Su Sebili Temizliği Yönetmelik

Su sebilleri hemen her alanda kullanımı sağlanan suyun kullanımını kolaylaştıran aletlerdir.
Bu aletlerin temiz ve steril olması sağlıklı su kullanımı için ön koşul olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bu duruma özgü su sebili temizliği yönetmelik kapsamında Sağlık Bakanlığının herhangi bir genelgesi olmasa da iş güvenliği uzmanları tarafından en geç 3 ayda bir yaptırılması gerekliliği öne sürülmektedir.
Bu durumun sebebi koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresinin belirlenmiş olmasıdır.

Su sebillerinin düzenli ve periyodik olarak temizliği sağlanmadığında koku ve tat farklılıkları beraberinde yosunlanma problemine neden olacaktır. Yosunlanma oluşmuş bir sebil de koliform bakterisi de üremiş demektir.
Koliform bakterisi; ishal, kusma, bulantı, yüksek ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebep olmakta ve hızlı üreyen yapışkan bir bakteri çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Hızla üremesi ve yapışkan özelliği nedeniyle arındırılması oldukça zor bir bakteri çeşididir. Temizlik işlemleri işinin ehli, yetkili kuruluşlar tarafından sağlandığı takdir de sağlıklı kullanım söz konusu olabilecektir.
Su sebili temizliği yönetmelik kapsamında hizmet ancak Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından sağlanabilmekte, herhangi bir denetlemede bu kuruluşların iş tamamlandı formu geçerli olmaktadır.

Tekdez; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgeleri ile tüm belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.
Firmamız, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup Türkiye geneli su sebili temizliği hizmeti sunmaktadır.
Detaylı bilgi için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Su sebilleri büyük sanayi tip ve küçük ev tipi olmak üzere 2 çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır. Birçok markası bulunan çeşitlerinin marka ve çeşidi fark etmeksizin temizliği yapılabilmekte ve yaptırılması gerekmektedir.

Su sebillerinin sağlıklı kullanımında, temizlik süreci, temizlik sürecinin düzenli olması, temizlik sürecinin yetkili kuruluşlar tarafından takip ediliyor olması ve kurulum alanları etken özelliklerdir.
Kurulum alanları; yosunlanma oluşumunun hızlı olmaması için sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinin yanına kurulmaması gerekmektedir.
Kurulum alanı uygun bir sebilin en geç 3 ayda bir yetkili kuruluş tarafından düzenli ve periyodik temizliği ile sağlıklı kullanım söz konusu olabilecektir.

Su sebili temizliği hizmetinde Tekdez ile iletişime geçerek kaliteli ve güvenilir hizmetimizden destek talep edebilirsiniz.
Firmamız tarafından su sebilleri yerinde hizmet ile dezenfekte edilmekte ve temizlikte ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamaktadır.
Ayrıca sebilin dış yüzeyi de 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilerek iç dış tüm haznelerin sanitasyonu sağlanmaktadır. Sağlıklı ve kusursuz teslimat sonunda tarafınıza verilecek olan iş tamamlandı formunu herhangi bir denetleme de ibraz edebilirsiniz.

Sağlıklı su kullanımı sağlıklı hayatın devamlılığında önemli rol oynamaktadır.
İnsan sağlığını tehlikeye atacak olan yanlış uygulamalara, yanlış bilgilendirme ve işlemlere dikkat edilmelidir.
Uygulanacak yöntem ve metotlat mutlaka sorgulanarak ve gerekli belgeler, referanslar talep edilerek sağlanmalıdır.

Tekdez, yıllardır kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam etmekte, sektörünün öncüsü kurumsal bir kuruluştur.
Su sebili temizliği yönetmelik kapsamında uygulanacak yöntem ve metotlara hakim uzman ve eğitimli ekiplerimizden hizmet talepleriniz için müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Müşteri danışmanlarımızdan alacağınız detaylı bilgi sonrası talebinizle birlikte randevunuz oluşturulacaktır.

Hizmet bitiminde sebilin öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılmakta, temizlik tarihi özel CRM sisteminde takibe alınmaktadır.
Yaşanabilecek herhangi bir problemin önüne geçilerek siz değerli müşterilerimize sağlıklı ve güvenilir hizmet sunmanın gururunu yaşamaktayız.
Su sebili temizliği yönetmelik hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu