Su Sebili Temizleme Solusyonu

Su sebilleri hemen her alanda kullanımı sağlanan suyun, kullanımını kolaylaştıran cihazlardır. Bu makinelerin sterilizasyonu sağlıklı su kullanımı için önem teşkil etmektedir.
Su sebillerinin temizliği yaptırılmadığı takdir de meydana gelecek tüm problemler ile yanlış uygulamalar sonucu yapılan temizlik sonucunda da karşılaşılmaktadır.
Su sebili temizleme solüsyonu, sebil temizleme ilacı gibi sahte ve doğruyu yansıtmayan bilgilere asla itibar edilmemelidir. Su sebili temizlik ve dezenfeksiyonunda ozon hariç hiçbir kimyasal ürün kullanılmaz. Kullanılması direk tüketim yapıldığı için gıda zehirlenmelerine sebebiyet verecektir.

Koku, tat farklılığı meydana gelen bir sebil de yosunlanma oluşumu engellenemez bir hal almakta ve bu durum sağlıksız su kullanımına sebebiyet vermektedir. Yosunlanma beraberinde koliform bakterisinin hızla üremesine neden olacak arındırılması zor bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır.
Koliform bakterisi; yapışkan ve arındırılması zor bir bakteri çeşididir. Yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olmakta, insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atmaktadır.
Kirli su kullanımından kaynaklı rahatsızlıkların ciddiyeti Dünya Sağlık Örgütü raporunda; sigara ve alkol kullanımından kaynaklı ölümlerden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Durumun ciddiyeti göz önünde bulundurulmalı, su sebillerinin düzenli periyotlar halinde temizliğine ve temizlik işlemlerinin uygulanacak yöntem ve metotlara hakim, işinin ehli firmalar tarafından sağlanmasına dikkat edilmelidir.

İş güvenliği uzmanları tarafından, koliform bakterisinin üreme süresi olan 60 ile 90 gün aralığı baz alınarak su sebili temizliğinin en geç 3 ayda bir yaptırılması gerekliliği görülmektedir.
Aksi takdir de sebil içerisinde zamanla renk, tat, koku farklılığı meydana gelmektedir. Koliform bakterisinin üremesine zemin hazırlanmış olmakta ve çeşitli rahatsızlıklar için kapı aralanmış olmaktadır.
Sağlıklı su kullanımı için su sebillerinin en geç 3 ayda bir yetkili kuruluşlar tarafından düzenli ve periyodik olarak temizliğinin yaptırılması gerekmekte ve herhangi bir kuruluş ya da kişiler tarafından hizmet alınmaması özellikle altı çizilen bir konu olmaktadır.

Su sebili temizleme solüsyonu adı altında herhangi bir temizlik hizmeti söz konusu değildir. Bu şekilde bir hizmetin, kişisel olarak ya da herhangi bir kuruluş tarafından sağlanması sonucunda sebilin temiz olarak kullanımı da mümkün olmamaktadır.
Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamaktadır ve uygulanacak yöntem ve metotlar eğitimli ve uzman ekipler tarafından sağlanmalıdır.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ve tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak yıllardır Türkiye geneli kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmektedir.
Firmamız tarafından su sebili temizliği hizmeti yerinde verilmekte, hizmet alacak firmanın kontrolü ile devam etmekte ve kontrolü ile sonlandırılmaktadır.
İşlem bitiminde tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetlemede sunabilecek yetkilerde hizmet sunulmaktadır.

Su sebili temizleme solüsyonu gibi temizlik önerileri ancak yetkisi bulunmayan, bilinçsiz işlemlerin yanlış uygulaması ve bilgisizlik olarak karşımıza çıkmaktadır.
Sağlıklı su kullanımı ve sebilin verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu