Su Sebili Koku Yapıyor

Su sebili koku yapıyor problemi sıkça karşılaşılan ve çözüm aranan konu haline gelmektedir.
Koku meydana gelmiş bir sebil de koliform bakterisi üremiş olacağı aşikar bir durumdur. Yosunlanma, tat ve renk farklılıkları da koku problemi ile beraber seyredecek sorunlar olacaktır.
Sebillerin, iş güvenliği uzmanları tarafından en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekliliği belirtilmektedir. Sebillerde meydana gelen koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresine bağlı olarak ilerleyen temizlik takibi periyodik olarak ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Tekdez, su sebili koku problemleri için Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile hizmet vermekte olan kaliteli ve güvenilir adrestir.
Su sebili temizliğine dikkat edilmemesi zamanla bakterilerin insan vücuduna nüfus etmesine ve çeşitli rahatsızlıklara neden olacaktır.
Bunların belirtileri koliform bakterisinin neden olduğu yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi rahatsızlıkların meydana gelmesi ile kendini göstermeye başlayacaktır.

Bu tür durumlara maruz kalınmaması için sebillerin kurulum alanlarına, temizlik sürelerine, hizmet alınacak firmaya özellikle dikkat edilmelidir.
Sebillerin kurulum alanlarında dikkat edilmesi gereken; sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulması gerektiğidir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olacaktır.
Temizlik sürelerinde ise, kullanım oranları baz alınmaktadır. Sebillerin kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmektedir. Çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile olağan kullanımı söz konusu olan bir sebil aynı düzeyde kirlilik oranı göstermeyecektir.

Bu nedenle su sebili koku yapıyor problemine çözüm ancak sebilin ihtiyacı olan temizlik süresi belirlenerek ilerlenmesi ile mümkün olmaktadır. En geç 3 aylık süre zarfından daha kısa süreli işlemler gerekebilmektedir.
Su sebili koku yapıyor problemleri için düzenli ve periyodik temizlik hizmetinin yetkili kuruluşlarca yapılması gerekmektedir.

Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak uzman ve eğitimli ekipleri tarafından profesyonel hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Türkiye geneli hizmet vermekte olan firmamız siz değerli müşterilerimize sunduğu kaliteli hizmetin haklı gururunu taşımaktadır.
Su sebili temizliği hakkında detaylı bilgi için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi sonrası talebinizle randevu planlanmakta ve randevu gününde ekipler tarafınıza yönlendirilmektedir.

Su sebilinin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmekte, hizmet yerinde sağlanmaktadır. Ayrıca sebilin dış yüzeyi de 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilmektedir.
Sebilin tüm iç hazneleri ve el değen tüm alanların sanitasyonu sonrası sebil sağlıklı kullanıma sunulmaktadır.
Su sebili koku yapıyor problemleri için firmamız ile iletişime geçebilir ve profesyonel destek talep edebilirsiniz. Sağlıklı su kullanımı için lütfen TEKDEZ ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu