Su Sebili Temizliği Karbonat

Su sebilleri; hemen her alanda kullanımı sağlanan ve oldukça önemli bir ihtiyaç olan suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.
Bu aletlerin steril ve temiz olması sağlıklı su kullanımı için önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak temizlik aşamasında uygulanabilecek yanlış işlemlere dikkat edilmelidir.
Su sebili temizliği karbonat gibi asparagas bilgiler sebile zarar vermekle birlikte insan sağlığını zehirlenme gibi ciddi boyutta tehlikeye atmaktadır.
Su sebili temizliğinde yetkili bir kuruluştan destek alınmalı ve sağlıklı kullanım için tüm belgeler sorgulanmalıdır.
Detaylı bilgi ve talepleriniz için Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Tekdez, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan Türkiye geneli yetkili kuruluştur.
Su sebillerinin düzenli ve periyodik olarak en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. İş güvenliği uzmanları tarafından belirlenen bu süre koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında rutin olan üreme süresi ile bağlantılıdır.
Düzenli ve periyodik olarak temizlik sağlanmadığı takdir de sebil içerisinde koku, tat farklılıkları, yosunlanma meydana gelecektir. Yosunlanma oluşmuş bir sebilde koliform bakterisinin üremesi de kaçınılmaz olacaktır.
Koliform bakterisi; oldukça hızla üreme özelliğine sahip, yapışkan ve yüksek ateş ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olan bakteri çeşididir.

Dünya Sağlık Örgütü raporunda bu durumun ciddiyeti; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmiştir.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması için su sebili temizliği karbonat gibi temizlik ibarelerinden uzak durulmalı, su sebili yetkili bir kuruluş tarafından ozon ile dezenfekte ettirilmelidir.
Su sebili temizliğinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.
Tekdez, su sebili ozon temizliği hizmetini yıllardır uzman ve eğitimli ekipleri ile profesyonel olarak sağlamaktadır.
Firmamız ile iletişime geçtiğinizde müşteri danışmanlarımız tarafından verilecek olan detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevu oluşturulacaktır.
Randevu gününde yerinde hizmet vermekte olan firmamız tarafından uzman ve eğitimli ekiplerimiz tarafınıza yönlendirilecektir.

Su sebilinin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmektedir. Sebilin dış yüzeyi de 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilmekte ve tarafınıza sağlıklı olarak teslim edilmektedir.
İşlem bitiminde tarafınıza verilecek olan işlem tamamlandı servis formunu herhangi bir denetlemede ibraz edebilirsiniz.
Sebilin öncesi ve sonrası resimleri temizlik bitiminde tarafınıza aktarılmaktadır. Yoğunluktan kaynaklı unutulabilecek olan temizlik süresi CRM’ de takibe alınmakta ve tarih yaklaştığında bilgi verilmektedir.
Böylece yaşanacak herhangi bir problemin önüne geçilmektedir. Uygulanacak doğru yöntem ve metotlara hakim ekiplerle hizmet vermekte olan firmamız, siz değerli müşterilerimizin olumlu dönütlerinin gururunu taşımaktadır.

Sağlıklı su kullanımı hakkında detaylı bilgi için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
Su sebilleri yosunlanmaya elverişli aletlerdir ve uzun süreli temizlik ya da yanlış uygulamalar yosunlanma ile birlikte koliform bakterisinin hızla üremesine neden olacaktır.
Olası problemleri yaşamamak için sebilin sıcaklık yayan buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi elektrikli ev aletlerinden uzak bir alana kurulması gerekmektedir. Sıcaklık yosunlanmayı hızlandırıcı bir etken olacağından bu durum sağlıksız alan oluşması için uygun ortamı hazırlayacaktır.

Sebilin doğru alana kurulumu sonrası yetkili kuruluşlar tarafından en geç 3 ayda bir temizliğinin sağlatılması sağlıklı kullanım ile hastalıkların önüne geçecek bir etken olmaktadır.
Su sebili temizliği karbonat gibi asılsız temizlik işlemlerine itibar edilmemelidir.
Su sebili ozon temizliği hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu