Su Sebili Temizleme Talimatı

Temizlik hizmeti için su sebili temizleme talimatı gibi özellikle belirlenmiş bir genelge mevcut değildir. Ancak su sebillerinin temizlik talimatı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından 3 ayda bir yaptırılması gerekliliği şeklinde ilerlemektedir.
3 ayda bir temizlik süreci, koliform bakterisi üremesi için elverişli alanlar olan sebillerin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresi olan bakteriler ile doğru orantılı olarak ilerlemektedir.
Çok personelli ve yoğun kullanım alanlarında 30 yada 45 günlük temizliklerde yapılmaktadır.
Koliform bakterisi üremiş bir sebilden sağlıklı su kullanımı mümkün olmayacağı gibi insan sağlığı ciddi boyutta rahatsızlıklar ile tehdit altına alınacaktır.

Yaşanacak olumsuzluklar bakterinin neden olduğu rahatsızlıklar ile orantılı olarak karşımıza çıkmaktadır. İshal, kusma, bulantı, yüksek ateş bu rahatsızlıklar arasında gösterilebilmekte ve günlük hayatta aniden yaşanan bu rahatsızlıkların kirli sudan kaynaklı olabileceğine imkan verilmemektedir.
Durumun ciddiyeti Dünya Sağlık Örgütü tarafından sunulan rapora göre; kirli su kullanımından kaynaklı ölümler sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer aldığı şeklinde belirtilmektedir.
Sağlık yaşamın devamı için sağlıklı su kullanımının devamlılığı önemli bir konudur. Tekdez, sağlıklı su kullanımı için yıllardır profesyonel destek olmaya devam etmektedir.

Firmamız tarafından sağlanan hizmetler su sebili temizleme talimatı doğrultusunda tüm belgeler eksiksiz olarak kaliteli ve güvenilir olarak sunulmaktadır.
Temizlik sonrası olası bir denetlemede sunabileceğiniz iş tamamlandı formu tarafınıza kaşe imzalı takdim edilmektedir.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup Türkiye geneli su sebili temizliği sunmakta olan kurumsal bir kuruluştur.

Sebil temizliğinin düzenli ve periyodik takibi için firmamız tarafından CRM’ de özel takip sistemi uygulanmaktadır. Kusursuz ve sorunsuz sağlıklı su devamlılığı için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
Su sebilinin düzenli temizliği sağlanmadığında ya da herhangi bir kuruluş, kişiler tarafından sağlanan temizlik sonrası sebil verimli olarak işlevini yerine getiremeyecektir.
Su sebillerinin en geç 3 aylık temizlik süreci periyodik olarak ilerletilmelidir.

Olağan durumlar için belirlenen bu süre çok kötü kullanımlı, çok yoğun kullanımlı, çok az kullanımlı ya da arıtma çıkışı sebil kullanımlarında farklılık gösterebilmektedir.
Bu tür durumlar da sebilin sağlıklı kullanımı için hizmet alacağınız firma ile koordineli olarak temizlik süresi belirlenmeli ve bu süre aksatılmamalıdır.
Tekdez, tüm olumsuzlukların önüne geçmekte ve sağlıklı kullanım için yıllardır sektörünün öncü firması olarak hizmet sunmaktadır.

Temizlik sonrası takip hizmeti ile birlikte tüm hizmeti üstlenmekte olan firmamız siz değerli müşterilerimizi mağdur etmekten yoksun kaliteli hizmetin yıllardır adresi olmaya devam etmektedir.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için firmamız ile iletişime geçerek profesyonel hizmet talep edebilirsiniz.

Sağlıklı kullanım için su sebili temizleme talimatı doğrultusunda hizmet vermekte olan firmamız su sebili ozon temizliği hizmetini yerinde sunmakta ve sebil temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanmamaktadır.
Su sebili ozon temizliği için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu