Su Sebili Temizlik ve Dezenfeksiyon

Su sebilleri hemen her alanda kullanımı sağlanan suyun kullanımını kolaylaştıran pratik aletlerdir.
Bu aletlerin temiz olması insan sağlığının tehlikeye atılmaması için oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.
Su sebili temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti için Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluşu Tekdez ile iletişime geçebilirsiniz.

Günümüzde hemen her alanda kullanımı sağlanan sebillerin, iş güvenliği uzmanları tarafından en geç 3 ayda bir temizliğinin yaptırılması gerekliliği sunulmaktadır. Sebillerde meydana gelen koliform bakterisinin 60 ile 90 gün aralığında üreme süresine bağlı olarak ilerleyen temizlik süresi ihmal edilmemesi gereken bir konudur.
Temizlik takibi düzenli ve periyodik olarak yapılmadığı takdir de zamanla sebil içerisinde koku, tat farklılıkları meydana gelecek ve devamında yosunlanma oluşacaktır. Yosunlanma problemi, sebillerde çok sık karşılaşılan ve arındırılması zor işlemlerdir.
Yosunlanma oluşan bir sebil de koliform bakterisi de üreyecektir ve bu durum insan sağlığını ciddi boyutta tehlikeye atacaktır.

Koliform bakterisi; yükse k ateş, ishal, kusma, bulantı gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara neden olmakta ve kimi zaman ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.
Bu durum Dünya Sağlık Örgütü raporunda; kirli su kullanımından kaynaklı ölümlerin sigara ve alkolden sonra altıncı sırada yer alması şeklinde belirtilmektedir.
Bu tür durumlara maruz kalınmaması için sebillerin kurulum alanlarına, temizlik sürelerine, hizmet alınacak firmaya özellikle dikkat edilmelidir.

Kurulum alanları olarak sebillerin sıcaklık yayan elektrikli ev aletlerinden uzak alanlara kurulması gerekmektedir. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi sıcaklık yayan aletler sebil içerisindeki yosun oluşumunu hızlandırıcı etken olacaklardır.
Temizlik süreleri incelendiğinde; sebillerin kullanım oranına göre kirlilik düzeyi değişkenlik gösterebilmektedir. Çok fazla ve çok kötü kullanılan bir sebil ile olağan kullanımı söz konusu olan bir sebil aynı düzeyde kirlilik oranı ile ilerlemeyecektir.
Bu nedenle su sebili temizlik ve dezenfeksiyon hizmeti, sebilin ihtiyacı olan temizlik süresi belirlenerek ilerlenmesi gereken bir konu olmaktadır. En geç 3 aylık süre zarfından daha kısa süreli işlemler gerekebilmektedir.

Hizmet alınan firma ile mutabık şekilde ilerlenmesi gereken bu durum ihmal edilmemeli sebil temizlendi şeklinde kirli kullanıma neden olunmamalıdır.
Su sebili temizlik ve dezenfeksiyon hizmetin de hizmet alınan firmanın önemi de göz ardı edilmemelidir. Herhangi bir kuruluş ya da kişiler tarafından sağlanan hizmet sebile zarar verici, sebilin verimli olarak işlevini yerine getiremeyeceği şekilde zararlara neden olmaktadır.
Bu durum kirli suyun devamlılığı dolayısıyla rahatsızlıkların da ana sebebi olarak karşımıza çıkacaktır.

Sağlıklı su kullanımı, su sebili temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri için Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, iş sağlığı ve güvenliği sertifikası, TÜRKAK Akredite İSO 9001 kalite yönetim sistemi belgesi, ozonlama jeneratörü CE kalite denetim belgesi, hekim sözleşmesi, personel hijyen belgesi, personel güncel muayene raporu, personel mesleki yeterlilik belgesi, marka tescili belgelerini sorgulamayı ihmal etmeyiniz.
Bu belgeler kaliteli ve güvenilir hizmetin kanıtı niteliğinde olmaktadır.
Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olarak hizmet vermekte olan kurumsal bir kuruluştur.

Firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilirsiniz.
Yıllardır su sebili temizlik ve dezenfeksiyon hizmetinde kaliteli ve güvenilir hizmetin adresi olmaya devam eden firmamız, sektörünün öncü firması olarak hizmet sağlamaktadır.
Su sebilinin tüm hazneleri ozon ile dezenfekte edilmekte, hizmet yerinde sağlanmaktadır. Ayrıca sebilin dış yüzeyi de 25 mikrometre ULV sanitasyonu ile dezenfekte edilerek sağlıklı kullanıma sunulmaktadır.

Temizlik öncesi ve sonrası resimler tarafınıza aktarılmakta, temizlik tarihi CRM’ de özel takibe alınmaktadır.
Sağlıklı su kullanımı ve bu kullanımın devamlılığını sunmakta olan firmamız, aldığı olumlu dönütlerin gururunu taşımaktadır.
Su sebili temizlik ve dezenfeksiyon hakkında detaylı bilgi için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu