Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılır

Su sebilleri; günlük hayatta oldukça geniş bir kullanıma sahip ve önemli bir ihtiyaç olan suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.
Su sebillerinin temiz ve steril olması sağlıklı su kullanımı için önem teşkil eden bir konu olarak karşımıza çıkmakta bu durum su sebili temizliği nasıl yapılır sorusunu da beraberinde getirmektedir.
Su sebillerinde kirlilikten kaynaklı olarak zamanla koku, tat farklılığı ve yosunlanma meydana gelmektedir. Yosunlanma oluşmuş bir sebil de koliform bakterisinin üremiş olması da aşikar bir durum olmakta ve ciddi rahatsızlıklara neden olunmaktadır.
Koliform bakterisi; yüksek ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olan ve arındırılması zor bir bakteri çeşididir.

Koliform bakterisi gibi arındırılması zor olan yosunlanma ise sebilin tüm haznelerini kısa sürede kaplayabilmekte, bu durum su da renk farklılığı olarak da kendini göstermektedir.
Bu tür durumlar insan vücuduna nüfus edecek olan suyun vereceği zararın oldukça tehlikeli sonuçlanacağını göstermektedir.
Dünya Sağlık Örgütü raporunda kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu duruma karşılık iş güvenliği uzmanları tarafından sebilden sağlıklı su kullanımının ancak en geç 3 ayda bir sebil temizliği yaptırılarak sağlanabileceği olarak belirlenmiştir.

Belirlenen bu süre koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresi olması ile bağlantılı olarak ilerlemekte ve insan sağlığını tehlikeye atmamak için özenle takip edilmesi gereken bir konu olmaktadır.
Su sebili temizliği nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.
Tekdez; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet sağlamaktadır.

Su sebili temizlik hizmetinin 3 ayda bir yaptırılması önemli olduğu kadar hizmet alınacak firmanın nitelikleri de önem teşkil etmektedir.
Sebil içerisinde meydana gelen yosun, bakteri gibi problemler ancak doğru yöntem ve metotlat ile çözüme kavuşturulabilmektedir. Doğru yöntem ve metotları uygulayacak olan ekiplerin eğitimli ve alanında uzman olması gerekmektedir.
Hizmet verecek olan firmanın yetki ve kalite belgeleri ile personel yetki belgeleri eksiksiz olarak hizmet sağlıyor olması alınacak hizmetin verimliliğinin ve kalitesinin göstergesi niteliğinde olacaktır.
Hizmet alınacak firmadan; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgelerini sorgulamayı ihmal etmeyiniz.

Firmamız tarafından verilecek hizmet tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz profesyonel ekiplerle sunulmaktadır.
Tekdez ile iletişime geçtiğinizde müşteri danışmanlarımız tarafından alacağınız detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevu oluşturulacaktır.
Randevu gününde ekiplerimiz tarafınıza yönlendirilmekte, yerinde hizmet verilmektedir.

Sebilin tüm hazneleri ve tahliye muslukları ozon ile dezenfekte edilmekte, ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamaktadır.
Sebilin dış yüzeyinin de 25 mikrometre ULV cihazı ile sanitasyonu sağlanmakta, el değen tüm alanların da iş bitiminde dezenfeksiyonu yapılarak sebil tarafınıza sağlıklı olarak teslim edilmektedir.
Hizmet süresi ortalama 20-30 dakika sürmektedir.

Su sebili temizlik hizmeti sonrası ekiplerimiz tarafından tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetlemeye tabi tutulmanız halinde 3 ay geçerliliği olacak şekilde sunabilirsiniz.
Sebilin öncesi ve sonrası resimleri temizlik bitiminde tarafınıza aktarılmaktadır.
Sebillerin kullanma oranına göre kirlilik süresi olduğunun, kötü kullanımlı ya da çok sık kullanımlı sebillerin 3 aydan önce sorun yaratacağının bilincinde olunmalı, kullanıma göre sebil temizlik süresi belirlenmelidir.

Olağan durumlar için en geç 3 ayda bir sebil temizliğinin yaptırılması suyun sağlıklı kullanımı için yeterli bir süre olarak öngörülmektedir.
Su sebili temizliği nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu