Su Deposu Yosun Tutuyor

Su depolarının temiz ve steril olması, sağlıklı yaşam için ön koşul olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliğinin yaptırılması zorunlu kılınmıştır.
Aksi takdir de depo içerisinde meydana gelecek olan bakteri çeşitleri insan sağlığını ciddi boyutta etkilemekte ve deponun çeşidine göre de problemler yaşanmaktadır. Bunlardan biri olan su deposu yosun tutuyor sorunu sıkça karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır.
İnsan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmakta olan bu durum ciddi boyutta rahatsızlıkların sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yosun oluşmuş bir depo da koliform bakterisi üremesi de gerçekleşmiş olacaktır. Koliform bakterisi; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olmaktadır.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması ve su deposu yosun tutuyor problemine etkili çözüm için düzenli ve periyodik olarak en geç 6 ayda bir su deposu temizliğinin yaptırılması gerekmektedir.
Yosun oluşumu daha çok plastik su depolarında görülmektedir. Yosun, depodan arındırılması zor bir işlem olmakla birlikte beraberinde üremiş olan koliform bakterisi de oldukça yapışkan, arındırılması zor bir bakteri çeşididir.

Ancak uygulanacak doğru yöntem ve metotlar sayesinde depo içerisini yosun ve bakteriden arındırmak mümkün olacaktır.
Uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim firmaları, sorgulanması ve talep edilmesi gereken belgeler ile ayırt etmek mümkün olmaktadır.
Bu belgeleri; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi ve diğer eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri olarak belirtmek doğru olacaktır.

Talep edilmesi gereken bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğindedir.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet sağlamaktadır.
Firmamız ile iletişime geçtiğinizde detaylı bilgi sonrası talebinizle randevu oluşturulacaktır.
Randevu gününde yosun tutmuş su deposu uzman ve eğitimli ekipler tarafından doğru yöntem ve metotlarda yosundan ve bakteriden arındırılarak sağlıklı kullanıma teslim edilecektir.

Su deposu temizlik ve dezenfeksiyon hizmetini yıllardır Türkiye geneli sağlamakta olan firmamız siz değerli müşterilerimizin olumlu dönütlerinin haklı gururunu taşımaktadır.
Su depolarının kesinlikle güneş ışığından uzak, maruz kalmayacak bölgelere konumlandırılması gerekmektedir.
Eğer depo güneş alan bir konumda ise ve yeri değiştirilemiyor ise dış yüzeyinin siyah gibi koyu bir renkle boyanması gerekmektedir. Güneş ışınlarının etkisini azaltacak olan bu yöntem, düzenli ve periyodik temizlik ile yosun problemine etkili çözüm niteliğinde olacaktır.

Sağlıklı su kullanımı, sağlıklı hayatın devamlılığı için önem teşkil etmektedir. Kirli su kullanımı insan sağlığını bilindiğinden daha fazla etkilemekte bu durum Dünya Sağlık Örgütü raporunda kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Tekdez, temizlik sonrası deponun öncesi ve sonrası resimlerini tarafınıza aktarmakta, talebinizle birlikte CRM’ de özel takip sistemi ile temizlik tarihini takibe almaktadır.
Böylelikle temizlik tarihi geçmeden özenle ve güvenle hizmet alınması mümkün olmakta, yaşanabilecek herhangi bir problemin önüne geçilmektedir.

Ayrıca iş bitiminde ekiplerimiz tarafından tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunu olası bir denetlemenizde talep karşılı rahatlıkla ibraz edebilirsiniz.
Su deposu yosun tutuyor problemleri için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu