan alanlarının sterilizasyonunu ön plana çıkarmaktadır.
Suyun muhafaza edildiği alanlar olan su depolarının temizliği, her alanda kullanımı sağlanan suyun insan vücuduna sağlıklı teması anlamını taşımaktadır.
Bu durum da su deposu temizliği hassasiyetle yaklaşılması gereken bir konu olmakta aksi takdir de depo içerisinde meydana gelecek olan problemlere neden olunmaktadır.
Bu problemlerden biri olan su deposu yosun temizliği hizmetini depoda oldukça uğraş gerektiren ve arındırılması zor bir hizmet olarak belirtmek doğru olacaktır.

Yosunlanma oluşmuş bir depo da koliform bakterisi de üremiş ve depoyu kaplamış olacaktır. Koliform bakterisi de yosun kadar arındırılması zor yapışkan bir bakteri çeşididir.
Ayrıca bu bakteri çeşidinin insan sağlığını kusma, bulantı, yüksek ateş, ishal gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara maruz bıraktığı da bilinmektedir.

Bu tür durumlara maruz kalınmamasının tek yolu depo temizliğinin düzenli ve periyodik olarak en geç 6 ayda bir yaptırılmasından geçmektedir.
Su depolarında yosunlanma genellikle plastik depo çeşitlerinde görülen bir problemdir.
Bu durum depoların zamanla kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır. Plastik, polietilen ve fiber aynı nitelikte su depolarıdır.

Su deposu yosun temizliği hizmeti Sağlık Bakanlığı yetkili bir kuruluş tarafından sağlanmalı ve depo, yosunun oluşumunu hızlandırıcı etken olan güneş ışınına maruz bırakılmamalıdır.
Eğer depo, güneş ışınlarını alan bir konumda ise ve yerini değiştirmek mümkün değilse dış yüzeyinin siyah gibi koyu bir renkle boyanması güneş ışınını en aza indirgeme konusunda etkili bir çözüm olacaktır.
Mümkünse su depolarının güneşe ışıklarına direk maruz kalmayacak şekilde konumlandırılması yapılmalıdır.
Su deposu yosun temizliği, yetkisiz kurum ya da kişiler tarafından yapılması halinde depo içerisinde meydana gelmiş olan yosun ve bakteriler kullanılan maddeler ile farklı reaksiyonlar göstermekte, zehirlenme gibi ciddi boyutta sorunlara neden olmaktadır.

Ayrıca depo içerisinde delinme gibi problemlere de neden olan bu durum, plastik depo da herhangi bir kurtarma işlemi uygulanamayacağı için deponun tamamen işlevini yitirmesine neden olmaktadır.
Uygulanacak yöntem ve metotların doğruluğundan emin olunabilmesi için hizmet alınacak firmanın kalite ve yetki belgeleri sorgulanmalı ve talep edilmelidir.
Tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet sağlanması kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.

Tekdez; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri tarafından Türkiye geneli profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız tarafından su deposu yosun temizliği hizmeti uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim, uzman ve eğitimli ekipler tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile verilmekte, depo sağlıklı kullanıma güvenle teslim edilmektedir.
Temizlik öncesi ve sonrası depo resimlerini tarafınıza aktarmakta olan Tekdez, verdiği hizmeti açık ve net olarak paylaşmakta, kaliteli hizmet açıkça görülmektedir.
Sağlığınızı önemsemekte olan Tekdez, temizlik sonrası unutulabilme ihtimalini ortadan kaldırmak için CRM’ de depo temizliği için özel takip sistemi uygulamakta, zamanı gelen temizlik tarihinde tarafınıza bilgi aktarmaktadır.

Tekrar talebinizle birlikte hizmet tekrarlanmakta, en geç 6 ayda bir depo temizliği düzenli ve periyodik olarak takip altında tutulmaktadır. Yaşanabilecek herhangi bir problemin önüne geçilmekte, sağlıklı kullanımın devamlılığı sağlanmaktadır.
Hizmet bitiminde tarafınıza verilecek olan işlem tamamlandı formunu herhangi bir denetlemeye tabi tutulmanız halinde sunabileceğinizin ve 6 ay geçerliliği olduğunun kanıtı tarafınıza sunulmaktadır.
Sağlıklı su kullanımı, sağlıklı hayatın devamlılığında en önemli etken olarak karşımıza çıkmaktadır.

Firmamız ile iletişime geçerek kaliteli ve güvenilir hizmetimizden destek talep edebilirsiniz.
Tekdez, yıllardır aldığı olumlu dönüşler ile Türkiye geneli su deposu temizliği hizmetinde sektörünün öncü firması olarak kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.
Su deposu yosun temizliği hakkında detaylı bilgi ve profesyonel hizmet talepleriniz için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu